We are pleased to inform you that Result of 4th Open Abacus/Vedic Mathematics/Handwriting Competition held in January 2018 has been declared and is available on the Website. We hereby would like to Thank every Student, Parent, Course Instructor and Franchise for showing Confidence and Belief in us. It's because of each one of you, the Competition has been a Success with 4000+ Students across India participating in the Competition. We would like to Congratulate the Winners (Students) of this Competition. We also would like to Congratulate every student who has not been a Winner inspite of hard work done by him/her. We would like to mention here, Success is not only Winning Prizes but its improving upon One's Previous Performance.

MAATS Abacus Competition Winners January 2018

Winner List

SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
Jr-035 Uran Mumbai Ravi Sir NIDHI NIMESH VORA    150 1st prize
Jr-034 Uran Mumbai Ravi Sir DIRSHA RAJESH RANKA   147 2nd prize
Jr-064 Pune Vivek Agashe Sujal Sunil Taware 144 3rd Prize
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
Jr-066 Pune Vivek Agashe Suhana Shivaji Taware 141 Consolation
Jr-043 Amravati Santosh Bhoyar Pushpak Swwadas Rathod 141 Consolation
Jr-063 Pune Vivek Agashe Netra Kaustubh Wagh 141 Consolation
Jr-111 Fulewadi Archana Shinde Shourya Vishal Patil 141 Consolation
Jr-006 Fulewadi Archana Shinde Soham Uday Kumbhar 138 Consolation
Jr-041 Amravati Santosh Bhoyar Janvi Sharad Mandawgane 138 Consolation
Jr-065 Pune Vivek Agashe Netra Nitin Rajpure 138 Consolation
Jr-036 Ajay Kasar Pune atharvasingh I . Rajput 138 Consolation
Jr-007 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Kartik Weerakkodi 135 Consolation
Jr-005 Archana Biradar Pune Atharva Anil Abhang 135 Consolation
Jr-110 Fulewadi Archana Shinde Raahi Sagar Dongare 135 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
Sr-023 Mumbai Priyanka Parsad Pratyusha Prasad 210 1st prize
Sr-069 Goa Sujata Timblo Shreyas Sanjeev Karadi 207 2nd prize
Sr-065 Goa Sujata Timblo Shruti Patil 206 3rd Prize
Sr-117 Jabalpur Divya Dube Akshay Awasthi 205 Consolation
Sr-195 Jalna Malhalar Aditya Vinod Rathod 204 Consolation
Sr-066 Goa Sujata Timblo Aditi Lalasaheb Jamdade 204 Consolation
Sr-038 Delhi Neetu Sharma Zioshan Bano 204 Consolation
Sr-088 Amaravati Kiran Jaware Adishree Avinash Dumbhare 204 Consolation
Sr-161 Sarwathi clasess aruna sonar Saksham Dhiraj Jain 204 Consolation
Sr-014 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Aditi Manoj Panickar 202 Consolation
Sr-111 Pune Vivek Agashe Aryan Sagar Taware 202 Consolation
Sr-032 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Shubhangi Tripathy 201 Consolation
Sr-050 Mandi Nilam Ritika 201 Consolation
Sr-228 Pune Phonic Worlds Darsh Vyas 201 Consolation
Sr-114 Jabalpur Divya Dube Samrat Soni 200 Consolation
Sr-166 Phonic Worlds Pune Dhiren Choudhary 200 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
A1-002 Mumbai Priyanka Parsad Priyanshu Prasad 372 1st prize
A1-006 Mandi Nilam Navya Thakur 316 2nd prize
A1-026 Phonic Worlds Pune Janmejay Mane 304 3rd Prize
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
A2-089 Satara Aprana Kadam Abhijeet Sandip Pol 526 1st prize
A2-063 Karad Sujata Kanase Prathmesh Bhagwat Kanase 496 2nd prize
A2-129 Nagpur Bhaskar chapke  SWARA DHAPKAS 490 3rd Prize
A2-019 Mandi Nilam Akshit Dhiman 486 Consolation
A2-018 Mandi Nilam Prisha Bhardwaj 484 Consolation
A2-013 Beed M.N.Ghuge Mohammad Abrar Mohammad Maheboob 472 Consolation
A2-014 Beed M.N.Ghuge Siddhi Madan Ghuge 466 Consolation
A2-095 South Bhopal Vision Abacus Academy Anushka Godara 448 Consolation
A2-096 Karnataka Pravin Sir Ayush Allad 448 Consolation
A2-007 Supariya Banait Nagpur Samiksha Yogesh Suryawanshi 438 Consolation
A2-041 Delhi Priya Agarwal Nitansh Aggarwal 430 Consolation
A2-081 Aurngabad Sangvikar mam Nakul D Badar 426 Consolation
A2-094 Karnataka Roopa Mam Siri S. 420 Consolation
A2-043 Delhi Priya Agarwal Bhumin Agarwal 416 Consolation
A2-132 Nagpur Bhaskar chapke  ANAM SHEIKH 416 Consolation
A2-139 Pune Phonic Worlds Dhaitik Bhandari  454
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
A3-076 Goa Sujata Timblo Maeve Cardozo 528 1st prize
A3-121 Satara Aprana Kadam Vedant Balasaheb Shelar 516 2nd prize
A3-070 Pune Purshottam Deshmukh Aryan Pardeshi 502 3rd Prize
A3-120 Satara Aprana Kadam Varadraj Yuvaraj Ingale 478 Consolation
A3-119 Satara Aprana Kadam Srushti Suresh Kadam 476 Consolation
A3-112 Aurngabad Sangvikar mam Harshvardhan Sanjay Thakur 456 Consolation
A3-164 Nagpur Bhaskar chapke  NIHAR JADHAO 454 Consolation
A3-048 Delhi Priya Agarwal Shivangi Chopra 448 Consolation
A3-051 Delhi Priya Agarwal Rupanshi Wadhwa 444 Consolation
A3-166 Nagpur Bhaskar chapke  SANIKA Pande 442 Consolation
A3-017 Beed M.N.Ghuge Gayatri parmeshwar Dahiphale 438 Consolation
A3-018 Beed M.N.Ghuge Harshdeep Omprakash Shinde 430 Consolation
A3-050 Delhi Priya Agarwal Tanish Rajput 424 Consolation
A3-117 Satara Aprana Kadam Gargi Siddarth Gundage 414 Consolation
A3-116 Satara Aprana Kadam Indranil Shrirang Godse 410 Consolation
A3-144 Kagal Kiran Hunnure Siddhant Ravindra Patil 410 Consolation
A3-094 Amaravati Kiran Jaware Vikas Kailash Shebe 410 Consolation
A3-134 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Vejal Pratapsingh Bharda 410 Consolation
A3-135 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Bhavishya Anil Bagani 410 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
A4-075 Aurngabad Sangvikar mam Vardhaman G Mandlecha 514 1st prize
A4-098 Satara Aprana Kadam Sanket Ajay Hol 510 2nd prize
A4-076 Aurngabad Sangvikar mam Karan G Tehare 506 3rd Prize
A4-061 Pune Purshottam Deshmukh Sarthak More 502 Consolation
A4-097 Satara Aprana Kadam Atharv Pradeep Gaikwad 502 Consolation
A4-099 Satara Aprana Kadam Ketaki Sandip Pol 496 Consolation
A4-027 Delhi Priya Agarwal Vaishant Batra 496 Consolation
A4-060 Pune Purshottam Deshmukh Rushikesh More 494 Consolation
A4-028 Delhi Priya Agarwal Aparna Suneja 494 Consolation
A4-128 Delhi Priya Agarwal Aditya Narsaria 486 Consolation
A4-092 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Nida Riyaz khan 486 Consolation
A4-009 Beed M.N.Ghuge Vaishnavi Mahadev Dahiphale 484 Consolation
A4-134 Jalgav Sunil Mone Manasi Sunil Mone 484 Consolation
A4-069 Jalgav Lata Sonar Devansh Mahesh Patil 478 Consolation
A4-010 Supariya Banait M.N.Ghuge Tushar Shrikishan Nagargoje 466 Consolation
A4-129 Delhi Priya Agarwal Dhriti Narsaria 460 Consolation
A4-012 Beed M.N.Ghuge Prathamesh Dhramraj Jadhav 454 Consolation
A4-118 Karnataka Roopa Mam Sanjana R. Thipeswamy 450 Consolation
A4-011 Beed M.N.Ghuge Priti Vilas Gendle 436 Consolation
A4-112 Nagpur Sonali Harde Vansh Batra 434 Consolation
A4-111 Nagpur Sonali Harde Snehil sunil indapurkar 428 Consolation
A4-043 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Dhani Panigrahi 428 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
B1-069 Mumbai Farah Charvi Chauhan 536 1st prize
B1-068 Mumbai Farah mishka D. Jain 508 2nd prize
B1-032 Surat Seema Sharma Aparajaiya Singh Pal 446 3rd Prize
B1-033 Surat Seema Sharma Abhijeet Mohanty 418 Consolation
B1-009 Mundra Swati Choudhary B. Vidyabairavi 366 Consolation
B1-051 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Ashish Vimal Shaw 344 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
B2-269 Panjab Rakhi Singla Inayat Navdeepkaur Boparoi 544 1st prize
B2-431 Punjab Bani Kapoor Varnika Ahuja 538 2nd prize
B2-027 Mundra Swati Choudhary Aarush Jangu 532 3rd Prize
B2-196 Surat Seema Sharma Atharv Parte 526 Consolation
B2-299 Tamilnadu Murali Rajeshwari M.D.HARINI 526 Consolation
B2-298 Tamilnadu Murali Rajeshwari S.HARIKARTHICK 520 Consolation
B2-267 Goa Sujata Timblo Nadia Robert Dourado 518 Consolation
B2-432 Punjab Bani Kapoor Mannatveer Singh 516 Consolation
B2-295 Pune Sanjyoti C Alka Mukesh Singh Kushwah 512 Consolation
B2-456 Parbhani K.B.Agencies Rudra Durgadas Kanhadkar 510 Consolation
B2-294 Pune Sanjyoti C Swastika Jitendra Anjikhane 508 Consolation
B2-300 Tamilnadu Murali Rajeshwari M.JENISHREE 508 Consolation
B2-297 Pune Sanjyoti C Paeshansa Prashant Upadhyay 504 Consolation
B2-328 Aurngabad Varsha Swapnali Bhagwan Gade 504 Consolation
B2-465 mamata gandhi karnal/hariana Lakshika Bansal 502 Consolation
B2-372 Mumbai Farah Reha Viken Doshi 498 Consolation
B2-176 Nagpur Supariya Banait Khushi Anil Raut 498 Consolation
B2-371 Mumbai Farah Grishi Jogani 496 Consolation
B2-370 Mumbai Farah Mahir Mayur Shah 488 Consolation
B2-197 Palus Snehalatha Kulkarni Vedant Lalaso Patil 476 Consolation
B2-266 Goa Sujata Timblo Tanmay Gaikwad 466 Consolation
B2-417 Karnataka Roopa Mam M.P.Chayank Chakravarthy 460 Consolation
B2-028 Mundra Swati Choudhary Yashwardhan Singh Chavan 454 Consolation
B2-501 Nagpur Bhaskar chapke  DEVANJALI CHAVAN 448 Consolation
B2-261 Jalgav Lata Sonar Sambodhi Pramod Gade 442 Consolation
B2-450 Parbhani K.B.Agencies Atharv Anil Vairgade 442 Consolation
B2-020 Ahmadnagar Manisha More Samarth Ganesh Shrigadi 432 Consolation
B2-464 mamata gandhi karnal/hariana Suhani Bansal 424 Consolation
B2-324 Aurngabad Varsha S.K. Shyamala deepti 418 Consolation
B2-220 Ruikar Colony Mariya bagwan Arsalan Bagwan 418 Consolation
B2-313 Amaravati Kiran Jaware Parikshit Ritesh Pund 418 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
B3-039 Mundra Swati Choudhary Kirtan H. Kachchhi 528 1st prize
B3-116 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Saksham Vishal Ghaturkol 522 2nd prize
B3-211 Pune Suchitra Harikumar Yash Badhe 516 3rd Prize
B3-153 Nilima sao Raipur Chattisgarh Dewansh Karadbhuje 510 Consolation
B3-118 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Siddhi Dharmendra Jaunjalkar 508 Consolation
B3-117 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Chinmayi Riddheshwar Wanmali 508 Consolation
B3-301 Goa Sujata Timblo Vruddhi Vishvesh Lotlikar 504 Consolation
B3-123 Palus Snehalatha Kulkarni Namrata Kumar Yesugade 502 Consolation
B3-303 Goa Sujata Timblo Anwesha Pawar 498 Consolation
B3-381 Satara Shital mane Prathana Shah 496 Consolation
B3-208 Surat Seema Sharma Miss .Krisha P.Sakhiya 494 Consolation
B3-124 Palus Snehalatha Kulkarni Aditi Deepak Surywanshi 490 Consolation
B3-119 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Shriram Sunil Kalbandhe 488 Consolation
B3-434 Nashik Kalpna Nidhi gavali 486 Consolation
B3-122 Beed Shyam Joshi Tanmay Arjun Yevle 484 Consolation
B3-477 mamata gandhi karnal/hariana Vrinda Kambaj 484 Consolation
B3-499 Nagpur Bhaskar chapke  Nidhi Potale 484 Consolation
B3-302 Goa Sujata Timblo Sanvi Nagwekar 480 Consolation
B3-382 Satara Shital mane Aryan Pardeshi 478 Consolation
B3-038 Mundra Swati Choudhary Harsh Mehta 472 Consolation
B3-151 Nilima sao Raipur Chattisgarh Ananya Karadbhuje 472 Consolation
B3-384 Pune Vivek Agashe Shardul Sachin Sumant 472 Consolation
B3-282 Jalgav Lata Sonar Divyashree Makarand Pawar 466 Consolation
B3-383 Satara Shital mane Chatayana Sapkal 466 Consolation
B3-430 Karnataka Roopa Mam Moulya D.K. 460 Consolation
B3-209 Surat Seema Sharma Biswarup Banerjee 456 Consolation
B3-431 Karnataka Roopa Mam M.P. Sriniketan 454 Consolation
B3-433 South Bhopal Vision Abacus Academy Prisha Goplani 454 Consolation
B3-475 mamata gandhi karnal/hariana kunsh aggarwal 452 Consolation
B3-333 Pune Sanjyoti C Bhanvi Kamaksingh Kushwah 450 Consolation
B3-125 Palus Snehalatha Kulkarni Siddhi Danaji Kumbhar 448 Consolation
B3-225 Pune Purshottam Deshmukh Atharva Mohite 444 Consolation
B3-280 Jalgav Lata Sonar Rupesh Mohan Mahajan 440 Consolation
B3-175 Ajay Kasar Pune prachitee rajendra shetiya 440 Consolation
B3-425 Nagpur Sonali Harde Sushant Dadarao Bhalerao 432 Consolation
B3-037 Mundra Swati Choudhary Aaryakumar Patel 430 Consolation
B3-334 Pune Sanjyoti C Sonal Jagdish Bhate 428 Consolation
B3-004 Ujlaiwadi Archana Bodake Prathmesh Bagane 428 Consolation
B3-002 Kolhapur Shraddha Yathartha Sunil Nartawadekar 428 Consolation
B3-005 Uchgaon Archan Budake Pruthviraj Sunil Patil 428 Consolation
B3-047 Patana Neha Goyal Anwesha Atul 426 Consolation
B3-064 Mayuri Patil Chinchwad Shravan Baburao Patil 426 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
B4-270 Nagpur Sonali Harde Manthan Yogesh Kapkar 522 1st prize
B4-210 Goa Sujata Timblo Viraj Kaiwar 520 2nd prize
B4-148 Pune Suchitra Harikumar Gloria Fernadez 516 3rd Prize
B4-086 Palus Snehalatha Kulkarni Aditi Sandeep Desai 514 Consolation
B4-145 Pune Suchitra Harikumar Niharika Samminga 514 Consolation
B4-224 Pune Sanjyoti C Rohan Amit Bhosale 514 Consolation
B4-074 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Bhumika Hemraj Suryawanshi 510 Consolation
B4-227 Pune Sanjyoti C Arya Ramesh Kawade 510 Consolation
B4-146 Pune Suchitra Harikumar Anushree Goli 508 Consolation
B4-269 Nagpur Sonali Harde Mahek Mahesh Keram 508 Consolation
B4-079 Beed Shyam Joshi Om Manoj Maske 506 Consolation
B4-226 Pune Sanjyoti C Saanshi Sandeep Sugla 506 Consolation
B4-076 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Vaidhavi Sunil Kalbandhe 506 Consolation
B4-225 Pune Sanjyoti C Sanjay RamjeetSingh Kuhwah 502 Consolation
B4-245 Pune Vivek Agashe Shardul Dipak Taware 502 Consolation
B4-080 Beed Shyam Joshi Premraje Prakash Ranmare 498 Consolation
B4-075 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Paras Vivek Ghaturkar 494 Consolation
B4-087 Palus Snehalatha Kulkarni Avidnya Vikram Nalawade 488 Consolation
B4-211 Panjab Rakhi Singla Manroop Parmindersingh Kaur 486 Consolation
B4-309 Palus Snehalatha Kulkarni Aniruddha Santosh Vetal 486 Consolation
B4-221 Karad Sujata Kanase Harshada Ramesh Kambale 474 Consolation
B4-142 Bidri Sadhana Vaishnavi Uday Muchandi 472 Consolation
B4-077 Gadchiroli Gauri Jaunjalkar Sahil Arun Dhataak 440 Consolation
B4-031 Snehalatha Kulkarni Palus Aarya Pawar 438 Consolation
B4-273 Nagpur Sonali Harde Divyani Raut 438 Consolation
B4-223 Buldhana Aarti Moghane Nikhil Pakhare 432 Consolation
B4-320 Nagpur Bhaskar chapke  MANJIRI CHIMOTE 432 Consolation
B4-110 Nagpur Asia Vedant Mundrikar 426 Consolation
B4-084 Palus Snehalatha Kulkarni Aditya Shivling Ingale 418 Consolation
B4-143 Aurangabad Anjali Bharad Kasturi Ajay Jakkal 418 Consolation
B4-004 Ujlaiwadi Archana Budake Viraj Mulik 418 Consolation
B4-051 Nashik Prasad Wagh Aadib Galib Shaikh 412 Consolation
B4-003 Kolhapur Shraddha Viraj Kishor Merwade 412 Consolation
B4-009 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Snehal Omesh Shinde 412 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
C1-005 Vishakhapattnam Anuradha mam Bhargava Nandan Medha 471 1st prize
C1-004 Vishakhapattnam Anuradha mam Likhit appala Naidu Yadla 435 2nd prize
C2-135 ambala city haryana Anmol sharma 516 1st prize
C2-003 Shweta Mulik Pune Arya Viraj Mulik 510 2nd prize
C2-137 Nagpur Bhaskar chapke  RAJVI MORE 507 3rd Prize
C2-052 Goa Sujata Timblo Rajwardhan Santosh Patil 503 Consolation
C2-048 Vishakhapattnam Anuradha mam Nishita Venkata Borapureddi 501 Consolation
C2-045 Vishakhapattnam Anuradha mam Sai Chaturya Vaka 495 Consolation
C2-142 Nagpur Bhaskar chapke  DHRUVI NANOTKAR 483 Consolation
C2-114 Vishakhapattnam Anuradha mam varenya Mohan Guthikonda 466 Consolation
C2-134 education delhi Aarav Chadha 445 Consolation
C2-021 Mumbai Chavi Chaya Aaditya Srivastava 407 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
C3-021 Mundra Swati Choudhary Purvik Chavan 521 1st prize
C3-223 Pune Nazrin Aditi rupesh rakshe 514 2nd prize
C3-022 Mundra Swati Choudhary Kavya Satyam Barot 513 3rd Prize
C3-122 Pune Sanjyoti C Harshika Jitendra Anjikhane 507 Consolation
C3-023 Mundra Swati Choudhary Yoshita Patnaik 501 Consolation
C3-095 Vishakhapattnam Anuradha mam Divyansh Kuldeep Sahu 501 Consolation
C3-096 Vishakhapattnam Anuradha mam Aravind Gupta Vappala 497 Consolation
C3-159 Pune Nazrin Madhur pradip jadhav 496 Consolation
C3-144 Satara Shital mane Sanchita Bhoite 484 Consolation
C3-098 Vishakhapattnam Anuradha mam Manav Sunil Bhardwaj 475 Consolation
C3-231 Nagpur Bhaskar chapke  PREYANSH DESHMUKH 471 Consolation
C3-243 Nagpur Bhaskar chapke  NANDINI SAHARE 459 Consolation
C3-123 Pune Sanjyoti C Riya Santosh Kawale 453 Consolation
C3-097 Vishakhapattnam Anuradha mam Krishna Karthik Vadavalli 452 Consolation
C3-093 Vishakhapattnam Anuradha mam Karunya Manikanta Kandkuri 439 Consolation
C3-143 Satara Shital mane Sanchaya Bhoite 436 Consolation
C3-160 Pune Nazrin Aliya kaifi attar 432 Consolation
C3-031 Nilprabha Madam Temblaiwadi Dhairyashil Uday Patil 431 Consolation
C3-099 Vishakhapattnam Anuradha mam Rithika Gopic hand Gedala 426 Consolation
C3-166 Karnataka Roopa Mam Chinmayi Prema J. 400 Consolation
C3-117 Karad Sujata Kanase Vedant Vikas Dakare 398 Consolation
C3-052 Palus Snehalatha Kulkarni Siddhi Sunil Mulye 396 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
C4-167 Pune Nazrin Anisha venkant dhoble 519 1st prize
C4-151 Mumbai Farah Khushi Anil Shah 515 2nd prize
C4-117 Goa Sujata Timblo Shalvi Lilesh Desai 514 3rd Prize
C4-095 Vishakhapattnam Anuradha mam Manu Yarlagadda 513 Consolation
C4-094 Vishakhapattnam Anuradha mam Venkata Pranati Vappala 511 Consolation
C4-093 Banglore Hema Purva 510 Consolation
C4-115 Goa Sujata Timblo Priyansha Purrushottam Prabhu 510 Consolation
C4-230 ambala city haryana Bhavin Yadav 510 Consolation
C4-168 Pune Nazrin Omkar venkant dhoble 502 Consolation
C4-195 Vishakhapattnam Anuradha mam Jeethesh Prasad Karri 502 Consolation
C4-114 Goa Sujata Timblo Om Gurunath Bhat 501 Consolation
C4-118 Goa Sujata Timblo Aaron Lee Gracias 501 Consolation
C4-239 Panjab Mukta Mam Ghoshauk 495 Consolation
C4-130 Pune Sanjyoti C Sanskar Ashok Hajare 488 Consolation
C4-020 Mundra Swati Choudhary Om Patel 484 Consolation
C4-173 Karnataka Roopa Mam Mithun H.C. 478 Consolation
C4-229 ambala city haryana Raghav Garg 476 Consolation
C4-131 Pune Sanjyoti C Astha Dayanand Kamble 475 Consolation
C4-231 ambala city haryana Shourya Diwakar 475 Consolation
C4-135 Pune Sanjyoti C Aditya Nilesh Gulunjkar 473 Consolation
C4-172 Karnataka Roopa Mam Roshan Pareevz Sannula Ali 465 Consolation
C4-086 Ajay Kasar Pune natasha shrinivasan marar 465 Consolation
C4-087 Ajay Kasar Pune nanditha sanith nair 465 Consolation
C4-134 Pune Sanjyoti C Akash Vinayak Gaikwad 463 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
D2-019 Panjab Rakhi Singla Japleen Arvindersingh Kaur 500 1st prize
D2-036 Karnataka Pravin Sir Nisaraga Veerbhandrappa 472 2nd prize
D2-038 Nashik Kalpna Yash pandit 451 3rd Prize
D2-035 Panjab Sharp mind Academy Sahil Sattan Khan 432 Consolation
D2-013 Ahmadabad Swati Gaidhani Aaratrika Prusty 424 Consolation
D2-030 Buldhana Aarti Moghane Aditi Dombale 421 Consolation
D3-131 Nagpur Bhaskar chapke  TEJAS CHAUDHARI 585 1st prize
D3-085 Karnataka Roopa Mam D.P.Sharatt 571 2nd prize
D3-087 Karnataka Roopa Mam Sathvik Arun Kumar 562 3rd Prize
D3-060 Satara Shital mane Rashee Bhosale 520 Consolation
D3-091 Nashik Kalpna Aradhya gholap 503 Consolation
D3-084 Karnataka Roopa Mam Krishana Dhara D.M. 498 Consolation
D3-134 Nagpur Bhaskar chapke  Arnavee Patil 488 Consolation
D3-061 Satara Shital mane Rohan Ghadge 477 Consolation
D3-098 Nashik Kalpna Pranav boob 472 Consolation
D3-123 education delhi Tejas Chandha 442 Consolation
SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks Rank
D4-124 Mumbai Farah Parvez Maneck Mistry 638 1st prize
D4-215 Nagpur Bhaskar chapke  HIMANSHU CHAPKE 610 2nd prize
D4-177 Nashik Kalpna Sanskruti boob 598 3rd Prize
D4-121 Satara Shital mane Rutvik Shelke 595 Consolation
D4-154 Karnataka Pravin Sir Disha Rani 585 Consolation
D4-182 Karnataka Roopa Vishwanath Prabhas Raghvendra Kumar 568 Consolation
D4-142 Nagpur Sonali Harde Aachal Premalwar 559 Consolation
D4-147 Panjab- Ucmas Pragati Priya 557 Consolation
D4-162 Nashik Kalpna Kanisha sakpal 556 Consolation
D4-144 Nagpur Sonali Harde Gauri Parkhedkar 553 Consolation
D4-225 Nagpur Bhaskar chapke  TEJASWINI KHARE 551 Consolation
D4-218 Nagpur Bhaskar chapke  SUMEDH RAUT 549 Consolation
D4-141 Nagpur Sonali Harde Siddhant Dange 537 Consolation
D4-150 Karnataka Roopa Mam Yashwanth A.M. 537 Consolation
D4-169 Nashik Kalpna Nupur chhajed 531 Consolation
D4-171 Nashik Kalpna Tanvi divakar 531 Consolation
D4-094 Pinjore Amit Piplani Angelica Piplani 530 Consolation
D4-179 Nashik Kalpna Vedant yadav 520 Consolation
D4-159 Nashik Kalpna Ragini gholap 506 Consolation
D4-178 Nashik Kalpna Tanisha panjabi 504 Consolation
D4-115 Aurngabad Varsha Prithaviraj Santosh Jadhav 499 Consolation
D4-059 Delhi Priya Agarwal Visheshta Sawhney 496 Consolation
D4-051 Ajay Kasar Pune janhvi arvind salunke 496 Consolation
D4-155 Karnataka Pravin Sir M.B Appuganesh 488 Consolation

Junior Kg Category

SR.NO. CENTER Ci NAME Student Name Marks
Jr-001 Tarabai Park Mariya bagwan Anushreeraje Nimbalakar 96
Jr-002 Palus Snehalatha Kulkarni Shatakshi Sangram Kulkarni 102
Jr-003 Archana Biradar Pune Mayuresh Sandeep Ohal 87
Jr-004 Archana Biradar Pune Abhiram Umesh Dhande A
Jr-008 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Harsimrat Kaur 129
Jr-009 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Aarna Syngal 78
Jr-010 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Dilpreet Singh 87
Jr-011 Samratnagar Pooja Matade Aryan Milind Sukhi 96
Jr-012 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Swara Anil Sutar 111
Jr-013 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Nidhi Deepak Sutar 96
Jr-014 Ahmadnagar Manisha More Atharva Balasaheb Kambale 96
Jr-015 Ahmadnagar Manisha More Shagun Rakesh Chordiya 108
Jr-016 Pune Archana Biradar Alfiya salim Aatar 105
Jr-017 Pune Archana Biradar Vrunda Vikas Padman. 102
Jr-018 Pune Archana Biradar Chethna Sachin Ghodke 114
Jr-019 Pune Archana Biradar Revati Sachin Ghone 123
Jr-020 Pune Archana Biradar Vaishnavi Sachin Ghone. 99
Jr-021 Thane Kusum Lakhwani Harshid Vicky Krishnani 33
Jr-022 Thane Kusum Lakhwani Viraat Lokwani 39
Jr-023 Mandi Nilam Alia Sharama 90
Jr-024 Nashik Anjusha Jadhav Bhargav Dhananjay Jadhav 75
Jr-025 Halkarni Swagata chougule ska Veer Vishal Mungurwadi 117
Jr-026 Pen Ravi Sir Paras Amit Waskar 84
Jr-027 Pen Ravi Sir Tirtha Dipak Chavan 132
Jr-028 Pen Ravi Sir Yash Nilesh Dahitule 93
Jr-029 Pen Ravi Sir Ovi Naik 102
Jr-030 Mumbai Sayli Dev Chunawala 60
Jr-031 Mumbai Sayli Daivik Chunawala 72
Jr-032 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Mahi Shah 68
Jr-033 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Ali Khan 33
Jr-037 Banglore Hema Meher Bahl 114
Jr-038 Raipur Rashi Parekh Vadut Parakh 114
Jr-039 Amravati Santosh Bhoyar Payal Chandrashekhar Mandawgane 132
Jr-040 Amravati Santosh Bhoyar Pratik Ganesh Borkar 90
Jr-042 Amravati Santosh Bhoyar Parul Nitin Bharshankar 114
Jr-044 Shahupuri Shilpa Patil Anish Nagpurkar 81
Jr-045 Samrat Nagar Pooja Mathade Sneha Sunil Rasal 90
Jr-046 Pinjore Amit Piplani Divija Chaudhary 108
Jr-047 Pinjore Amit Piplani Arnav Mahajan 90
Jr-048 Pinjore Amit Piplani Chiranshi 102
Jr-049 Amaravati Kiran Jaware Arjun Amol Argade 123
Jr-050 Amaravati Kiran Jaware Atharv Rahul Argade 111
Jr-051 Pune Redekar Ritisha Bhaware 33
Jr-052 Pune Redekar Achyut Redekar 102
Jr-053 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shubhankar Abhijit Shelar 72
Jr-054 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Aradhya Nilesh Nare 60
Jr-055 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Sai Rushikesh Shedge 72
Jr-056 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Arohi Ganesh More 62
Jr-057 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Srushti Chandrakant Sanas 96
Jr-058 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shreyasi Mahesh Ibrampurkar 105
Jr-059 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Poorvi Siddharth Kokane 39
Jr-060 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Tanisha Vikas Kalbhor 51
Jr-061 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Vrutee Hitesh Patel A
Jr-062 Aurngabad Shweta Dongawaker Kaivalya Amol Jadhav 54
Jr-067 Pune Vivek Agashe Mayuresh Somnath Dogale 0
Jr-068 Mumbai Farah Neev. D. Shah 110
Jr-069 Mumbai Farah Rudra sameer wadke 96
Jr-070 Mumbai Farah Reyansh H. Visaria 78
Jr-071 Delhi Nikki kumari Amitesh 108
Jr-072 Pune Minal Hingne Raghav Vishvjeet Chandak 102
Jr-073 Pune Minal Hingne Shravani Shrikant Bahirat 117
Jr-074 Pune Minal Hingne Amrin Imran Fakir 126
Jr-075 Pune Minal Hingne Aditi Manoj Tayade 109
Jr-076 Pune Minal Hingne Adwika Prakash Musale 75
Jr-077 Pune Minal Hingne Narayani Ganesh Chaudhari 118
Jr-078 Pune Minal Hingne Arnav Ravi Kshirsagar 99
Jr-079 Pune Minal Hingne Sarthak Avinash Benkar 69
Jr-080 Pune Minal Hingne Ritu Abhijeet Laykar 81
Jr-081 Pune Minal Hingne Darsh Rahul Agrawal 48
Jr-082 Pune Minal Hingne Aarini Swapnil Bhende 48
Jr-083 Pune Minal Hingne Bhaumik Sanjay Ajwani A
Jr-084 Nashik Nilesh Kanade Rujula Nilesh Kanade 42
Jr-085 Nashik Nilesh Kanade Sherya Rathi 63
Jr-086 mamata gandhi karnal/hariana Vedant Bhardwaj 21
Jr-087 mamata gandhi karnal/hariana ayaan Bansal 78
Jr-088 education delhi Ojas Arora 111
Jr-089 Phonic Worlds Pune Pehel ghorpade 78
Jr-090 Phonic Worlds Pune Shriyansh Gadgil 102
Jr-091 Phonic Worlds Pune Soven Kandhare 96
Jr-092 Phonic Worlds Pune Kunal Ghare 87
Jr-093 Phonic Worlds Pune Anay dhamaskar 48
Jr-094 Phonic Worlds Pune Aarvika jaju 105
Jr-095 Phonic Worlds Pune Shreepriya shinde 51
Jr-096 Phonic Worlds Pune Krishnaraj shinde 66
Jr-097 Phonic Worlds Pune HARSH CHOUDHARY 99
Jr-098 Phonic Worlds Pune OJAS KULKARNI 87
Jr-100 Phonic Worlds Pune ARAV BHANDARI 69
Jr-101 Phonic Worlds Pune REVA GHARPURE 69
Jr-102 Jalna Malhalar Khushi Girish Joshi 96
Jr-103 Jalna Malhalar Anushika Prakash Kolte 120
Jr-104 Jalna Malhalar Aditya Sachin Mahajan 45
Jr-105 Jalna Malhalar Manaswi Sachin Mahajan 57
Jr-106 Jalna Malhalar Vishwapratap Girish Warkhade 66
Jr-107 Jalna Malhalar Aboli Balasaheb Shinde 129
Jr-108 Jalna Malhalar Avani Vijay Kulkarni 120
Jr-109 Jalna Malhalar Madhura Anant Jige 120
Jr-112 Apate Nagar Sujata Penkar Ameay Prashant Deshpande 117
Jr-113 Sumati Jirake R k Nagar Utkarsh Umesh Oswal 54
Jr-114 Apate Nagar Sujata Penkar Siddhi Suryawanshi 93
Jr-115 Apte Nagar Sujata Penkar Bhargavi Nimbalkar 104
Jr-116 the Learning Hub Tushar Gurav Dhruv Yogesh Tiwari 62
Jr-117 the Learning Hub Tushar Gurav Sarvadnya Suraj Sawant 87
Jr-118 the Learning Hub Tushar Gurav Ronit Sandeep Kadam 132
Jr-119 Pune Phonic Worlds Vedant Amol Patil 126
Jr-120 Pune Phonic Worlds Rititsha Tapadia 120
Jr-121 Pune Phonic Worlds anushka sawant - 105
Jr-122 Pune Phonic Worlds Arin sahasrabudhe 105
Jr-123 Pune Phonic Worlds raghav avhad 120
Jr-124 Pune Phonic Worlds Mudra Prasad Bhujbal- 111
Jr-125 Pune Phonic Worlds Syna Kankariya 104

Senior. Kg Category

SR.NO. CENTER Ci Name STUDENT NAME Marks
Sr-001 Kolhapur Shraddha Atharva Awsare A
Sr-002 Kolhapur Namrata Bhosale Rudra Santoshkumar Bhosale 61
Sr-003 AURANGABAB Sonal Gupta Sai Mahesh Asodekar 66
Sr-005 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Rudra Bind 139
Sr-006 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Dhatri Gajanan Ulmam 185
Sr-007 AURANGABAB Sonal Gupta Harsha Pravin Sansare 92
Sr-008 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Ajitesh Tripathy 69
Sr-009 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Gungun Pattnaik A
Sr-010 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Tejash Sawata Deore 172
Sr-011 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Anay Dinesh Nikam 171
Sr-012 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Gargi Dinesh Nikam 126
Sr-013 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Arnavi Abhijeet Suryawanshi 117
Sr-015 Baner, Pune. Sonali Jugoolkar Rutwa Palekar 88
Sr-016 Baner, Pune. Sonali Jugoolkar Aarit Kumar 59
Sr-017 Sangli Nutan Patil Gayatri Dattatry Kamar 72
Sr-018 Sangli Nutan Patil Om Amol Kamar 90
Sr-019 Sangli Nutan Patil Sairaj Deepak Jadhav 96
Sr-020 Sangli Nutan Patil Siddhi Suresh Mahadik 58
Sr-021 Mumbai Chavi Chaya Rugved Rajesh Koli 96
Sr-022 Mumbai Chavi Chaya Sai Aditya Pokuri 33
Sr-024 Pune Baner Tender Play School Atharv Rai 42
Sr-025 Pune Baner Tender Play School Arjun Tambre 34
Sr-026 Pune Baner Tender Play School Aarya Thite 61
Sr-027 Pune Baner Tender Play School Anuja Nawale 68
Sr-028 Ahmadnagar Manisha Mhaske Swastika Hemant Nagpure 179
Sr-029 Patana Neha Goyal Vyan Goyal 109
Sr-030 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Pruthvi Raj Patra 99
Sr-031 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Anshuman Mohapatra 102
Sr-036 Beed M.N.Ghuge Sayali Sanjay Ambate 175
Sr-037 Beed M.N.Ghuge Aditya Jaywardhan Suryawanshi 176
Sr-039 Delhi Neetu Sharma Rashi Singh 182
Sr-040 Delhi Neetu Sharma Anjali Kumari 160
Sr-041 Delhi Neetu Sharma Sushant 194
Sr-042 Delhi Neetu Sharma Gaurav Rajput 199
Sr-043 Shivaji Peth Prachi Patil Avani Amit Harale 100
Sr-044 Thane Dhanashree Mahika Diptesh Khedekar 57
Sr-045 Gujrath Chetana Kava Aksh Vijaybhai Khetalpara 139
Sr-046 Buldhana Meera Chandak Aarav Yogesh Chanadak 133
Sr-047 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Cheshta Nag 93
Sr-048 Mandi Nilam Sujal Thakur 194
Sr-049 Mandi Nilam Aarushi 196
Sr-051 Nashik Anjusha Jadhav Samiksha Prawin Shirode 112
Sr-052 Nashik Anjusha Jadhav Anushka Dhyaneshwar Khairnav 86
Sr-053 Nashik Anjusha Jadhav Suakhya Gajanan Kulkarni 85
Sr-054 Mandi Nilam Pragya 79
Sr-055 Ragini Fulpagar Madhav Fulpagar 110
Sr-056 Banglore Hema Sravya DISQUALIFIED
Sr-057 Swati Gaidhani Pune Rujuta Atul Kulkarni 46
Sr-058 Swati Gaidhani Pune Vardhan Rohit Sadavarte 72
Sr-059 Nashik swati gaidhani Arohi Dilip Mandlik 106
Sr-060 Nashik swati gaidhani Avani Anand Gaidhani 136
Sr-061 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Harshit Jain 108
Sr-062 Bhopal Harshali Pandit Gurudeep 165
Sr-063 Bhopal Harshali Pandit Devanshu 144
Sr-064 Bhopal Harshali Pandit Bhumi Gupta 189
Sr-067 Goa Sujata Timblo Dhanashree Dhananjay Kolhe 189
Sr-068 Goa Sujata Timblo Vedika Machhindra Mohite 179
Sr-070 Malegav Nashik Anjali Aher Ruthik Sandesh Patil 63
Sr-072 Pune Supriya Anarase Ishwari Jadhav 115
Sr-073 Pune Supriya Anarase Vaishnavi Alhat 91
Sr-074 Pune Supriya Anarase Viraj Shinde 109
Sr-075 Pune Supriya Anarase Sharvil Thorat 97
Sr-076 Pune Trisha Jain Arham Amit Jain 94
Sr-077 Pune Trisha Jain Satvika Sandesh Shetty 93
Sr-078 Boriwali Rashmi Mahajan Siddhant Jain 81
Sr-079 Pinjore Amit Piplani Minal Sood 112
Sr-080 NALLASOPARA MUMBAI Pournima JOANNA SHAJU PUDURKARA 93
Sr-081 NALLASOPARA MUMBAI Pournima TATHAGAT MANMEET BARVE 45
Sr-082 NALLASOPARA MUMBAI Pournima CHIRAYU AMIT KADAM 65
Sr-083 NALLASOPARA MUMBAI Pournima CHIRASMITA TUTU SAHOO 97
Sr-084 NALLASOPARA MUMBAI Pournima SAHARSH SATYENDRA TIWARI 135
Sr-085 NALLASOPARA MUMBAI Pournima HRIDAAN RONAK GANDHI 68
Sr-086 NALLASOPARA MUMBAI Pournima AARVI PRAVEEN SHETTY 54
Sr-087 NALLASOPARA MUMBAI Pournima Dhruvita Satish Kadam 45
Sr-089 Amaravati Kiran Jaware Shashwat Premchand Ambhore 45
Sr-090 Amaravati Kiran Jaware Soham Narayan Umekar 96
Sr-091 Pune Sweta Kotak Harshvardhan Chopade 65
Sr-092 Aurngabad Varsha Ashlesha ganesh lokhande 182
Sr-093 Aurngabad Varsha Ankit amol mahendrakar 127
Sr-094 Aurngabad Varsha Swaraj Dhanraj Bhalerao 193
Sr-095 Aurngabad Varsha Mayank jitesh Saboo 199
Sr-096 Aurngabad Varsha Deven dinesh kaswal 192
Sr-097 Aurngabad Varsha Akshita Ravi Wankhede 114
Sr-098 Aurngabad Varsha Amruta Gajanan Narawade 143
Sr-099 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Dhanada Bhagwan Avasare 93
Sr-100 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Divij Pankaj Mehta 40
Sr-101 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Anananya Anand Sakpal 54
Sr-102 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Harsh Deepak Shinde 74
Sr-103 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Anamika Jayapraksan Nambiar 51
Sr-104 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Riyan Sudhakar Shet 30
Sr-105 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Saidnya Sanjay Jadhav 74
Sr-106 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kausthubh Prabhakar Khedekar 66
Sr-107 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Priyansi Kisan Nikam 43
Sr-108 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Pranjal Prafful Dhondge 96
Sr-109 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Navya Pankaj Sheth 44
Sr-110 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kavya Prakash Sawant 66
Sr-112 Pune Vivek Agashe Arya Sachin Kadam 199
Sr-113 Mumbai Farah Kiaan Anil Shah 198
Sr-115 Jabalpur Divya Dube Kartik Lodhi 156
Sr-116 Jabalpur Divya Dube Manya Agrawal 180
Sr-118 Jabalpur Divya Dube Mihit Berta 167
Sr-119 Jabalpur Divya Dube Ishita Mishra 151
Sr-120 Mumbai Varsha Devesh Waykar 132
Sr-121 Mumbai Varsha Anshuman Sharma 70
Sr-122 Savtwadi Praldh jadhav Charul Pralhad Jadhav 123
Sr-123 Savtwadi Praldh jadhav Durvi Sammer Sawant 97
Sr-124 Savtwadi Praldh jadhav Hrudaraj Devendra Temkar 15
Sr-125 Savtwadi Praldh jadhav Krushnatriya Sudhira Bhandare A
Sr-126 Amravti Pravin Kawlakar Arihant Mahesh Sable A
Sr-127 Amravti Pravin Kawlakar Aarush Amol Meshram 71
Sr-128 Panvel Vandana Chavan Purva Pradip Kharche 67
Sr-129 Panvel Vandana Chavan Dhruv Ganesh Leve 73
Sr-130 Panvel Vandana Chavan Aloke Vitthal Sonawane 48
Sr-131 Panvel Vandana Chavan Vaibhavi Vikas Shinde 88
Sr-132 Panvel Vandana Chavan Yuvraj Pravin Mande 144
Sr-133 Panvel Vandana Chavan Atharv Rajesh Nikam 96
Sr-134 Swatach center ghenar ahet Raginee Fulpagar Madhav Fulpagar 151
Sr-136 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Smit Vikas Mule 140
Sr-137 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Devansh Mandar Bane 136
Sr-138 Pune Minal Hingne Rahi Sanjay Powar 130
Sr-139 Pune Minal Hingne Maithaili Amol Bhosale 93
Sr-140 Nashik Nilesh Kanade Ojal Bhutada 58
Sr-141 Nashik Nilesh Kanade Prisha Soni 42
Sr-142 Karnataka Anita k B Nandini 162
Sr-143 Karnataka Anita k B Kavin K.R 109
Sr-144 Karnataka Anita k B Akhul K.S. 98
Sr-146 Karnataka Anita k B Dukshitha H.R. 163
Sr-147 Karnataka Anita k B Ridima Praveen 117
Sr-148 Karnataka Anita k B Pareekshitha M.K. 184
Sr-149 Mumbai Satish Singh sir Smarth Satish Yadav 100
Sr-150 Mumbai Satish Singh sir Vivan Nishant Sarvagod A
Sr-151 Nashik Nilesh Kanade Arana Mundada 67
Sr-154 Kolhapur Sharadha Rajveer Bhosale 124
Sr-155 manorama bangalore AYUSH ABHINAND 154
Sr-156 manorama bangalore ANURAG MANDAR GUPTE 60
Sr-157 Sarwathi clasess aruna sonar Pranita Suresh Wagh 160
Sr-158 Sarwathi clasess aruna sonar Arayan Sandip Atrate 81
Sr-159 Sarwathi clasess aruna sonar Sholk Rajesh Dhuppad 118
Sr-160 Sarwathi clasess aruna sonar Yogendra Sunil Kolhe 183
Sr-162 Sarwathi clasess aruna sonar Lokesh Avinash Bhangale 154
Sr-163 Sarwathi clasess aruna sonar Rohit Lalit Jawale 139
Sr-164 Kalinga Kids Bhuvneshwar Jayashri Nanda Shree Sai Sradha 130
Sr-165 Pune Baner Tender Play School Shloka Gaikwad 50
Sr-167 Phonic Worlds Pune Aryan Vitkar 162
Sr-169 Phonic Worlds Pune Sharvee Modak 61
Sr-170 Phonic Worlds Pune Anvi modi 143
Sr-174 Phonic Worlds Pune Abha deshmukh 136
Sr-175 Phonic Worlds Pune Ishan shaha 186
Sr-177 Phonic Worlds Pune Radhika ekke 148
Sr-178 Phonic Worlds Pune Mekhala prabhu 160
Sr-179 Phonic Worlds Pune Parth borude 130
Sr-180 Phonic Worlds Pune Aditi bhujbal 156
Sr-181 Phonic Worlds Pune Ritisha madan 44
Sr-182 Phonic Worlds Pune jigisha madan 136
Sr-183 Phonic Worlds Pune Mehek talaviya 130
Sr-184 Phonic Worlds Pune SARTHAK MOHITE 154
Sr-185 Phonic Worlds Pune NEEL KUKARNI 101
Sr-186 Phonic Worlds Pune NAMISH NAIK 76
Sr-187 Phonic Worlds Pune RICHA LENDGHAR 73
Sr-188 Phonic Worlds Pune MALHAR URSEKAR 191
Sr-189 Phonic Worlds Pune DHRUV KODHE 132
Sr-190 Phonic Worlds Pune ISHAN CHOUDHARY 188
Sr-192 Phonic Worlds Pune Arnav Deshmukh 172
Sr-193 Jalna Malhalar Satyam Vinod Rathod 169
Sr-194 Jalna Malhalar Madhra Aniruddha Bhalkar 148
Sr-196 Punjab Bani Kapoor Sanidhi Jain 195
Sr-197 Punjab Bani Kapoor Ahana Sehgal 189
Sr-198 Punjab Bani Kapoor Nivaan Duggal 198
Sr-199 Thane Shailaja Dhanashree Jayesh Vaity 136
Sr-200 Phonic Worlds Pune AVNI . SALUNKE 153
Sr-201 Phonic Worlds Pune NAMRATA . P .SADGURU - 178
Sr-202 Phonic Worlds Pune Arnav Kank 143
Sr-203 Phonic Worlds Pune Sudhansha Bapat 112
Sr-204 Phonic Worlds Pune Desana Thorat 199
Sr-205 Phonic Worlds Pune Ananya Despande 148
Sr-206 Pune Phonic Worlds Ira Abhay Bhalerao      87
Sr-207 Pune Phonic Worlds Anushka Nitin Shinde 184
Sr-208 Pune Phonic Worlds Shravani Thakar    80
Sr-209 Pune Phonic Worlds Riya Gokhale 57
Sr-210 Pune Phonic Worlds Shraddha Kadam  124
Sr-211 Pune Phonic Worlds Ameya deshpande 65
Sr-212 Pune Phonic Worlds Jatin Choudhary  112
Sr-213 Pune Phonic Worlds Manan bhandari    120
Sr-214 Pune Phonic Worlds Gautam gumaste 101
Sr-215 Pune Phonic Worlds Sanvi Todkar  176
Sr-216 Pune Phonic Worlds Durva Vivek Patil 172
Sr-217 Pune Phonic Worlds Ansh Sathe 139
Sr-218 Pune Phonic Worlds Jeel Raval  71
Sr-219 Pune Phonic Worlds Advait Prashant Salunke 78
Sr-220 Pune Phonic Worlds Anannya Patil 96
Sr-221 Pune Phonic Worlds Vaanya Kelkar 93
Sr-222 Pune Phonic Worlds Shourya Wafgaonkar 72
Sr-223 Pune Phonic Worlds Adya Ganesh Padwal 165
Sr-224 Pune Phonic Worlds Rishabh Kachare 176
Sr-225 Pune Phonic Worlds Sharavari Thite  94
Sr-226 Pune Phonic Worlds Daksh laxminarayan   111
Sr-227 Pune Phonic Worlds udayan deshmukh 167
Sr-229 Pune Sanjyoti C Vedant Vijay Rajmane 187
Sr-230 Pune Phonic Worlds Sameeksha Darak 105
Sr-231 Pune Phonic Worlds Swara konde - 131
Sr-232 Pune Phonic Worlds Ameya Deshpande- 71
Sr-233 Pune Phonic Worlds Aarav Kank- 130
Sr-234 Nagpur Nandish Bhaje 71
Sr-235 Nagpur Atharva Ambone 78
Sr-236 Nagpur Sarang Amle 96

Category A1

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
A1-001 Kolhapur Shraddha Ananya Nikhil Mahajan 40
A1-003 Pondechery Subha SAAISARAN .A 100
A1-004 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Sachi Anup Patel 5
A1-005 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Rajveer Sandip Patil 52
A1-007 Mumbai Sayli Dhanashri Parab 52
A1-008 Mumbai Sayli Ayaan Savkar 36
A1-009 Ahmadabad Swati Gaidhani Dhruv Arpit Gupta DISQUALIFIED
A1-010 Ahmadabad Swati Gaidhani Durva Parthiv Parikh 0
A1-011 Swati Gaidhani Pune Asmi Swapnil Barahate 64
A1-012 Swati Gaidhani Pune Akshara Kapil Kabra 68
A1-013 Nashik swati gaidhani Shabd Dhondopant Gavali 60
A1-014 Panjab Rakhi Singla Shardul Uday Khambete 88
A1-015 Ludhiyana Punjab Paras Khera Bhavika Gupta 122
A1-016 Amaravati Kiran Jaware Shreeya Prashant Savai 124
A1-017 Amaravati Kiran Jaware Yogini Pankaj Sawarkar 102
A1-018 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Swara Sharad Pore 100
A1-019 Karnataka Pravin Sir Vatsaly Hanmantappa Nelge 182
A1-020 Dhule Vikas Bhagwat Parth Abhay Savant 94
A1-021 Dhule Vikas Bhagwat Devansh Sushilkumar Ghadage 92
A1-022 Parbhani K.B.Agencies Madeha Sk Motimad 94
A1-023 Parbhani K.B.Agencies Shaurya Pravin Gaikwad 118
A1-024 Parbhani K.B.Agencies Vivan Sujit Jadhav 92
A1-025 Parbhani K.B.Agencies Harsh Vijay Hatole 122
A1-027 Phonic Worlds Pune TEJAS HARPUDE 240
A1-028 Ahmadabad Swati Gaidhani Dhruvi Shah 174
A1-029 Nagpur Bhaskar chapke  SPARSH HANDE 244

Category A2

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
A2-001 Lucknow Vandana Gupta Ayushi Verma 108
A2-002 Lucknow Vandana Gupta Vidushi Tiwari 124
A2-003 Lucknow Vandana Gupta Alisha Singh 114
A2-004 Ahmadnagar Manisha More Riddhima Vishal Bhat 114
A2-005 AURANGABAB Sonal Gupta Shaurya Kolate 24
A2-006 Supariya Banait Nagpur Unnati Banduji Farkade 382
A2-008 Pune Snehal Kajave Alok Malaram lodha 210
A2-009 Pune Snehal Kajave Shlok Nilesh Gunda 130
A2-010 Pondechery Subha SHARVESH.C 96
A2-011 Fulewadi Archana Shinde Bhumi Sagar Sabale 202
A2-012 Beed M.N.Ghuge Atharav Dattatrya Warwatkat 396
A2-015 Delhi Neetu Sharma Priyanshi Chopra 136
A2-016 Delhi Neetu Sharma Sanvi kulkarni 226
A2-017 Gujrath Chetana Kava Vyom Ashwinbhai Khorava 226
A2-020 Nashik Anjusha Jadhav Anvesh Ratnakar Jadhav 64
A2-021 Nashik Anjusha Jadhav Aditya Rajendra Pawar 106
A2-022 Nashik Anjusha Jadhav Falguni Hemant Nikam 106
A2-023 Bargarh Anita Lath Kashyap Lath 156
A2-024 Nashik Anjusha Jadhav Arjun Uday Kadam 40
A2-025 Nashik Anjusha Jadhav Tirth Paresh Nahar 108
A2-026 Pune Baner Minal Chadda Avani Dixit 140
A2-027 Vagholi pune Snehal Khot Soham Ravikant Vanjari 90
A2-028 Vagholi pune Snehal Khot Yash Rajendra Jadhav 150
A2-029 Vagholi pune Snehal Khot Aisha Agarwal 142
A2-030 Vagholi pune Snehal Khot Sejal Anuj Gupta 144
A2-031 Vagholi pune Snehal Khot Shlok Tushar Parnate 112
A2-032 Vagholi pune Snehal Khot Shravya Shashikant Dongaonkar 124
A2-033 Nagpur Asia Rachet Umesh Temburne 380
A2-034 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Ovi Mahesh Kasar 56
A2-035 Ahmadabad Swati Gaidhani Het Dhawal Patel 168
A2-036 Ahmadabad Swati Gaidhani Dev Chintan Patel 12
A2-037 Ahmadabad Swati Gaidhani Daksh Parimal Patel 102
A2-038 Ahmadabad Swati Gaidhani Priyanka Shravankumar 66
A2-039 Ahmadabad Swati Gaidhani Nileshwari Ranvirsinh Solankhi 138
A2-040 Kalinga Kids Bhuvneshwar Jayashri Nanda Ashutosh Dash 190
A2-042 Delhi Priya Agarwal Saurish Setia A
A2-044 Delhi Priya Agarwal Ishaan Banerjee 374
A2-045 Delhi Priya Agarwal Prakrit Sharma 186
A2-046 Delhi Priya Agarwal Sanshrav Chopra 252
A2-047 Delhi Priya Agarwal Venya Parakh 246
A2-048 Swati Gaidhani Pune Ojas Ketan Joshi 20
A2-049 Nashik swati gaidhani Chinmay Vikram Khule 62
A2-050 Nashik swati gaidhani Manas Roshan Khivansara 48
A2-051 Nashik swati gaidhani Adwait Abhijit Joshi 92
A2-052 Nashik swati gaidhani Palash Pankaj Thakare 258
A2-053 Nashik swati gaidhani Shanvi Dwivedi 90
A2-054 Nashik swati gaidhani Shravani 240
A2-055 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Aarohi Das 180
A2-056 Ludhiyana Punjab Paras Khera Ishmeet Singh 166
A2-057 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Drishya Mishra 180
A2-058 Nashik swati gaidhani Vedant Praful Thorat 126
A2-059 Gulbarga Siddhu Gogi Bharath 222
A2-060 Pune Supriya Anarase Anishka Mahajan 236
A2-061 Panjab Rakhi Singla Amisha Rajiv Arora 102
A2-062 Akola Rajani Bhagwat Radha Digambar Ujwane 210
A2-064 Karad Shubhangi Kadam Shradha Anil Kalase 148
A2-065 Pune Kalpana Sonval Dhatri Reddy
A2-066 Amaravati Kiran Jaware Arya Devendra Chaudhari 124
A2-067 Amaravati Kiran Jaware Aaditya Sandeep Ambulkar 112
A2-068 Amaravati Kiran Jaware Sukruti Prakash Chitode 190
A2-069 Amaravati Kiran Jaware Dnyanesh Bhalchandra Shende 120
A2-070 NAGPUR Kiran Jaware Mrunal Dhanraj Kawate 148
A2-071 Pune Sweta Kotak Aditi Kulkarni 84
A2-072 Pune Sweta Kotak Pranitosh Mantur 156
A2-073 Pune Sweta Kotak Surbhi Shendge 138
A2-074 Gaziyabad Pragya Sinha Saish Bhat 308
A2-075 Nagapur Raju Jeet Praphul Tambe A
A2-076 Nagapur Raju Rubal Nagsen Fulzele 84
A2-077 Nagapur Raju Bhumi Sanjay Nagdive 84
A2-078 Nagapur Raju Arohi Ashish Nitnaware 60
A2-079 Aurngabad Varsha Shaakya Madhukar Ramteke 274
A2-080 Aurngabad Sangvikar mam Nammet S Kadam 232
A2-082 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Huda Wasetuddin Qazi 92
A2-083 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Samruddhi Samadhan Kale 142
A2-084 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Sarthak Prashant Gaikwad 126
A2-085 Jabalpur Divya Dube Manyata Deepak Jajkalyani 190
A2-086 Belgaon Prachi Disha Balniketan Prayag Ashwin Bongale 270
A2-087 Bhopal Vanita Gandhi Aadhya Singh 148
A2-088 Satara Aprana Kadam Neelraj Nitin Bansode 232
A2-090 Amravti Pravin Kawlakar Rucha Rupesh Khodse 148
A2-091 Nagpur Sonali Harde Vansh bobde 352
A2-092 Panjab Versatile abacus Trivid Bhatt 246
A2-093 Panjab Versatile abacus Amber Bhandari 82
A2-097 Dhule Vikas Bhagwat Darshan Bhagirath Suyawanshi 208
A2-098 Dhule Vikas Bhagwat Shravani Vishal Thakar 222
A2-099 Amravati Santosh Bhoyar Revati Ravindra Thorat 184
A2-104 chaetered Accountants odisa Kashyap Lath 238
A2-105 Phonic Worlds Pune Shravya Margaje 130
A2-106 Parbhani K.B.Agencies Giriraj Deepak Sangle 96
A2-107 Parbhani K.B.Agencies Tejas Ravindra Nikrad 98
A2-108 Parbhani K.B.Agencies Rohit Babasaheb Pawar 112
A2-109 Parbhani K.B.Agencies Swayamdeep Babasaheb Ambhore 110
A2-110 Parbhani K.B.Agencies Samrat Gautam Ambhors 68
A2-111 Parbhani K.B.Agencies Gayatri Babasaheb Surkute 56
A2-112 Parbhani K.B.Agencies Varad Ashok Ban 222
A2-113 Parbhani K.B.Agencies Shravani Badhwad 162
A2-114 Parbhani K.B.Agencies Pawan Angad Pagote 202
A2-115 Parbhani K.B.Agencies Arpit Narhari Shahane 136
A2-116 Parbhani K.B.Agencies Soham Dnyaneshwar Renge 154
A2-117 Plus Minus Academy  Monika Mittal Muskan Goel 176
A2-118 Plus Minus Academy  Monika Mittal Jigyasu 216
A2-119 Bhopal Sanjeev Arya Tapish Singh 150
A2-120 Aurngabad Sangvikar mam Syeda Raima SaharD/o Rafiuddin Naser 170
A2-121 Phonic Worlds Pune Archita paranjape 108
A2-122 Phonic Worlds Pune Shreyash dhore 194
A2-123 Phonic Worlds Pune Neel 364
A2-124 Karad Kishori Lohar Shivraj Ravindra Lohar A
A2-125 the Learning Hub Tushar Gurav Saanvee Anil Lalwani 118
A2-126 the Learning Hub Tushar Gurav Dhiren Prerak Lalwani 88
A2-127 the Learning Hub Tushar Gurav Riddhi Ravindra Gurav 186
A2-128 Nagpur Bhaskar chapke  Arush Mahalle 394
A2-130 Nagpur Bhaskar chapke  Shriram RODE 310
A2-131 Nagpur Bhaskar chapke  AVANTI KHARE 274
A2-133 Nagpur Bhaskar chapke  AVIRAJ CHALAKH 306
A2-134 Nagpur Bhaskar chapke  MUGDHESH THAKRE 276
A2-135 Nagpur Bhaskar chapke  HIMANSHU KAPSE 176
A2-136 Nagpur Bhaskar chapke  ARADHYA SHENDE 172
A2-137 Nagpur Bhaskar chapke  ADHYYAN WANDE 12
A2-138 Nagpur Bhaskar chapke  Aditya Metangle 234
A2-140 Pune Phonic Worlds Krishna Tidke   176
A2-141 Pune Phonic Worlds Disksha Tidke  216

Category A3

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
A3-001 the Learning Hub Tushar Gurav Soham Ganesh Moraye 240
A3-002 Lucknow Vandana Gupta Arnav Chaudhary 104
A3-003 Lucknow Vandana Gupta Akshay Pratap Singh 106
A3-004 Lucknow Vandana Gupta Sudhanshu Chaudhary 294
A3-005 Lucknow Vandana Gupta Rudra Gupta 126
A3-006 Ahmadnagar Manisha More Bhumi Mahesh Parikh 346
A3-007 Ahmadnagar Manisha More Ranveer Sanjay Phalke 328
A3-008 AURANGABAB Sonal Gupta Sujeet Vithal Chandwade 226
A3-009 AURANGABAB Sonal Gupta Harsh Nagsen Kamble 180
A3-010 Mumbai Priyanka Parsad Aditi Pawar 144
A3-011 Supariya Banait Nagpur Aniket Omprakash Zade 386
A3-012 Supariya Banait Nagpur Palak Prashant Mendhe 292
A3-013 Ahmadnagar Manisha Mhaske Aarya Kumar Nahar 86
A3-014 Ahmadnagar Manisha Mhaske Sanchit Ranjan Khambkar 220
A3-015 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Saina Raut 234
A3-016 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Harsh Ramesh Lohar 126
A3-019 Beed M.N.Ghuge Anas Arif Shah 376
A3-020 Delhi Neetu Sharma Shreya Verma 76
A3-021 Delhi Neetu Sharma Ridhi Dhankhar 178
A3-022 Delhi Neetu Sharma Khushi Prasad 276
A3-023 Delhi Neetu Sharma Kirti Kumari 106
A3-024 Delhi Neetu Sharma Eklavya Raghav 40
A3-025 Delhi Neetu Sharma Garima Verma 200
A3-026 Delhi Neetu Sharma Shruti Verma 150
A3-027 Delhi Neetu Sharma Niharika Gupta 62
A3-028 Delhi Neetu Sharma Diya Kumar 118
A3-029 Delhi Neetu Sharma Riddhi Kumari 356
A3-030 Delhi Neetu Sharma Shreya Singh 270
A3-031 Nashik Prasad Wagh Shraddha Dnyaneshwar Aher 184
A3-032 Nashik Anjusha Jadhav Devshri Dilip Despande 102
A3-033 Nashik Anjusha Jadhav Mayuri Shantaram Dhanavat 72
A3-034 Nashik Anjusha Jadhav Vishakha Vijay Nikam 132
A3-035 Chandrapur Manjusha Bhat Kasturi Vasantrao Nannaware 366
A3-036 Nagpur Mughdha Lamsoge Abha Bagade 262
A3-037 Nagpur Mughdha Lamsoge Saksham Agarwal 280
A3-038 Nashik Anjusha Jadhav Solani Satish Bhamre 90
A3-039 Nashik Anjusha Jadhav Swami Dinesh Pawar 76
A3-040 Nashik Anjusha Jadhav Amruta Uday Kadam 150
A3-041 Nashik Anjusha Jadhav Parth Prawin Shirode 102
A3-042 Nashik Anjusha Jadhav Prarjali Devendra Borse 60
A3-043 Vagholi pune Snehal Khot Sai Gajanan Khadase 104
A3-044 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Prajwal S Pokale 156
A3-045 Ahmadabad Swati Gaidhani Yashwardhan Bharatsinh Zala 90
A3-046 Ahmadabad Swati Gaidhani Nazar Mahesh Shah 138
A3-047 Delhi Priya Agarwal Paramita Wadhva 310
A3-049 Delhi Priya Agarwal Eshaan Mishra 196
A3-052 Delhi Priya Agarwal Atharv Aggarwal 252
A3-053 Delhi Priya Agarwal Yash Aggarwal 272
A3-054 Swati Gaidhani Pune Vishrut Deepak Soman 142
A3-055 Swati Gaidhani Pune Vagmi Deepak Soman 94
A3-056 Nashik swati gaidhani Kalyani Sharad Patil 162
A3-057 Nashik swati gaidhani Sagar Parag Saraf 138
A3-058 Amravati Santosh Bhoyar Janvi Ganesh Borkar 150
A3-059 Amravati Santosh Bhoyar Sanket Purushottam Mandawgane 360
A3-060 Amravati Santosh Bhoyar Gunjan Vijay Thorat 154
A3-061 Ludhiyana Punjab Paras Khera Vanshika Singla 346
A3-062 Ludhiyana Punjab Paras Khera Pavani Bansal 280
A3-063 Ludhiyana Punjab Paras Khera Yankit 240
A3-064 Ludhiyana Punjab Paras Khera Khwaish 268
A3-065 Ludhiyana Punjab Paras Khera Ravleen Singh 210
A3-066 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Mahenoor Halari 76
A3-067 Bhopal Harshali Pandit Krushana Yadav 322
A3-068 Amravati Santosh Bhoyar Sarthak Vinod Sune 228
A3-069 Bhopal Harshali Pandit Shreya Mahajan 230
A3-071 Pune Supriya Anarase Snehal Shinde 174
A3-072 Jalgav Lata Sonar Mehek Ashok kumar Soni 108
A3-073 Jalgav Lata Sonar Vedant Naresh Patil 102
A3-074 Jalgav Lata Sonar Srujan Rajesh Bhagwat 106
A3-075 Goa Sujata Timblo Bhumika Raut Dessai 298
A3-077 Akola Rajani Bhagwat Gayatri Rajesh Salunke DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-078 Akola Rajani Bhagwat Om Sandeep Adchule DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-079 Akola Rajani Bhagwat Kunal Sudhakar Gujar DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-080 Akola Rajani Bhagwat Aditya Mahesh Surve DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-081 Akola Rajani Bhagwat Morya Anand Pande DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-082 Karad Shubhangi Kadam Yash Nagesh Kadam 178
A3-083 Nagpur Pradnya Tranish Rajesh Bagade 102
A3-084 Amaravati Kiran Jaware Tejas Nitin Pusadkar 122
A3-085 Amaravati Kiran Jaware Atharv Govind Meshram 238
A3-086 Amaravati Kiran Jaware Atharv Nanesh Tembhare 230
A3-087 Amaravati Kiran Jaware Swastik Suraj Butale 118
A3-088 Amaravati Kiran Jaware Siddhi Sandip Mehta 156
A3-089 Amaravati Kiran Jaware Yashasree Dipak Jaiswal 232
A3-090 Amaravati Kiran Jaware Himanshu Ravindra Pandhare 84
A3-091 Amaravati Kiran Jaware Anushka Prashant Zadole 124
A3-092 Amaravati Kiran Jaware Shivham Sanjay Borkar 268
A3-093 Amaravati Kiran Jaware Prasanna Arjun Takare 186
A3-095 Amaravati Kiran Jaware shreyesh vijay mangare 96
A3-096 Nagpur Kiran Jaware Boorada Lalataksha Krishna Sai 192
A3-097 Pune Sweta Kotak Saumya Kotak 84
A3-098 Gaziyabad Pragya Sinha Om Dhami 318
A3-099 Nagapur Raju Ishan Devandra Chauhan A
A3-100 Nagapur Raju Sachi Sunil Gupta 24
A3-101 Aurngabad Sangvikar mam Sarvdnya A Usmanpurkar DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-102 Aurngabad Sangvikar mam Meet S Chaudhari DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-103 Aurngabad Sangvikar mam Devanshu R Birhade DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-104 Aurngabad Sangvikar mam Mahak A Khan 284
A3-105 Aurngabad Sangvikar mam Aditi Devidas Deshmukh 220
A3-106 Aurngabad Sangvikar mam Prerna Mahaveer Chanwade DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
A3-107 Aurngabad Sangvikar mam Siddhi Kailash Rathod 142
A3-108 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Tanmay Sanjay Bankar 232
A3-109 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Manaswi Sudhakar Bhovre 354
A3-110 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Shruti Dhanaji Bakle 166
A3-111 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Ravi Gajendra Ghaywat 224
A3-113 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Soham Sachin Varade 58
A3-114 Belgaon Prachi Disha Balniketan Saanvi Sanjeev Angadi 346
A3-115 Belgaon Prachi Disha Balniketan V Vethvarna 230
A3-118 Satara Aprana Kadam Manjiri Tushar Kashid 276
A3-122 Satara Aprana Kadam Janhavi Satish Waghmode 306
A3-123 Amravti Pravin Kawlakar Deep Sudhakar Raut 78
A3-124 Amravti Pravin Kawlakar Pari Shivdas Rane 94
A3-125 Amravti Pravin Kawlakar Radhika Vilas Pavde 116
A3-126 Amravti Pravin Kawlakar Yash Krishna Kalmegh 180
A3-127 Amravti Pravin Kawlakar Harshada Dipak Mavde 156
A3-128 Amravti Pravin Kawlakar Jeson Sunil Salve 142
A3-129 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Gauri Khandale 268
A3-130 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Gaurav Khandale 208
A3-131 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Mayank Borkar 264
A3-132 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Parnavi Hedaoo 406
A3-133 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Ashutosh Urkude 212
A3-136 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Anvita Manoj Shukla 178
A3-137 Nagpur Sonali Harde Riddhi Kukadkar 282
A3-138 Nagpur Sonali Harde Sujal jagdish mokadam 212
A3-139 Nagpur Sonali Harde Bavesh Lomesh Hatwar 240
A3-140 Nagpur Sonali Harde Prathmesh Anil Takade 228
A3-141 Nagpur Sonali Harde Mayuri Rajesh Nagpure 90
A3-142 Nagpur Sonali Harde Kaushik Somraj Kakade 296
A3-143 Nagpur Sonali Harde Aroshi Chandrakant Chaudhari 208
A3-145 Dhule Vikas Bhagwat Riya Dinesh Patil 214
A3-146 Dhule Vikas Bhagwat Nayan Kailas Khande 88
A3-147 Amravati Santosh Bhoyar Radhey Gopalrao Kadu 274
A3-148 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Aditya Kedar Gaykar 336
A3-149 Plus Minus Academy  Monika Mittal Keshaw Mittal 406
A3-150 Plus Minus Academy  Monika Mittal Adhiraj 256
A3-151 Bhopal Sanjeev Arya Ayush Pandey 162
A3-152 Aurngabad Varsha Mayank Arvind Mangal 386
A3-153 the Learning Hub Tushar Gurav Varenya Janarshan Kothur 258
A3-154 the Learning Hub Tushar Gurav Anaya Jay Mehta 276
A3-155 the Learning Hub Tushar Gurav Vedant Vilas Jadhav 156
A3-156 the Learning Hub Tushar Gurav Dhriti Satyanarayana Gali 204
A3-157 the Learning Hub Tushar Gurav Mahek Shirish Jain 114
A3-158 the Learning Hub Tushar Gurav Aryan Santosh Gaonkar 216
A3-159 the Learning Hub Tushar Gurav Samay Rajesh Nagda 318
A3-160 the Learning Hub Tushar Gurav Samarth Nilesh Kamtekar 270
A3-161 the Learning Hub Tushar Gurav Piyush Vijay Gonajre 230
A3-162 the Learning Hub Tushar Gurav Dhruv Jannavi Mishal 202
A3-163 Nagpur Bhaskar chapke  SANJIVANI BANSOD 376
A3-165 Nagpur Bhaskar chapke  ARPIT GUPTA 142
A3-167 Panjab Mukta Mam Shubham Goyal 366
A3-169 Pune Phonic Worlds SANVI KULKARNI 406

Category A4

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
A4-001 Lucknow Vandana Gupta Samentha Maffey 174
A4-002 Mumbai Priyanka Parsad Atharva Sunil Patil 216
A4-003 Mumbai Priyanka Parsad Yukta Ade 138
A4-004 Supariya Banait Nagpur Grishma Mangesh Taywade 180
A4-005 Pune Snehal Kajave Chaitanya Chandrakant Desai 146
A4-006 Pune Snehal Kajave Suraj Vijendra Tiwari 238
A4-007 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Sambit Suna Das 216
A4-008 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Vangara Padma Pratheeka A
A4-013 Gujrath Chetana Kava Apurva Sachinbhai Khetalpar 186
A4-014 Nashik Prasad Wagh Yash Vishal Shah 274
A4-015 Nashik Anjusha Jadhav Yaman Vinay Agrawal 150
A4-016 Nashik Anjusha Jadhav Soham Devanand Chavhan 134
A4-017 Nashik Anjusha Jadhav Chirag Rahul Bafna 110
A4-018 Nashik Anjusha Jadhav Yash Shantaram Dhanavat 64
A4-019 Nashik Anjusha Jadhav Nilay Sanjay Bhamre 78
A4-020 Chandrapur Manjusha Bhat Gauri Maroti Dange 220
A4-021 Halkarni Swagata chougule ska Vinit S Adake 160
A4-022 Nashik Anjusha Jadhav Shivam Dinesh Pawar 64
A4-023 Nashik Anjusha Jadhav Mann Devnani 124
A4-024 Nagpur Asia Ramkrishna Amit Dhanrajani 186
A4-025 Nagpur Asia Daksh Prashant Bodle 312
A4-026 Kadamwadi Rutuja Magdum Farhan Firoj Aaglawe 106
A4-029 Delhi Priya Agarwal Tanmay Gupta 240
A4-030 Supariya Banait Jaya Shrivastava Medha 232
A4-031 Delhi Jaya Shrivastava Iti Pundir 214
A4-032 Amravati Santosh Bhoyar Sarvesh Vinay Khakse 186
A4-033 Amravati Santosh Bhoyar Vrushabh Shubhash Gopal 260
A4-034 Amravati Santosh Bhoyar Manas Rajesh Powar 280
A4-035 Amravati Santosh Bhoyar Madhura Gajananrao Raut 140
A4-036 Amravati Santosh Bhoyar Rajshree Prashant Bhende 180
A4-037 Amravati Santosh Bhoyar Palak Sanjay Kukreja 234
A4-038 Amravati Santosh Bhoyar Lekha Pravinrao Jadhav 340
A4-039 Ludhiyana Punjab Paras Khera Sourav 232
A4-040 Ludhiyana Punjab Paras Khera Jalaj 110
A4-041 Ludhiyana Punjab Paras Khera Ekam 150
A4-042 Ludhiyana Punjab Paras Khera Deepak Goyal 144
A4-044 Bhopal Harshali Pandit Pari Mahajan 214
A4-045 Bhopal Harshali Pandit Hiral Mahajan 138
A4-046 Bhopal Harshali Pandit Palak Tamrakar 176
A4-047 Bhopal Harshali Pandit Arya Mahajan 210
A4-048 Bhopal Harshali Pandit Tanishak Mahajan 120
A4-049 Amravati Santosh Bhoyar Tanushree Dhanraj Ravekar 238
A4-051 Amravati Santosh Bhoyar Sarvesh Nitin Gulhane 388
A4-052 Amravati Santosh Bhoyar Krishna Nitin Jadhav 244
A4-053 Amravati Santosh Bhoyar Vivek Pramod Gadhekar 324
A4-054 Amravati Santosh Bhoyar Pratik Vitthal Ravekar 220
A4-056 Amravati Santosh Bhoyar Altamash Aarif Akbani 220
A4-057 Aurangabad Anjali Bharad Revati Ramesh Bankar 208
A4-058 Aurangabad Anjali Bharad Gayatri Ganesh Bankar 174
A4-059 Pune Purshottam Deshmukh Kaustubh Bhalshunkar 216
A4-062 Pune Purshottam Deshmukh Prachi Jadhav 222
A4-063 Jalgav Lata Sonar Shivam Swapnesh Vyas 228
A4-064 Jalgav Lata Sonar Jay Pravin Patil 196
A4-065 Jalgav Lata Sonar Isha Sudhir Patil 262
A4-066 Jalgav Lata Sonar Chetan Yogesh Wagh 274
A4-067 Jalgav Lata Sonar Sarvesh Kishor Chaudhari 280
A4-068 Jalgav Lata Sonar Srushti Rajesh Bhagwat 136
A4-070 Karad Sujata Kanase Arundhati Shinde 178
A4-071 Nagpur Pradnya Janak Ganesh Katkojwar 236
A4-072 Nagpur Pradnya Aaryan R. Hirekhan 336
A4-073 Nagpur Pradnya Siddhi Subhash Bairisal 158
A4-074 Nagapur Raju Himanshu Milind Dhongade 130
A4-077 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Joshua Sunil Bower 166
A4-078 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Pratik Narendra Shukla 120
A4-079 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Adima Zarin Shaikh 348
A4-080 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Rohit Tarapada Ghorui 372
A4-081 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Anita Vimal Shaw 174
A4-082 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Danish Naser khan 228
A4-083 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Sk Sariya Iram 162
A4-084 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Sanjana Pralhd Bakle 166
A4-085 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Ragini Arun Patil 97
A4-086 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Shruti Suresh Patil 109
A4-087 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Ajinkya Vivek Phatale 101
A4-088 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Shivesh Sachin Lalsare 84
A4-089 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Aditya Kharat 95
A4-090 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Siddhi Gowardhan Wagh 266
A4-091 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Snehal Kailas Patil 17
A4-093 Jabalpur Divya Dube Chandni Kukreja 216
A4-094 Jabalpur Divya Dube Arushi Mishra 190
A4-095 Belgaon Prachi Disha Balniketan Rakshita Raju Angadi 242
A4-096 Satara Aprana Kadam Vedant Gorakhanath Phadatare 396
A4-100 Amravti Pravin Kawlakar Himanshu Naval Mishra 148
A4-101 Amravti Pravin Kawlakar Blesee Ravi salve 168
A4-102 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Ved Barapatre 208
A4-103 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Krupali Gadigone 214
A4-104 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Saksham Malokar 216
A4-105 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Vedant Nehare 336
A4-106 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Samarprit Kunte 138
A4-107 Nagpur Sonali Harde Janvi Shirke 180
A4-108 Nagpur Sonali Harde Aanshika Kalbande 180
A4-109 Nagpur Sonali Harde Sachi Ghambhir 288
A4-110 Nagpur Sonali Harde Nidhi Gedam 252
A4-113 Nagpur Sonali Harde Sudhanshu Gundarao Gomkar 322
A4-114 Nagpur Sonali Harde Janhavi Sanjay Bulbule 362
A4-115 Nagpur Sonali Harde Vaidehee Sanjay Deshamukh 102
A4-116 Nagpur Sonali Harde Krutee Wasudeo Shende 358
A4-117 Karnataka Roopa Mam Shubha G.S. 396
A4-119 Karnataka Pravin Sir Arvind Jangili 310
A4-120 Karnataka Pravin Sir Syed Irfan 322
A4-121 Karnataka Pravin Sir Saketh Jangili 292
A4-122 Karnataka Pravin Sir Harish Chandrakanth Kumar 402
A4-123 Dhule Vikas Bhagwat Harshawardhan Surekha 76
A4-124 Dhule Vikas Bhagwat Chetana Kailas Khande 166
A4-125 the Learning Hub Tushar Gurav Niket Govarshan Parikipandla 162
A4-126 Gujrath Chetana Kava Ashutosh Ratnesh Bhai Joshi 178
A4-127 Jalgav Sunil Mone Wani Prasad Rajendra 292
A4-130 the Learning Hub Tushar Gurav Krish Digambar Rane 138
A4-131 Plus Minus Academy  Monika Mittal Oas 250
A4-132 Plus Minus Academy  Monika Mittal Sairah 298
A4-133 Sarwathi clasess aruna sonar Shubham Mahavir Jain 178
A4-135 Sarwathi clasess aruna sonar Krunal Pravin Londhe 100
A4-136 Sarwathi clasess aruna sonar Sonal Dilip Chaudhari 144
A4-137 the Learning Hub Tushar Gurav Kaustubh Sambhaji Vichare 134
A4-138 the Learning Hub Tushar Gurav Kartik Laxminarayana Kokkula 222
A4-139 the Learning Hub Tushar Gurav Aditya Anil Gupta 180
A4-140 the Learning Hub Tushar Gurav Shreya Sushil Dalvi 174
A4-141 the Learning Hub Tushar Gurav Satya/ David Martin D'cruz 106
A4-142 the Learning Hub Tushar Gurav Chaitanya Satyanarayana Gali 272
A4-143 the Learning Hub Tushar Gurav Swarangi Sanjay Ghadi 78
A4-144 the Learning Hub Tushar Gurav Deep Sunil Chavan 192
A4-145 the Learning Hub Tushar Gurav Yug Jitendra Mehta 228
A4-146 Kagal Kiran Hunnure Ashwin Ratnadeep Chaugule 302

Category B1

SR.NO. CENTER STUDENT NAME Marks Rank
B1-001 Goregav Mumbai Kalpana Ska Grishma Sudhir Keluskar 114
B1-002 Goregav Mumbai Kalpana Ska Bhavvya Rameshkumar 150
B1-003 Archana Biradar Pune Arush N.Desai 60
B1-004 Archana Biradar Pune Sayesha Happy Hadge 92
B1-005 Sumati Jirake R k Nagar Samarth Gurav 162
B1-006 Samratnagar Pooja Matade Shreeya Ashish Nalawade 56
B1-007 Kolhapur Sujata Patil Arnav Abhijit Chougule 72
B1-008 Thane Shailaja Dhanashree Jayesh Vaity DISQUALIFIED
B1-010 Mumbai Vidhi Vihaan Uday Bordekar 80
B1-011 Mumbai Priyanka Parsad Ishan Nagar 32
B1-012 Kagal Kiran Hunnure Arjun Pravin Jadhav 118
B1-013 Kolhapur Sujata Patil Vedant Ranjeet Kambale A
B1-014 Noida Alka Jindal Tanya Vishal Sharma A
B1-015 Gujrath Chetana Kava Astha Dineshbhai Vaghela 260
B1-016 Shivaji Peth Prachi Patil Utakrsh Sambhaji Ghatge 82
B1-017 Baner Nita Deshmukh Swarali Manoj Sangave 94
B1-018 Pune kothrud Vaishali Powar Saee Chahane 40
B1-019 Mumbai Suresh Gaikwad Anmol S Gophane 100
B1-020 Thane Deepali Samudre Shreeya Ashutosh Deshkari 238
B1-021 Thane Deepali Samudre Sushant.S 120
B1-022 Thane Deepali Samudre Vishwan Navdhare 102
B1-023 Mumbai Sayli Sparsh Khanvilkar 80
B1-024 Mumbai Sayli Shrey Raut 124
B1-025 Mumbai Sayli Shubham Mandaliya 96
B1-026 Mumbai Sayli Het Parekh 130
B1-027 Ajay Kasar Pune madhura nana vibhute A
B1-028 Buldhana Minal Gujarkar Atharv Mahesh Posam 84
B1-029 Gurgaon Haryana Neeti Pathak Dhairya Sharma 56
B1-030 Pune Archana Biradar Nirbhay Joshi 72
B1-031 Bidri Sadhana Rudrasksh Prashant Kamble 66
B1-034 Malegav Nashik Anjali Aher Yukati Rajesh Sharma 222
B1-035 Pune Supriya Anarase Pratiksha Maharana 130
B1-036 Pune Supriya Anarase Sehaskrit Pillai 88
B1-037 Jalgav Lata Sonar Kewal Pushpakul Patil 106
B1-038 Pinjore Amit Piplani Maitri 224
B1-039 Pinjore Amit Piplani Reyaan Garg 182
B1-040 Pinjore Amit Piplani Saanvi Sharma 152
B1-041 Pinjore Amit Piplani Vivaan 134
B1-042 Pinjore Amit Piplani Saksham 92
B1-043 Haryana Babita Singhla Paridhi Rakesh Singla 184
B1-045 Amaravati Kiran Jaware Shreyasee Hemant Niwal 114
B1-046 Amaravati Kiran Jaware Nandini vinesh wandekar 84
B1-047 Amaravati Kiran Jaware Pratik Pravin Pade 4
B1-048 Amaravati Kiran Jaware Eshan Pravin Lakade 32
B1-049 Pune Sweta Kotak Meet Mahajan 78
B1-050 Aurngabad Varsha Harshal Ramji Gade 114
B1-052 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Srushti Ajit Mishra 202
B1-053 Navi Mumbai Jyoti - Kiyara 76
B1-054 Navi Mumbai Jyoti - Aksh Sharma 94
B1-055 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Prachi Prashant Kalgude 148
B1-056 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Svar Milind Mehta 44
B1-057 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Lavanya Choudhari 64
B1-058 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Aayush Kadam 68
B1-059 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Atharva Satish Karale 76
B1-060 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Yash Mhaske 20
B1-061 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kranti Vinayak Tupat 76
B1-062 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kumar Raghuath Sumbhe 84
B1-063 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Vedant Satish Jagtap 108
B1-064 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Anandi Raju Bhandalkar 112
B1-065 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Swanandi Gole 56
B1-066 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Sparsh Mhaske 80
B1-067 Satara Shital mane Mayank Doshi 304
B1-070 Hydrabad N Padma Anish Navale 132
B1-071 Mumbai Varsha Shravani Bhosale 172
B1-072 Nashik Kalpna Swara palade 76
B1-073 Nashik Kalpna Ishan dangre 156
B1-074 Aurangabad yashasree mam Aalapini Rahulkar A
B1-075 Mumbai Satish Singh sir Unnati Satish Singh 68
B1-076 Yashshree Mastermind  yashasree mam Aalapini Rahulkar A
B1-078 Goregav Mumbai Kalpana Ska Raj Satish Patil 96
B1-079 Goregav Mumbai Kalpana Ska Diti Saurabh Bhoot 92
B1-084 Thane Shailaja Aryan Laxman Jadhav 106
B1-085 the Learning Hub Tushar Gurav Vedansh Rahul Namdeo 118
B1-086 Phonic Worlds Pune Heet Bhandari 224

Category B2

SR.NO. CENTER STUDENT NAME Marks Rank
B2-001 Tarabai Park Mariya bagwan Vishwajaraje Nimbalakar 98
B2-002 Tarabai Park Mariya bagwan Dhairyasheel Awasare 118
B2-003 Jarag nagar Reema Jadhav Ayush Sandip Shete 132
B2-004 Jarag nagar Reema Jadhav Pranav Pramod Pandhare 118
B2-005 Gulbarga Abhijeet Sujal Sharanbasappa Uppin 126
B2-006 Advance Abacus Vaishali Jounjal Sharvendu Satish Kumbhar 230
B2-007 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Abu Bakar 84
B2-008 Ahmadnagar Manisha More Digvijay Anant Jadhav 144
B2-009 Gujrath Mundra Lahari Mam Hasya vora 150
B2-010 Gujrath Mundra Lahari Mam Iniya. M.K 186
B2-011 Gujrath Mundra Lahari Mam Kunj Rajyaguru 168
B2-012 Gujrath Mundra Lahari Mam Aadhar Pannu 186
B2-013 Gujrath Mundra Lahari Mam Nithya Patel 138
B2-014 Archana Biradar Pune Anushaka Ashish Parashar 88
B2-015 Sumati Jirake R k Nagar Atharva Vete 192
B2-016 Shweta Mulik Pune Aahaan Varshal Kochole 208
B2-017 Islampur Ucmas Sangita Sarada Soham Rajendra Patil 202
B2-018 Islampur Ucmas Sangita Sarada Tanishk Abhijit Pise 190
B2-019 Islampur Ucmas Sangita Sarada Omkar Sayaji Kadam 120
B2-021 Ahmadnagar Manisha More Soham Amol Zoting 108
B2-022 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Samiksha Pilankar 238
B2-023 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Advait Amol Parale 238
B2-024 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Deepraj Omprakash Pawar 84
B2-025 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Aaisree Baro 268
B2-026 Kalamba Reema Jadhav Janhavi Ramase 164
B2-029 Mundra Swati Choudhary Keval H.Kachchhi 300
B2-030 Mumbai Vidhi Manthan Hemant Virulkar 124
B2-031 Mumbai Vidhi Aksh Dilip Gohil 84
B2-032 Mumbai Vidhi Atharva Jayesh Desai 160
B2-033 Mumbai Vidhi Shlok Ganesh Ghare 80
B2-034 Mumbai Chavi Chaya Harshita Borukati 60
B2-035 Mumbai Chavi Chaya Purab Rajeev Sood 68
B2-036 Mumbai Chavi Chaya Aarya Amit Salvi A
B2-037 Mumbai Priyanka Parsad Nayan Prakash Ahire 102
B2-038 Mumbai Priyanka Parsad Yash V Dandanvate 52
B2-039 Mumbai Priyanka Parsad Aarya Deepak Kamath 76
B2-040 Mumbai Priyanka Parsad Janeesh Jhool 102
B2-041 Mumbai Priyanka Parsad Atharva Shinde 20
B2-042 Mumbai Priyanka Parsad Samarth Ajay Kadam 36
B2-043 Jalpa Ahmadabad Nagori Hiya Shyam 84
B2-044 Pune Snehal Kajave Shravani Jaywant Bhuimbar 168
B2-045 Pune Snehal Kajave Niraja Sachin Sonar 144
B2-046 Patana Neha Goyal Vanshika Modi A
B2-047 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Harsimar Singh 136
B2-048 Banglor Krutika DHANYATHA V 124
B2-049 1216 Pune Anushka Vishweshwar Tingare 96
B2-050 1217 Pune Pranjal Sopan Patil 76
B2-051 Kagal Kiran Hunnure Ayush Amit Bagal 186
B2-052 Pratibhanagar Bhagyashri Patil Preshita Kiran Rukdikar 162
B2-053 Kolhapur Sujata Patil Ishant Amit Hiwase 100
B2-054 Kolhapur Sujata Patil Aaditi Shirish Kulkarni A
B2-055 Jharlkhand Nilanchal Janavi 214
B2-056 Priti Sonwane Jawahar Nagar Atif Nadaf 96
B2-057 Snehalatha Kulkarni Palus Jay Chakore Shah 394
B2-058 Snehalatha Kulkarni Palus Yatharth Aashutosh Patil 390
B2-059 Pratibhanagar Bhagyashri Patil Yash Naik 150
B2-060 Noida Alka Jindal Samarth Ashish Agrawal 286
B2-061 Noida Alka Jindal Dhriti Pramod Jindal 364
B2-062 Pachgaon Sneha Awale Gargi Ramesh Gavali 154
B2-063 Pachgaon Sneha Awale Mrunal Sandeep Desai 130
B2-064 Palak Ahmadabad Maru .Ziya.M 120
B2-065 Pune Kumudini Ayush Khadsare 118
B2-066 Delhi Sunita Gahlaut Anshika Chawla 110
B2-067 Delhi Sunita Gahlaut Prachi Pal 156
B2-068 Delhi Sunita Gahlaut Yashita Sehgal 144
B2-069 Buldhana Meera Chandak Anand Nitin Tapdia 160
B2-070 Buldhana Meera Chandak Mayur Vinod Rathi 240
B2-071 Gujrath Chetana Kava Atharv nirajkumar Sing 272
B2-072 Gujrath Chetana Kava Om Dipakbhai Parmar 170
B2-073 Gujrath Chetana Kava Prinika Nileshbhai thakkar 286
B2-074 Gujrath Chetana Kava Rajan Arajanbhai Karangiya 294
B2-075 Jalna Gopal Butte Sayali Shivaji Unawane 184
B2-076 Jalna Gopal Butte Kranti Yuvraj Dhakane 180
B2-077 Jalna Gopal Butte Shubham Durgadas Naravade 180
B2-078 Jalna Gopal Butte Tushar Namdev Aaglave 212
B2-079 Jadhavwadi Kavita Nalawade Pranoti Vijay Ghorpade 128
B2-080 Jalna Gopal Butte Ananya Rahul Sarkate 152
B2-081 Patana Deepak Radhe 130
B2-082 Patana Deepak Vaibhav Kumar 106
B2-083 Shivaji Peth Prachi Patil Janhavi Mahesh Gaikwad 104
B2-084 Banglore Yamuna Samyukta.S 286
B2-085 Banglore Yamuna Amrith Krishna 240
B2-086 Nashik Prasad Wagh Samarth Vinod Sirsath 238
B2-087 Nashik Prasad Wagh Widhi Amol Sawant 280
B2-088 Nashik Prasad Wagh Shlok Vinayak Bedis 184
B2-089 Nashik Prasad Wagh Viraj Deepak Garud 218
B2-090 Nashik Prasad Wagh Arsh Zaheedkhan Mansuri 216
B2-091 Nashik Prasad Wagh Manas Hemant Ghayal 120
B2-092 Nashik Prasad Wagh Owi Sachin Pimparkar 138
B2-093 Nashik Prasad Wagh Sarthak Tushar Mohane 142
B2-094 Nashik Prasad Wagh Shravani Manoj Gorade 250
B2-095 Nashik Prasad Wagh Swarup Gorakshnath Bhavar 102
B2-096 Bargarh Anita Lath Vrunda Pankaj Bhavasar 108
B2-097 Bargarh Anita Lath Ritwik Nookala A
B2-098 Bargarh Anita Lath Nandini 106
B2-099 Apte Nagar Sujata Penkar Parth Rahul Kale 186
B2-100 Usmanabad Kulkarni Aachal Maharudra Waghachoure 258
B2-101 Usmanabad Kulkarni Mohit Maharudra Waghachoure 166
B2-102 Usmanabad Kulkarni Bhushan Nagesh Tonage 188
B2-103 Halkarni Swagata chougule ska Sanvi Prasanna Chougule 122
B2-104 Halkarni Swagata chougule ska Vaishnavi S Sangaj 110
B2-105 Halkarni Swagata chougule ska Prachi S Upadhye 32
B2-106 Halkarni Swagata chougule ska Soniya Vijaykumar Sangaj 174
B2-107 Pen Ravi Sir Gargi Ganesh Gori 168
B2-108 Pen Ravi Sir Swara Rajendra Patil 136
B2-109 Pen Ravi Sir Nupur Rakesh Patil 168
B2-110 Usmanabad Kulkarni Sharayu Amol Kachare 118
B2-111 Usmanabad Kulkarni Gargi Sunil Thalakari 178
B2-112 Shailaja Khade Sambhaji Nagar Varad Sagar Patil 62
B2-113 Baner Nita Deshmukh Arnav Pramod Kachare 84
B2-114 Baner Nita Deshmukh Viraj Amrutrao Chimate 156
B2-115 Baner Nita Deshmukh Aryan Raju Bangare 144
B2-116 Beed Shyam Joshi Ajinkya Anil Gangane 270
B2-117 Mumbai Priyanka Surve Harsh Ini Pawar 160
B2-118 Palus Snehalatha Kulkarni Aarush Vikram Kulkarni 276
B2-119 Palus Snehalatha Kulkarni Harshal Mahesh Kumbhar 402
B2-120 Palus Snehalatha Kulkarni Yashraj Ashok Patil 312
B2-121 Palus Snehalatha Kulkarni Adishree Rahul Barge 364
B2-122 Nashik Anjusha Jadhav Shwet Anil Bhokre 88
B2-123 Kagal Kiran Hunnure Jhil Niraj Shaha 84
B2-124 Pune kothrud Vaishali Powar Shreya satish Shelake 40
B2-125 Pune kothrud Vaishali Powar Kavya Rambhau Gaikwad A
B2-126 Pune kothrud Vaishali Powar Arjun Shivaji Khaire 66
B2-127 Odisa Saumendra Padhi Ashlesha Mishra 72
B2-128 Odisa Saumendra Padhi Ankit Padhan 48
B2-129 Odisa Saumendra Padhi Prajeet Pradhan 80
B2-130 Odisa Saumendra Padhi Anwesha Sefali Suna 136
B2-131 Odisa Saumendra Padhi Sai Siddimant 78
B2-132 Odisa Saumendra Padhi Payal Hota 120
B2-133 Odisa Saumendra Padhi Sai Swapanil Kumar Sa 58
B2-134 Odisa Saumendra Padhi Prachibarna Panigrahi 48
B2-135 Mumbai Suresh Gaikwad Shaurya Pawar 134
B2-136 Mumbai Suresh Gaikwad Kaustubh Salkar 142
B2-137 Mumbai Suresh Gaikwad Swarali Godake 132
B2-138 Thane Deepali Samudre Rishi Mayur Shibroor 264
B2-139 Thane Deepali Samudre Richa Mayur Shibroor 162
B2-140 Nilima sao Raipur Chattisgarh Swarit Agarwal 196
B2-141 Nilima sao Raipur Chattisgarh Aarush Sehgal 158
B2-142 Nilima sao Raipur Chattisgarh Reet Kankoriya 166
B2-143 Nilima sao Raipur Chattisgarh Ved Agarwal 160
B2-144 Bhopal Mp Anand Sharma Disha Sharma 124
B2-145 Phonic Worlds Pune Swara konde 232
B2-146 Nagpur Seema Nanderdhane Samika Abhijeet Deshpande 136
B2-147 Nagpur Seema Nanderdhane Ved Vijay Ingle 190
B2-148 Mumbai Sayli Daksh Kamble 112
B2-149 Uran Mumbai Ravi Sir BHARGAVI MANDAR JADHAV     214
B2-150 Uran Mumbai Ravi Sir TEJAS JAIRAJ JADHAV   174
B2-151 Uran Mumbai Ravi Sir JANHAVI ESHARINATH PATIL  258
B2-152 Uran Mumbai Ravi Sir ATHARVA KETAN MHARE      88
B2-153 Uran Mumbai Ravi Sir SHREEYA SACHIN APANKAR 212
B2-154 Uran Mumbai Ravi Sir SHREEYA SASHIKANT BHOIR  206
B2-155 Uran Mumbai Ravi Sir MIHIR SUNIL PAWAR   210
B2-156 NALLASOPARA MUMBAI Pournima SWAROOP KALURAM VHATKAR 162
B2-157 NALLASOPARA MUMBAI Pournima RUJUL SANTOSH POL 145
B2-158 Bargarh Anita Lath Abhya Piplani 110
B2-159 Ajay Kasar Pune samyak sunil bhojane 64
B2-160 Ajay Kasar Pune pranal prashant patil 149
B2-161 Ajay Kasar Pune prachi sanjeev ninganoor 300
B2-162 Ajay Kasar Pune dhanashree rahul madge 118
B2-163 Ajay Kasar Pune rashi sandip gunawat 124
B2-164 Ajay Kasar Pune om mohan pandey 102
B2-165 Ajay Kasar Pune shreyash bajirao gaikwad 144
B2-166 Ajay Kasar Pune ishita balbhim dhonde A
B2-167 Ajay Kasar Pune ananya yogesh jadhav 130
B2-168 Ajay Kasar Pune spandan deepak sargad 150
B2-169 Ajay Kasar Pune gautami dilip shetiya 146
B2-170 Ajay Kasar Pune darshan amrish gujrathi 110
B2-171 Ajay Kasar Pune aditi nagesh ajab 130
B2-172 Ajay Kasar Pune siddhi pratik nahar 166
B2-173 Ajay Kasar Pune jayesh sandip bagul 122
B2-174 Ajay Kasar Pune ayush devraj navgode 132
B2-175 Ajay Kasar Pune bhavika sanjay chavan 80
B2-177 Banglore Hema Aarush 124
B2-178 Banglore Hema Kaashvi Agarwal 80
B2-179 Gurgaon Haryana Neeti Pathak Jujhar Singh 60
B2-180 Gurgaon Haryana Neeti Pathak Arihant Vishal 80
B2-181 Lucknow Narej Rishabh Agarwal 210
B2-182 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Tanaya Malviya 276
B2-183 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Vanshika Bhatia 156
B2-184 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Harsh Dusad 270
B2-185 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Paritosh Bhardwaj 180
B2-186 Revive Activity Classes  Dr. Paramjeet Kaur Shreya Honey Arora 132
B2-187 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Lavanya Rajesh Athwal 116
B2-188 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Dhriti Sachin Anand 132
B2-189 Tarabai Park Pooja Desai Sanvi Bandivakar A
B2-190 Tarabai Park Pooja Desai Vaishnavi Boshikar 160
B2-191 Kolhapur Swami Mam Om Mangas 172
B2-192 Khol Khandoba Trupti Chavan Aditya A.Powar 104
B2-193 Khol Khandoba Trupti Chavan Viraj Chandrakant Dhisal 156
B2-194 Gulbarga Siddhu Gogi Shreyas Reddy 190
B2-195 Ruikar Colony Mariya bagwan Noman Sajid Khatib 120
B2-198 Surat Seema Sharma Dhruv Tapan Pramani K A
B2-199 Vivekanand Academy Manali thombre Aarohan Amol Pawar 96
B2-200 Vivekanand Academy Manali thombre Aardhan Amol Pawar 80
B2-201 Vivekanand Academy Manali thimbre Om Annasaheb Patil 118
B2-202 Mumbai Suresh Gaikwad Jasmin Jamir Deshmukh 178
B2-203 Usmanabad Kulkarni Shreyasi Sushil Soni 110
B2-204 Malegav Nashik Anjali Aher Vedika Suresh Pawar 60
B2-205 Malegav Nashik Anjali Aher Siddhi Manohar pawar 44
B2-206 Malegav Nashik Anjali Aher Kaveri Vijay Bagul 114
B2-207 Malegav Nashik Anjali Aher Apurva Anand Barad 192
B2-208 Malegav Nashik Anjali Aher Yashvi Vipul Nandale 108
B2-209 Malegav Nashik Anjali Aher Vedika Tushar Gaikwad 162
B2-210 Malegav Nashik Anjali Aher Mansi Pradip Ahire 132
B2-211 Malegav Nashik Anjali Aher Tribhuvani Vbinod Sonwane 116
B2-212 Malegav Nashik Anjali Aher Ramkrushna Chittranjan Nandle 132
B2-213 Bhusawal Sonali Palave Sujit Pradip Patil 56
B2-214 Bhusawal Sonali Palave Hemant Hitendra Patil 146
B2-215 Kini Suhas Patil Veer Sachin Patil 102
B2-216 Pune Purshottam Deshmukh Gunjan Gupta A
B2-217 Pune Purshottam Deshmukh Ananya Yewale 154
B2-218 Pune Purshottam Deshmukh Rushikesh Gadekar 106
B2-219 Pune Purshottam Deshmukh Vedant Bhoite 226
B2-221 Pune Supriya Anarase Divya Sidveer 126
B2-222 Pune Supriya Anarase Ayushi Patil 124
B2-223 Pune Supriya Anarase Antara Raskar 114
B2-224 Pune Supriya Anarase Shreyasi Taralkar 120
B2-225 Pune Supriya Anarase Sharayu Ghorpade 134
B2-226 Pune Supriya Anarase Tanushka Ubale 126
B2-227 Palak Ahmadabad Vaamakshi Suri 134
B2-228 Pune Supriya Anarase Mohit Chaudhary 124
B2-229 Pune Supriya Anarase Shreya Kudale 84
B2-230 Pune Supriya Anarase Shreyash Gavali 92
B2-231 Pune Supriya Anarase Swara Alhat 136
B2-232 Pune Supriya Anarase Varad Bhamare 112
B2-233 Baner Nita Deshmukh Angha Abhijeet Jagdale 92
B2-234 Aurangabad Dhanjay Shinde Bhumika Jadhav 142
B2-235 Aurangabad Dhanjay Shinde Ritika Dhole 128
B2-236 Aurangabad Dhanjay Shinde Jinal Deoda 162
B2-237 Jalgav Lata Sonar Varun Deepak Bahale 162
B2-238 Jalgav Lata Sonar Aaryan Atul Zawar 156
B2-239 Jalgav Lata Sonar Vrunda Pankaj Bhavasar A
B2-240 Jalgav Lata Sonar Kritansh Vinod Patil 134
B2-241 Jalgav Lata Sonar Tanmay Sandip Patil A
B2-242 Jalgav Lata Sonar Mansi Harjit Pawar 196
B2-243 Jalgav Lata Sonar Mansi Narendra Patil 150
B2-244 Jalgav Lata Sonar Harshvardhan Umesh Patil 68
B2-245 Jalgav Lata Sonar Aaditya Ravikant Kolhe 280
B2-246 Jalgav Lata Sonar Vedant Mayur Thakur 92
B2-247 Jalgav Lata Sonar Aarya Mahesh Agnihotri 136
B2-248 Jalgav Lata Sonar Vedant Vilas Badgujar 108
B2-249 Jalgav Lata Sonar Mansi Anil Patil 160
B2-250 Jalgav Lata Sonar Sakshi Sachin Beldar 88
B2-251 Jalgav Lata Sonar Aaditya Pramod Kotkar 172
B2-252 Jalgav Lata Sonar Poorti Mahesh Kolhe 204
B2-253 Jalgav Lata Sonar Nilakshi Sachin Chaudhari 144
B2-254 Jalgav Lata Sonar Gunjan Suhas Borole 66
B2-255 Jalgav Lata Sonar Netra Pramod Mahajan 206
B2-256 Jalgav Lata Sonar Bhupesh Nilesh Chaudhari 24
B2-257 Jalgav Lata Sonar Anushka Anand Kolhe 40
B2-258 Jalgav Lata Sonar Tejas Sanjay Jaiswal 92
B2-259 Jalgav Lata Sonar Tanmay Jagdish Sapkale 96
B2-260 Jalgav Lata Sonar Ishwari Vishal Dhavane 88
B2-262 Jalgav Lata Sonar Aarti Anil Raut 160
B2-263 Jalgav Lata Sonar Ayush Ramdas Nikam 262
B2-264 Jalgav Lata Sonar Tanuj Ravindra Sonawane 182
B2-265 Jalgav Lata Sonar Smit Amol Somani 222
B2-268 Panjab Rakhi Singla Sachmansingh Amitdeep Bhatia 198
B2-270 Panjab Rakhi Singla Namra Ripul Chhabra 20
B2-271 Boriwali Rashmi Mahajan Prathmesh Pawar 96
B2-272 Boriwali Rashmi Mahajan Chaitanya Acharya 88
B2-273 Boriwali Rashmi Mahajan Agastya Mehta 178
B2-274 Boriwali Rashmi Mahajan Bhargav Joshi 84
B2-275 Boriwali Rashmi Mahajan Sanvi Kulapkar 162
B2-277 Pinjore Amit Piplani Vansh Verma 116
B2-278 Pinjore Amit Piplani Vansh Chopra 106
B2-279 Pinjore Amit Piplani Nandani Aggarwal 172
B2-280 Pinjore Amit Piplani Shimmer Gulati 130
B2-281 Pinjore Amit Piplani Dhanya 250
B2-282 Pinjore Amit Piplani Anirudh 150
B2-283 Pinjore Amit Piplani Subroto Saha 144
B2-284 Pinjore Amit Piplani Nakul 192
B2-285 Pinjore Amit Piplani Shagun 198
B2-286 Pinjore Amit Piplani Rajveer Rana 106
B2-287 Pinjore Amit Piplani Gaurangi Pratap 240
B2-288 Karad Sujata Kanase Rajwardhan Ramesh Khable 172
B2-289 Karad Sujata Kanase Ayush Annaso Patil 168
B2-290 Buldhana Aarti Moghane Rohan Rathod 389
B2-291 Buldhana Aarti Moghane Lokesh Kale 166
B2-292 Buldhana Aarti Moghane Vishwajeet Deshmukh 126
B2-293 Fulewadi Archana Shinde Bhakti Kamate 282
B2-296 Pune Sanjyoti C R.Bala Subramanian A
B2-301 Pune Kalpana Sonval Siddhi More 136
B2-302 Pune Kalpana Sonval Avantika Kulkarni 100
B2-303 Pune Kalpana Sonval Revati 96
B2-304 NALLASOPARA MUMBAI Pournima SWAROOP KALURAM VHATKAR 110
B2-305 NALLASOPARA MUMBAI Pournima RUJUL SANTOSH POL 88
B2-306 NALLASOPARA MUMBAI Pournima NIHAL RAHUL NAIK 178
B2-307 NALLASOPARA MUMBAI Pournima RAINER RONALD D'BRITTO 100
B2-308 NALLASOPARA MUMBAI Pournima MARC SANTOSH TARE A
B2-309 NALLASOPARA MUMBAI Pournima SHRAWAN YOGESH KALEKAR 92
B2-310 NALLASOPARA MUMBAI Pournima DIAN PHILIP GOMES 96
B2-311 NALLASOPARA MUMBAI Pournima Suryansh Kalpesh Mistry 106
B2-312 Amaravati Kiran Jaware Aaravsingh Ravindrasingh Bayas 84
B2-314 Amaravati Kiran Jaware Nabha Rajesh Raut 210
B2-315 Amaravati Kiran Jaware Sai Manishrao Bhatkar 178
B2-316 Amaravati Kiran Jaware Seryesh Dyaneshwar Raut 136
B2-317 Amaravati Kiran Jaware AADI MUKESH JAJOO 120
B2-318 Amaravati Kiran Jaware ARNAV KONDE A
B2-319 Amaravati Kiran Jaware ANVESHA M. WAGHMARE 84
B2-320 Amaravati Kiran Jaware VED UMAK A
B2-321 Amaravati Kiran Jaware SANVIDHAN VINODRAO THUL 64
B2-322 Pune Sweta Kotak Prateek Borawake 52
B2-323 Pune Sweta Kotak Shambhvi Tilwankar 98
B2-325 Aurngabad Varsha B. Snehankita 154
B2-326 Aurngabad Varsha Aditya Vijay Sarowar 222
B2-327 Aurngabad Varsha Nishita Dnyanoba Devkatte 364
B2-329 Pune Redekar Deshana Sethi 136
B2-330 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Harshwardhan Rajesh Kabra 196
B2-331 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Samarth Chandan Fattleshkar 148
B2-332 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Ayaz Riyaz Khan 186
B2-333 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Zishan Musttin Madni 146
B2-334 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Noman Jaher Shaikh 106
B2-335 Navi Mumbai Jyoti - Swarali Rahul Shete 154
B2-336 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kanishka Deve 60
B2-337 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Khushi Sing Munna 28
B2-338 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Soham Sanas 92
B2-339 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Sanskurti Umesh Manve 154
B2-340 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Atharva Pawar 182
B2-341 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Drona Devgirikar 136
B2-342 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Deep Kondalkar 106
B2-343 Navi Mumbai Jyoti - Nishanta Nilaya Dash 120
B2-344 Navi Mumbai Jyoti - Nishanandini Dash 136
B2-345 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Sanskruti Sutar 112
B2-346 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Ved Vishwanath Jangam 94
B2-347 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shravani More 124
B2-348 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Sanskruti Jadhav 84
B2-349 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Bhargav Amit Metha 178
B2-350 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Durva Deshmukh 142
B2-351 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shreya Palkar 52
B2-352 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Dreeti Deenanath Shetty 110
B2-353 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) ChinmayGajanan Deshpande 142
B2-354 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Vedant Dhaygude 130
B2-355 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Manish Bhuvad 128
B2-356 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Bhakti Chaudhari 136
B2-357 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Yashraj Shet 118
B2-358 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Anushka Sumbhe 198
B2-359 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Samaruddhi Sawadkar 196
B2-360 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Rudra Shet 68
B2-361 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Anushree Thombare 100
B2-362 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Asmita Nikam 102
B2-363 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Manav Kamble 72
B2-364 Navi mumbai Shruti Lakshita Shrama 90
B2-365 Navi mumbai Shruti Shrihan Sawale 90
B2-366 Navi mumbai Shruti Naitik Ratan 126
B2-367 Pune Vivek Agashe Yash Kisan Gardi 262
B2-368 Pune Vivek Agashe Janhavi Sushil Salunke 244
B2-369 Pune Vivek Agashe Aditya Nilesh Taware 292
B2-373 Hydrabad N Padma Jeetika Viswanath 130
B2-374 Hydrabad N Padma Ahaan Reddy Besu 88
B2-375 Hydrabad N Padma Aadithya Anand 202
B2-376 Hydrabad N Padma Konduri Ashrya Karunya A
B2-377 Hydrabad N Padma Palash Ratti 44
B2-378 Pune praveen aghav Santosh Pravin Aghav 240
B2-379 Pune praveen aghav Atharv Gajanan Jadhav 24
B2-380 Pune Riya Bhandari Divakar Mahesh Korade 142
B2-381 Pune Riya Bhandari Geetesh Girish Mahajan 114
B2-382 Bhopal Vanita Gandhi Tejas Agrawal 24
B2-383 Satara Aprana Kadam Shoury Suresh Kadam 150
B2-384 Amravti Pravin Kawlakar Yadhnyesh Shyam Powar 80
B2-385 Amravti Pravin Kawlakar Yug Tushar Luthde A
B2-386 Panvel Vandana Chavan Adwait Harish Atalkar 166
B2-387 Nashik Milind Nikwade - 9881307536 Avika Marathe 98
B2-388 Thane Vijaysree (Vasu) Akansha Balaji Gore 142
B2-389 Thane Vijaysree (Vasu) Sanskar Balaji Gore 160
B2-390 Thane Vijaysree (Vasu) Neel Mragesh Gowada 148
B2-391 Thane Vijaysree (Vasu) Aakanksha Mordekar 124
B2-392 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Pratyush Pattanaik 136
B2-393 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Anmol Das 68
B2-394 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Sriyans Swain 346
B2-395 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Ayushman Nayak 130
B2-396 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Naisha Neelakshi 176
B2-397 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Pritish Ariyan 156
B2-398 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Nihar Amogh Kedar 154
B2-399 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Darsh Manan Lodaria 226
B2-400 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Shivansh Hitesh Garia 156
B2-401 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Rugved Hemant Dhumal 104
B2-402 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Avnish Dashrath Kadam 148
B2-403 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Yash Prashant Ragji 106
B2-404 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Janice Melwyn Rebeiro 116
B2-405 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Aayush Suresh Pathak 132
B2-406 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Avyukt Swapnil Pandit 108
B2-407 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Pranav Sanjay Bhurkud 198
B2-408 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Lawanya Yogesh Sambar 86
B2-409 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Mrunalini Jitendra Save 150
B2-410 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Rutvik Pratik Churi 92
B2-411 Pune Minal Hingne Apurva Prakash Musale 158
B2-412 Nagpur Sonali Harde Udesh Gadge 167
B2-413 Nagpur Sonali Harde Raghav d.patel 174
B2-414 Nagpur Sonali Harde Ratneh aanand jarode 324
B2-415 Nagpur Sonali Harde Neel sunil masurkar 128
B2-416 Panjab Sharp mind Academy Arnav Bibhutibhushan Sahu 92
B2-418 Delhi Ritu Gupta Mam Aayush Rai 158
B2-419 Delhi Ritu Gupta Mam Aamer Kapur 80
B2-420 Karnataka Pravin Sir Karthik Sangappa A
B2-421 Nashik Kalpna Homisha samnari 314
B2-422 Nashik Kalpna Sai landge 288
B2-423 Nashik Kalpna Tanish sode 226
B2-424 Nashik Kalpna Shokib sayyad 168
B2-425 Nashik Kalpna Chirayu samnari 150
B2-426 Nashik Kalpna Parth bhangle A
B2-427 Nashik Kalpna Mrunmay gonde 292
B2-428 Nashik Kalpna Anushka saraf 144
B2-429 Nashik Kalpna Vrunda sarode 190
B2-430 Nashik Kalpna Garagi warade 228
B2-433 Sangli Nutan Patil Devyani Umakant Pawar 118
B2-434 Karnataka Anita k B Niriksh P.D. 162
B2-435 Aurangabad yashasree mam Sanchi Adke 192
B2-436 Aurangabad yashasree mam Ayush Amale 64
B2-437 Aurangabad yashasree mam Archit Hase 112
B2-438 Aurangabad yashasree mam Aarohi Joshi 64
B2-439 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Shreya Honey Arora 96
B2-440 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Lavanya Rajesh Athwal 102
B2-441 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Dhriti Sachin Anand 56
B2-446 Chattisgad Apparna Deshpande Ritvik Mehta 224
B2-447 Parbhani K.B.Agencies Vaibhav Rahul Hatagule 154
B2-448 Parbhani K.B.Agencies Atharv Prabhakar Ambhure 312
B2-449 Parbhani K.B.Agencies Sumed Dayanand Raybhole 154
B2-451 Parbhani K.B.Agencies Sairaj Pandurang Bhamble 92
B2-452 Parbhani K.B.Agencies Ambinay Kapil Nikam 172
B2-453 Parbhani K.B.Agencies Parta Bhaskar Nagre 142
B2-454 Parbhani K.B.Agencies Krishna Kiran Ganje A
B2-455 Parbhani K.B.Agencies Shradha Shivkumar Devkate 132
B2-457 Chattisgad Apparna Deshpande Nishka Mundhra 186
B2-458 Chattisgad Apparna Deshpande Niti Mundhra 102
B2-459 Chattisgad Apparna Deshpande Shaurya Mahawar 218
B2-460 Chattisgad Apparna Deshpande Aarav Singh 218
B2-461 Chattisgad Apparna Deshpande Rida Dalla 218
B2-462 Baner Nita Deshmukh Shivank Nilesh Rane 82
B2-463 mamata gandhi karnal/hariana Ishaan 104
B2-466 mamata gandhi karnal/hariana Yaadavi Garg 244
B2-467 manorama bangalore G.HARWIN 96
B2-468 manorama bangalore K.GEHNA BHEEMAIAH 130
B2-469 chaetered Accountants odisa Khyati thakkar A
B2-470 chaetered Accountants odisa Nupur Kansal 374
B2-471 chaetered Accountants odisa Ritwik Nookala 186
B2-472 chaetered Accountants odisa Abhaya Piplani 130
B2-473 ambala city haryana Tayjas Jain 394
B2-474 Bhopal Sanjeev Arya Naman Dangi 122
B2-475 Amaravati Kiran Jaware Swara Sanjay Rane 80
B2-479 Phonic Worlds Pune SANVI KALE 186
B2-480 Phonic Worlds Pune AVDHOOT SATPUTE 210
B2-481 Thane Shailaja Samradnyee Suprim Kamble 142
B2-482 Thane Shailaja Adhya Akhil Nambiar 148
B2-483 Thane Shailaja Pavitra Shankar Palekar 178
B2-484 Thane Shailaja Samrudhi Chetan Pandit A
B2-485 Thane Shailaja Sia Sachin Wani 206
B2-486 Thane Shailaja Shlok Shyam Sawant 88
B2-487 Panjab Rakhi Singla Aayra Garg 36
B2-488 Karad Kishori Lohar Pradnya Gosavi 210
B2-489 the Learning Hub Tushar Gurav Arvind Sunil Deshwal 150
B2-490 the Learning Hub Tushar Gurav Swasti Rahul Namdeo 168
B2-491 the Learning Hub Tushar Gurav Rashi Bhushan Shinde 180
B2-492 the Learning Hub Tushar Gurav Ayush Bhushan Shinde 136
B2-493 the Learning Hub Tushar Gurav Mit Chaitanya Pathare 112
B2-494 the Learning Hub Tushar Gurav Mandar Tulshidas Chougule 126
B2-495 the Learning Hub Tushar Gurav Tanmay Rajesh Mohite 168
B2-496 the Learning Hub Tushar Gurav Shaurya Rajan Desai 54
B2-497 the Learning Hub Tushar Gurav Vedanshu Avinash Sawant 186
B2-498 the Learning Hub Tushar Gurav Anusha Vivek Raut 72
B2-499 Nagpur Bhaskar chapke  SHOJAL HALBE 200
B2-500 Nagpur Bhaskar chapke  RIYA KADU 338
B2-502 Nagpur Bhaskar chapke  BIANACA TRIVEDI 184
B2-503 Nagpur Bhaskar chapke  PIYUSH BHAGAT 258
B2-504 Hydrabad Madhavi P Aakarsh 258
B2-505 Hydrabad Madhavi J Hematej 258
B2-506 Hydrabad Madhavi T Samvith 258

Category B3

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
B3-001 Kolhapur Shraddha Samruddhi Sandip Uchale 258
B3-003 Kolhapur Shraddha Samarth Atul Patil A
B3-006 Uchgaon Archan Budake Omkar Avinash patil 186
B3-007 Uchgaon Archan Budake Ayush Sharad Gunjal 128
B3-008 Uchgaon Archan Budake Kaustubh Rajesh Gavkar 238
B3-009 Uchgaon Archan Budake Narhari Prasad Rane 80
B3-010 Uchgaon Archan Budake Sarvesh Dafale 162
B3-011 Uchgaon Archan Budake Harsh Babasaheb Patil 214
B3-012 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Siddhesh Sarjerao Ghorpade 148
B3-013 Fulewadi Archana Shinde Pooja Kamate 270
B3-014 Kumbhar mam Kasaba bawada Pinjar Galli Sajyoda Bahubali Chougale 118
B3-015 Sumati Jirake R k Nagar Shantanu Kadam 150
B3-016 Sumati Jirake R k Nagar Abhidi Atul Mahadik 166
B3-017 Karad Kishori Lohar Sarthak Santosh Jadhav 112
B3-018 Kasaba Bawada Shilpa Patil Shrutika Suryakant Pujari 186
B3-019 Samratnagar Pooja Matade Chinmayee D. Deasai 146
B3-020 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Om Vikas Aadsul 148
B3-021 Ahmadnagar Manisha More Vaibhavi Rahul Lunawat 150
B3-022 Ahmadnagar Manisha More Shorya Bharat Singh 138
B3-023 Islampur Ucmas Sangita Sarada Nautik Swapnil Shah 214
B3-024 AURANGABAB Sonal Gupta Suraj Rajendra More 128
B3-025 AURANGABAB Sonal Gupta Anant Sanjay Joshi 216
B3-026 AURANGABAB Sonal Gupta Aditya Chandrakant Borade 110
B3-027 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Nirmay Rajesh 284
B3-028 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Prajwal Madhukar Patil 150
B3-029 Kolhapur Sujata Patil Aarya Avinash Chavan 228
B3-030 Kolhapur Sujata Patil Samrudhi Sachin Satpute A
B3-031 Yogita Goswami Dhankawadi Anushka Abhijit Darwatkar 80
B3-032 Palak Ahmadabad Jasmin N. Luhar 120
B3-033 Palak Ahmadabad Diyanshi B.Shah 142
B3-034 Palak Ahmadabad Hiyara Mehul Raval 208
B3-035 Palak Ahmadabad Maniyan Sabha 120
B3-036 Palak Ahmadabad Aafiya S.Chavhan 192
B3-040 Sangli Nutan Patil Narayani Dattatray Kamar 102
B3-041 Mumbai Vidhi Nidhi Satish Luhar 104
B3-042 Mumbai Chavi Chaya Atharva Rajesh Koli 134
B3-043 Mumbai Priyanka Parsad Sanika M Mane 136
B3-044 Mumbai Priyanka Parsad Yash Khuperkar 136
B3-045 Ahmadnagar Manisha Mhaske Udayraj Vinod Kate 366
B3-046 Patana Neha Goyal Ravisha Goyal 396
B3-048 Patana Neha Goyal Sachi Goyal 312
B3-049 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Gaury H Nair 196
B3-050 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Gurditt Singh 232
B3-051 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Rohanpreet Singh 162
B3-052 Ludhiyana Punjab Chanpreet Kaur Navreet Kaur 168
B3-053 Belbag Nirmala Vaidahi Pratap Nalawade A
B3-054 Kolhapur Sujata Patil Arfa Foroj Pathan 148
B3-055 Kolhapur Sujata Patil Mishita Mrinalini Ingawale 124
B3-056 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Prajjwal Sutar 274
B3-057 Jharlkhand Nilanchal Akshita 222
B3-058 Jharlkhand Nilanchal Prince Kumar Gupta 64
B3-059 Jharlkhand Nilanchal Shaurya 130
B3-060 Snehalatha Kulkarni Palus Aayush Popat Kharmate 268
B3-061 Bhopal Sanjeev Arya Meenakshi Chouhan 172
B3-062 Nilprabha Madam Temblaiwadi Amina Mubarak Kazi 114
B3-063 Fulewadi Archana Shinde Maithili Nilesh Khondre 222
B3-065 Mayuri Patil Chinchwad Prajyot Rajkumar Patil 90
B3-066 Noida Alka Jindal Saharsh Himanshu Srivastava 238
B3-067 Noida Alka Jindal Ishani Rishi Das 334
B3-068 Noida Alka Jindal Nayan JK Shukla 278
B3-069 Pachgaon Sneha Awale Samarth Sarjerao Kurane 76
B3-070 Pachgaon Sneha Awale Shruti Sarjerao Kurane 136
B3-071 Pachgaon Sneha Awale Prem Amit Patil 52
B3-072 Nerli Sarita Patil Onkar Pankaj Chaugle 222
B3-073 Nerli Sarita Patil Harshwardhan Amol Sankpal 132
B3-074 Nerli Sarita Patil Namrata Bharat Gaikwad 182
B3-075 Pune Kumudini Surabhi Ranpise 76
B3-076 Jalna Gopal Butte Prasad Radheshyam Gavare 226
B3-077 Patana Deepak Tanishka Kumari 88
B3-078 Patana Deepak Abhijit Kumar 124
B3-079 Patana Deepak Samriddi Sinha 140
B3-080 Pinjar Galli Shiipa Patil Mudita S Kambale 128
B3-081 Nashik Prasad Wagh Atharv Ramkisan Sangle 208
B3-082 Nashik Prasad Wagh Atharv Sopan Gambhire 120
B3-083 Nashik Prasad Wagh Kasturi Vivek Varkhede 208
B3-084 Nashik Prasad Wagh Pratik Ghanasham Karmase 210
B3-085 Nashik Prasad Wagh Sarthak Kishor Nagare 270
B3-086 Nashik Prasad Wagh Swamini Ghanasham Karmase 210
B3-087 Nashik Prasad Wagh Tanishq Yogesh Waje 204
B3-088 Nashik Prasad Wagh Aayush Nilesh Pagare 222
B3-089 Nashik Prasad Wagh Aditya Santosh Aher 232
B3-090 Nashik Prasad Wagh Aryan Chungiri Goswami 238
B3-091 Nashik Prasad Wagh Prem Digambar Purkar 162
B3-092 Nashik Prasad Wagh Priti Rahul Kayastha 52
B3-093 Nashik Prasad Wagh Rajwardhan Yogeshwar Nathe 118
B3-094 Nashik Prasad Wagh Samarth Jaydev Mudgul 174
B3-095 Nashik Prasad Wagh Sarvesh Dinesh Pawar 186
B3-096 Nashik Prasad Wagh Tanishka Sahebrao Ghumare 156
B3-097 Nashik Prasad Wagh Vishal Samadhan More 186
B3-098 Nashik Prasad Wagh Shruti Mukesh Gorade 186
B3-099 Nashik Anjusha Jadhav Manas Prashant Shirode 92
B3-100 Nashik Anjusha Jadhav Rutuja Bharat Musle 124
B3-101 Nashik Anjusha Jadhav Ritika Lalit Jain 140
B3-102 Palus Snehalatha Kulkarni Jaideep Tulsidas Kharage 140
B3-103 Apte Nagar Sujata Penkar Shravani Sachin Kale 156
B3-104 Tamilnadu Saravan Kumar U.Jivika 192
B3-105 Usmanabad Kulkarni Vaishnavi Vasudev Jogadand 226
B3-106 Usmanabad Kulkarni Pratham Pramod Randive 180
B3-107 Usmanabad Kulkarni Raajashree Nagesh Tonage 154
B3-108 Pen Ravi Sir Isha Nilesh Dahitule 100
B3-109 Pen Ravi Sir Gargi Prashant Joshi 144
B3-110 Pen Ravi Sir Manas Shailajit Chafekar 154
B3-111 Pen Ravi Sir Aarya Shirish Gori 156
B3-112 Pen Ravi Sir Swarali Sudarshan Shelake 208
B3-113 Nana patil Nagar Urvashi Bhosale Sairaj Anil Chougule 108
B3-114 Usmanabad Kulkarni Tejaswini Bharat Shinde 250
B3-115 Usmanabad Kulkarni Yashshri Balasaheb Hange 192
B3-120 Beed Shyam Joshi Yash Rajabhau Rathod 204
B3-121 Beed Shyam Joshi Pawan Balasaheb Wakade 400
B3-126 Nashik Anjusha Jadhav Tanvi Somnath Morwal 120
B3-127 Nashik Anjusha Jadhav Yukti Paresh Nahar 138
B3-128 Nashik Anjusha Jadhav Lumbini Mukesh Tribhuvan 186
B3-129 Nashik Anjusha Jadhav Chirag Amit Loya 100
B3-130 Nashik Anjusha Jadhav Kunal Anil Sanwane 96
B3-131 Kagal Kiran Hunnure Samarth Subhash kalekar 144
B3-132 Kagal Kiran Hunnure Bhagyashree Babasaheb Mahajan 234
B3-133 Odisa Saumendra Padhi Sourav Sahu 66
B3-134 Odisa Saumendra Padhi Shibanshu Bhoi 106
B3-135 Odisa Saumendra Padhi Aarav Panda 162
B3-136 Odisa Saumendra Padhi Prakruti Priya Barik 92
B3-137 Odisa Saumendra Padhi Swastik Kumar Dash 126
B3-138 Odisa Saumendra Padhi Subhrashree Kar 156
B3-139 Odisa Saumendra Padhi Sudiksha Sumedha Badhei 96
B3-140 Mumbai Suresh Gaikwad Arya 128
B3-141 Mumbai Suresh Gaikwad Siddhesh Desai 178
B3-142 Mumbai Suresh Gaikwad Omkar S Vengulekar 76
B3-143 Mumbai Suresh Gaikwad Rahul Tosawar 192
B3-144 Mumbai Suresh Gaikwad Bhargavi P Avasre 122
B3-145 Thane Deepali Samudre Prabhav Pandey 160
B3-146 Thane Deepali Samudre Saanvi Ritesh Shah 182
B3-147 Thane Deepali Samudre Manasvini Ravikeerti Jain 246
B3-148 Thane Deepali Samudre Sai Naga Suvarchala Chevendra 214
B3-149 Nilima sao Raipur Chattisgarh Kesar Padyar DISQUALIFIED
B3-150 Nilima sao Raipur Chattisgarh Avika Verma 196
B3-152 Nilima sao Raipur Chattisgarh Sahaj Agarwal 304
B3-154 Nilima sao Raipur Chattisgarh Deboshree Sinha 272
B3-155 Bhopal Mp Anand Sharma Naitik Gupta 102
B3-156 Bhopal Mp Anand Sharma Rashi Maheshwari 154
B3-157 Bhopal Mp Anand Sharma Atharva Upadhayay 104
B3-158 Nagpur Seema Nanderdhane Atharva Madhav Modshe 118
B3-159 Nagpur Seema Nanderdhane Shriyanshi Remuka Pankaj Kumar Bhagat 162
B3-160 Nagpur Asia Sharvill Sarju Mendhe 252
B3-161 Nagpur Asia Anant Gawaishankar Deshmukh 176
B3-162 Mumbai Sayli Tanishq Jittha 118
B3-163 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Rishi Shrivastava 84
B3-164 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Atharva Mahadik 152
B3-165 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Shruti Debnath 92
B3-166 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Krishna Magar 130
B3-167 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Devangi Dangar 124
B3-168 NALLASOPARA MUMBAI Pournima SANSKAAR KALURAM VHATKAR 132
B3-169 Ajay Kasar Pune sumedh balu wayal 144
B3-170 Ajay Kasar Pune niraj sunil thorat A
B3-171 Ajay Kasar Pune akash sameer pore 202
B3-172 Ajay Kasar Pune indraneel amit shelar 146
B3-173 Ajay Kasar Pune neha sachin suryawanshi 134
B3-174 Ajay Kasar Pune saksham sachin lunkad 178
B3-176 Ajay Kasar Pune rehaan zakir husain shaikh 128
B3-177 Ajay Kasar Pune neha vilas kale 130
B3-178 Ragini Fulpagar Riya Sonar 150
B3-179 Ragini Fulpagar Bhumi Nahar 163
B3-180 Banglore Hema Merrick Hubert Prabhu 72
B3-181 Gurgaon Haryana Neeti Pathak Himanshi Yadav 60
B3-182 Nashik Kalpna SWARA PALDE 178
B3-183 Pune Archana Biradar Sayali S. Mote 108
B3-184 Kolhapur Swami Mam Balaji Umesh Sawant 168
B3-185 Kolhapur Swami Mam Varad Deepak Karale 128
B3-186 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Siddharth Agnihotri 246
B3-187 Bhopal Harshali Pandit Bhumika Prajapat 286
B3-188 Bhopal Harshali Pandit Vishesh Mahajan 288
B3-197 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Shubham Panigrahi 162
B3-198 kolhapur Prajakta Mane Viraj Rakesh Padvale 162
B3-199 Sangali Chetana Kadam Viraj Bhosale 156
B3-200 Sangali Chetana Kadam Vaishnavi Kudche 162
B3-201 Sangali Chetana Kadam Prerana Shinde 168
B3-202 Amravati Santosh Bhoyar Sarvesh Pavan Lahoti 160
B3-203 kolhapur Prajakta Mane Soham Prvin Mohite 162
B3-204 kolhapur Prajakta Mane Ranvir Ranjeet Mohite 150
B3-205 Kolhapur Swami Mam Pratik Mahesh Katti 56
B3-206 Bidri Sadhana Ashlesha Sushant Kamble 398
B3-207 Gulbarga Siddhu Gogi Venkatesh 298
B3-210 Wakad Gauri Date Aditya Banerje 98
B3-212 Malegav Nashik Anjali Aher Harshita Prashant Deore 198
B3-213 Malegav Nashik Anjali Aher Aditya Manoj Shrwale 102
B3-214 Malegav Nashik Anjali Aher Rasika Balkrushan Shrwale 252
B3-215 Malegav Nashik Anjali Aher Sumit Bharat Bagul 144
B3-216 Malegav Nashik Anjali Aher Sarthak Ravindre Mane 150
B3-217 Malegav Nashik Anjali Aher Sakshi Sanjay More 174
B3-218 Malegav Nashik Anjali Aher Mayuri Vishwas Pagar 162
B3-219 Malegav Nashik Anjali Aher Vedant Mangesh Hiray 76
B3-220 Malegav Nashik Anjali Aher Nachiketa Anil Gawali 78
B3-221 Kini Suhas Patil Prathamesh Prashant Patil 138
B3-222 Kini Suhas Patil Pushkaraj Prashant Patil 198
B3-223 Pune Purshottam Deshmukh Ayesha Gupta 208
B3-224 Pune Purshottam Deshmukh Darshan Jadhav 258
B3-226 Pune Purshottam Deshmukh Harshwardhana 356
B3-227 Pune Supriya Anarase Vedashri Shinde 244
B3-228 Pune Supriya Anarase Gunjan Lawande A
B3-229 Pune Supriya Anarase Tisha Patil 184
B3-230 Pune Supriya Anarase Riya Landage 142
B3-231 Pune Supriya Anarase Divya Mohanti 136
B3-232 Pune Supriya Anarase Tejas Jadhav 96
B3-233 Pune Supriya Anarase Kartik Alhat 88
B3-234 Pune Supriya Anarase Pranav Tagad 160
B3-235 Pune Supriya Anarase Siddhi Agarkar 166
B3-236 Baner Nita Deshmukh Aryan Tushar Deshmukh 88
B3-237 Aurangabad Dhanjay Shinde Yash Gaikwad 190
B3-238 Aurangabad Dhanjay Shinde Shamali Patil 126
B3-239 Aurangabad Dhanjay Shinde Kavya Deoda 88
B3-240 Aurangabad Dhanjay Shinde Manish Morgavkar 80
B3-241 Aurangabad Dhanjay Shinde Sai Verulkar 130
B3-242 Aurangabad Dhanjay Shinde Parth Verulkar 138
B3-243 Aurangabad Dhanjay Shinde Varun Deoda 198
B3-244 Aurangabad Dhanjay Shinde Rishbh Katariya 92
B3-245 Aurangabad Dhanjay Shinde Tanisha Bodalkar 208
B3-246 Aurangabad Dhanjay Shinde Nakshatra Subhash Bhunang 196
B3-247 Jalgav Lata Sonar Khushi Sandeep Bagul 114
B3-248 Jalgav Lata Sonar Anushka Sunil Bornarkar 184
B3-249 Jalgav Lata Sonar Ashwin Vijay Pawar 128
B3-250 Jalgav Lata Sonar Bhavesh Pankaj More 146
B3-251 Jalgav Lata Sonar Nandini Nitin Dusane 168
B3-252 Jalgav Lata Sonar Moksh G Kotadiya 172
B3-253 Jalgav Lata Sonar Samruddhi Devendra Kasar 282
B3-254 Jalgav Lata Sonar Ketan Gajanan Patil 162
B3-255 Jalgav Lata Sonar Maheshwar Vinod Patil 178
B3-256 Jalgav Lata Sonar Swarajsingh Vikramsingh Patil 94
B3-257 Jalgav Lata Sonar Krushna Nitin Welekar 96
B3-258 Jalgav Lata Sonar Yash Jitendra Patil 192
B3-259 Jalgav Lata Sonar Diya Manoj Agrawal 388
B3-260 Jalgav Lata Sonar Sujal Atul Chaudhari 244
B3-261 Jalgav Lata Sonar Shivam Ashok Salunkhe 200
B3-262 Jalgav Lata Sonar Shreya Vinod Baviskar 242
B3-263 Jalgav Lata Sonar Jayvardhan Mahendra Kolhe 138
B3-264 Jalgav Lata Sonar Piyush Milind Wani 116
B3-265 Jalgav Lata Sonar Toshika Pradip Talele 148
B3-266 Jalgav Lata Sonar Rahul Ganesh Ranait 216
B3-267 Jalgav Lata Sonar Siddhant Vilas Harane 208
B3-268 Jalgav Lata Sonar Chaitendra Prasanna Patil 124
B3-269 Jalgav Lata Sonar Kapil Jatin Ved 190
B3-270 Jalgav Lata Sonar Hardik Sachin Vispute 178
B3-271 Jalgav Lata Sonar Tejaswini Pankaj Patil 136
B3-272 Jalgav Lata Sonar Kunjal Kishor Patil A
B3-273 Jalgav Lata Sonar Mansi Purushottam Patil 226
B3-274 Jalgav Lata Sonar Namrata Dipak Mali 246
B3-275 Jalgav Lata Sonar Mundreshwar Lalit Varule 366
B3-276 Jalgav Lata Sonar Khushwant Rahul Varule 160
B3-277 Jalgav Lata Sonar Tanmay Bhagwat Bilade 148
B3-278 Jalgav Lata Sonar Nandini Jitendra Sisodiya 66
B3-279 Jalgav Lata Sonar Yatharth Jaypalsingh Rajput 140
B3-281 Jalgav Lata Sonar Tanishka Sanjay Ingale 336
B3-283 Jalgav Lata Sonar Revati Satish Chaudhari 158
B3-284 Jalgav Lata Sonar Prajakta Vijay Marathe 80
B3-285 Jalgav Lata Sonar Nayna Jagdish Sapkale 138
B3-286 Jalgav Lata Sonar Prathmesh Mohan Sarmade 108
B3-287 Jalgav Lata Sonar Param Indrasingh Pawar 102
B3-288 Jalgav Lata Sonar Audumber Prashant Patil 100
B3-289 Jalgav Lata Sonar Pranav Tathyasaheb Gaikwad 306
B3-290 Jalgav Lata Sonar Sarthak Santosh Hiwarde 306
B3-291 Jalgav Lata Sonar Yash Yogesh Kokate 262
B3-292 Jalgav Lata Sonar Sahil Rameshwar Babar 220
B3-293 Jalgav Lata Sonar Vinayak Dashrath Shinde 308
B3-294 Jalgav Lata Sonar Krishna Omprakash Sharma 254
B3-295 Jalgav Lata Sonar Sohan Narendra Alwane 286
B3-296 Jalgav Lata Sonar Swaraj Balasaheb Raut 294
B3-297 Jalgav Lata Sonar Shaurya Sanjay Shelke 216
B3-298 Jalgav Lata Sonar Kirti Hemant Varshikar 250
B3-299 Jalgav Lata Sonar Jayesh Sudhakar Wani 156
B3-300 Jalgav Lata Sonar Chirayu Milind Sonawane 100
B3-304 Goa Sujata Timblo Janhavi Uday Timblo DISQUALIFIED
B3-305 Panjab Rakhi Singla Ishita Vishal Sharma 334
B3-306 panjab-mohali Rakhi singla Samaira Rohit shrama 384
B3-307 Pune Trisha Jain Aadi Bhushan Jagtap 216
B3-308 Akola Rajani Bhagwat Aastha Santosh Sharma DISQUALIFIED
B3-309 Akola Rajani Bhagwat Shrikant Mahesh Sawant DISQUALIFIED
B3-310 Akola Rajani Bhagwat Aditi Yogesh Surve DISQUALIFIED
B3-311 Akola Rajani Bhagwat Pradnya Nitin Wanedkar DISQUALIFIED
B3-312 Ralegav Yavatmal Naddim Sayyad Ayush Mangeshraut 138
B3-314 Pinjore Amit Piplani Nishant 128
B3-315 Pinjore Amit Piplani Aadvik Patial 190
B3-316 Pinjore Amit Piplani Samya 174
B3-317 Pinjore Amit Piplani khushboo Pal 226
B3-318 Pinjore Amit Piplani Kritika Mittal 148
B3-319 Pinjore Amit Piplani Hemanshi Loomba 188
B3-320 Pinjore Amit Piplani Kartik Attri 226
B3-321 Pinjore Amit Piplani Alisha 200
B3-322 Pinjore Amit Piplani Ashank 134
B3-323 Pinjore Amit Piplani Krishna 164
B3-324 Karad Sujata Kanase Aniket Ganesh Shetty 230
B3-325 Karad Sujata Kanase Siddhesh Deshmukh 312
B3-326 Karad Sujata Kanase Vedant Raghunath Khabale 302
B3-327 Karad Sujata Kanase Girish Patil 206
B3-328 Karad Sujata Kanase Adhiraj Jaywant Bhosale 98
B3-329 Karad Sujata Kanase Sarthak Himmat Khabale 392
B3-330 Karad Sujata Kanase Adiish Sachin Ghare 206
B3-331 Buldhana Aarti Moghane Jayesh Bansali 376
B3-332 Pune Sanjyoti C Bhargavi Nitin Phirange 412
B3-335 NALLASOPARA MUMBAI Pournima SANSKAAR KALURAM VHATKAR 124
B3-336 NALLASOPARA MUMBAI Pournima NOEMI BIPIN RODRIGUES 130
B3-337 NALLASOPARA MUMBAI Pournima JIA RAKESH MHATRE 76
B3-338 NALLASOPARA MUMBAI Pournima JAY NILESH CHURI 148
B3-339 NALLASOPARA MUMBAI Pournima YASH MANISH CHURI 144
B3-340 Amaravati Kiran Jaware Gayatri Nitin Halwe 88
B3-341 Amaravati Kiran Jaware Parth Jayant Patil 106
B3-342 Amaravati Kiran Jaware Dnyaneshwari Bhumnna Bomkantiwar 32
B3-343 Amaravati Kiran Jaware Parul Rajesh Raut 210
B3-344 NAGPUR Kiran Jaware Priyansh Mitesh Dahate 86
B3-345 NAGPUR Kiran Jaware Advait mangesh Dhote 240
B3-346 Aurngabad Varsha Rajswi Dhanraj Bhalerao 406
B3-347 Aurngabad Varsha B. Yasvanth 158
B3-348 Aurngabad Varsha Aparna Jitesh Saboo 238
B3-349 Aurngabad Varsha Parth Jagdish Borade 294
B3-350 Aurngabad Varsha Sillvan Prafull Nirmal 176
B3-351 Aurngabad Sangvikar mam Sharvil D Pohnerrkar DISQUALIFIED
B3-352 Aurngabad Sangvikar mam Siddhi S. Mandlecha DISQUALIFIED
B3-353 Aurngabad Sangvikar mam Tanaya p Sangvikar DISQUALIFIED
B3-354 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Siddhart Gajanan Thorat 122
B3-355 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Saniya Sajed Syed 72
B3-356 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Rehan Rizwan Qureshi 22
B3-357 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Ariba Syed Asituddin Hashmin 136
B3-358 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Lakshsing Sanjaysing Rajput 172
B3-359 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Aditya Atish Bhovre 182
B3-360 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Tanmay Ravi Kale 100
B3-361 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Gargi Tamhane 166
B3-362 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shrawani Gaikwad 170
B3-363 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Arya Nitin Deshmukh 184
B3-364 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Manthan Utekar 130
B3-365 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kadambari Ravindra Patnkar 214
B3-366 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Tanishka Gavade 178
B3-367 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Anjum Hanif Tadavi 190
B3-368 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Sohail Kurade 154
B3-369 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Yash Sanjay Velhal 110
B3-370 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Vedant Gole 88
B3-371 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Aaratrika Chetia 220
B3-372 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Asif Devangav 160
B3-373 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kanishka Sumbhe 134
B3-374 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Priya Savinkar 184
B3-375 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Manish Mali 102
B3-376 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kadambari Nitin Salunkhe 214
B3-377 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Ajit Kallappa Rathod 96
B3-378 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Samiksha Ramesh Thorat 144
B3-379 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Deep Vaibhav Mapara 124
B3-380 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Arya Prashant Sawant 162
B3-385 Pune Vivek Agashe Yashraj Nitin Dubale 224
B3-386 Pune Riya Bhandari Rudransh Ravindra Bhandari 178
B3-387 Mumbai Varsha Gargi Patil 262
B3-388 Mumbai Varsha Nirmayee Mhaisane 184
B3-389 Mumbai Varsha Deepali Choubay 292
B3-390 Amravti Pravin Kawlakar Aman Sanjay Pawar 170
B3-391 Amravti Pravin Kawlakar Bhakti Yogesh Kadam 230
B3-392 Amravti Pravin Kawlakar Sidhesh Dipak Bihade 112
B3-393 Delhi Nikki kumari Duija Bhasin 266
B3-394 Delhi Nikki kumari Aakriti Kushwaha 200
B3-395 Panvel Vandana Chavan Vishwaraj Anil Chavan 226
B3-396 Panvel Vandana Chavan Tanmay Anil Mhaskar 116
B3-397 Swatach center ghenar ahet Raginee Fulpagar Riya Sonar 262
B3-398 Swatach center ghenar ahet Raginee Fulpagar Bhumi Nahar 288
B3-399 Buldhana Vrushali Kshirsagar Mokshada Nikhil Chitare 148
B3-400 Nagpur Pankaj Sontake Teacher Saksham Dhole 266
B3-401 Dhule Priti Kothwade Rahul Laxman Bhadane 84
B3-402 Thane Vijaysree (Vasu) Aryan Pawar 110
B3-403 Bhubhneshwar Jyoti Biswal P. Sairam 226
B3-404 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Kostav Dash 114
B3-405 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Samyak Sanjukumar Nalawade 214
B3-406 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Aastik Sanjit Mishra 216
B3-407 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Dhruv Sujit Tangadi 334
B3-408 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Chaitanya Bhavesh Patil 150
B3-409 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Rukaiya Abbas Vagher 178
B3-410 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Mayank Aashish Saraswat 116
B3-411 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Niranjan Jitendra Saraswat 174
B3-412 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Anjal Dinesh Jiwane 180
B3-413 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Shubham Dhiraj Mahale 132
B3-414 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Priya Maroti Mundkar 140
B3-415 Pune Minal Hingne Vedashree Abhijit Khasnis 90
B3-416 Pune Minal Hingne Piyush Kishor Dike 192
B3-417 Nagpur Sonali Harde Avanish Barde 220
B3-418 Nagpur Sonali Harde Paridha shridhar ghatoley 186
B3-419 Nagpur Sonali Harde Priyani satish shendre 168
B3-420 Nagpur Sonali Harde Saksham pravin harde 342
B3-421 Nagpur Sonali Harde Prathamesh tarachand dhakate 172
B3-422 Nagpur Sonali Harde Aditya bhalchandra kumbhare 192
B3-423 Nagpur Sonali Harde Sarthak wankhede 210
B3-424 Nagpur Sonali Harde Chetransh Tiwari 196
B3-426 Nagpur Sonali Harde Sanskruti Sunil Vairagade 276
B3-427 Nagpur Sonali Harde Sarthak Prashant Dadvi 232
B3-428 Nagpur Sonali Harde Shagun Patel 202
B3-429 Panjab- Ucmas Kalanidh Kaur 178
B3-432 South Bhopal Vision Abacus Academy Shreeja Patel 404
B3-435 Nashik Kalpna Tanish bidwai 334
B3-436 Nashik Kalpna Harsh bhalti 256
B3-437 Nashik Kalpna Sahil samnari 298
B3-438 Nashik Kalpna Shorawani dongare 232
B3-439 Nashik Kalpna Shaurya jagtap 276
B3-440 Nashik Kalpna Kartiki dhatrak 262
B3-441 Nashik Kalpna Subhakant pattanaik 240
B3-442 Nashik Kalpna Parth sarode 166
B3-443 Nashik Kalpna Swetali sonavane 152
B3-444 Nashik Kalpna Snehal ghandat 208
B3-445 Nashik Kalpna Trisha padwal 210
B3-446 Nashik Kalpna Yatharth shaiju 196
B3-447 Nashik Kalpna Aditya ipak 330
B3-448 Nashik Kalpna Rutuja Pendarkar 244
B3-449 Dhule Vikas Bhagwat Aboli Abhinay Savant 304
B3-450 Jalna Malhalar Tanmay Chandrasekhar Ughade 138
B3-451 Karnataka Anita k B N.G. Varsha 138
B3-452 Karnataka Anita k B Jeeritha H.R. 234
B3-453 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Gurkeerat Kirpal Singh 100
B3-454 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Bhavya Girish Bajaj 78
B3-455 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Tripati Dayal lal Narng 244
B3-456 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Madhav Lucky Asdri 166
B3-457 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Vansh Sachin Anand 52
B3-458 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Tanveen Parvinder Kaur 166
B3-459 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Atharva Amit Sahni 8
B3-460 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Sukhmeet Paramjeet Singh 122
B3-461 Faridabad Haryana Sonu Akash 94
B3-462 Faridabad Haryana Sonu Ankush 88
B3-463 Faridabad Haryana Sonu Trishna 96
B3-464 Parbhani K.B.Agencies Vishal Vijay Shinde 198
B3-465 Parbhani K.B.Agencies Prathmesh Dnyandeo Kudale 240
B3-466 Parbhani K.B.Agencies Parth Ravindra Swami A
B3-467 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Vidyut Harish Shetty 88
B3-468 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Mitansh Bharat Jadhav 136
B3-469 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Chaitanya Gajanan Tryambake 106
B3-470 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Nadan Shetty 122
B3-471 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Arhaan Moinuddin Dhopawkar 96
B3-472 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Nimish shailesh Khatavkar 190
B3-473 mamata gandhi karnal/hariana Parth Java 292
B3-474 mamata gandhi karnal/hariana Pulkit Java 334
B3-476 mamata gandhi karnal/hariana Pratham Ubneja 254
B3-478 manorama bangalore HANNAH RAJKUMAR 128
B3-479 manorama bangalore VANSHIKA.M.V 92
B3-480 Bhopal Sanjeev Arya Sankarsan De 394
B3-481 Bhopal Sanjeev Arya Sanskar 156
B3-482 Bhopal Sanjeev Arya Ashvin Singh 184
B3-484 Thane Shailaja Manya Prakash Shetty 186
B3-485 Karad Kishori Lohar Niranjan Shinde 160
B3-486 Gujrath Mundra Lahari Mam Yug chauhan 206
B3-487 Karad Kishori Lohar Pranali Shinde 172
B3-488 Karad Kishori Lohar Divya Sachin Desai 286
B3-489 the Learning Hub Tushar Gurav Aayush Govardhan Parikipandla 156
B3-490 the Learning Hub Tushar Gurav Anushika Sunil Deshwal 240
B3-491 the Learning Hub Tushar Gurav Mayuresh Sunil Katkar 136
B3-492 the Learning Hub Tushar Gurav Harsh Nitin Divekar 184
B3-493 the Learning Hub Tushar Gurav Atharv Sachin Alekar 150
B3-494 Nagpur Bhaskar chapke  GRISHMA REWATKAR 130
B3-495 Nagpur Bhaskar chapke  Ayushi Awachat 366
B3-496 Nagpur Bhaskar chapke  JAY KHAMBALKAR 200
B3-497 Nagpur Bhaskar chapke  DEWANSHU LONARE 252
B3-498 Nagpur Bhaskar chapke  Bhumi Jaiswal 394
B3-500 Panjab Mukta Mam Ridhi Goyal 352

Category B4

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
B4-001 Kolhapur Shraddha Piyush Dipak Shinde 94
B4-002 Kolhapur Shraddha Hetavi Mehata A
B4-005 Uchgaon Archan Budake Anuradha Avinash Patil 192
B4-006 Uchgaon Archan Budake Nikhil Rajesh Gavkar 174
B4-007 Uchgaon Archan Budake Manish Mayapa Pujari 138
B4-008 Uchgaon Archan Budake Parth Uday Shivane 242
B4-010 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Disha Sambhaji Shinde 218
B4-011 Fulewadi Archana Shinde Siddhi Digambar Patil 234
B4-012 Islampur Vaishali Jounjal Shivam Krushnath Wadagaonkar 158
B4-013 Islampur Vaishali Jounjal Swapnil Vinayak Chopade 376
B4-014 Islampur Vaishali Jounjal Sahil Vinayak Chopade 304
B4-015 AURANGABAB Sonal Gupta Vikrant D.Kolate 64
B4-016 AURANGABAB Sonal Gupta Spandan D.Sansare 122
B4-017 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Roshan Janardan Panchal 408
B4-018 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Harsh Swapnil Kadam 212
B4-019 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Jyotiraditya Manik Patil 222
B4-020 Bhuyewadi Ujwala Jagtap Pruthviraj Ashok Patil 202
B4-021 Kolhapur Sujata Patil Devyani Shekhar Mandlik 160
B4-022 Sangli Nutan Patil Malhar Surendra Sutar 140
B4-023 Bhopal Aarti Vishwakarma Shantanu Parmar 282
B4-024 Fulewadi Archana Shinde Janhavi Sitaram Damse 214
B4-025 Supariya Banait Nagpur Janhavi Ravindra Parate 274
B4-026 Supariya Banait Nagpur Arundhati Dayaneshwar Pimple 210
B4-027 Kolhapur Sujata Patil Harshvardhan Lokesh Joshi 132
B4-028 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Anubhav Jaiswal 280
B4-029 Kalinga Kids Bhuvneshwar Odisa Harsheet Nayak 232
B4-030 Snehalatha Kulkarni Palus Harshul Pramod Kulkarni 258
B4-032 Nilprabha Madam Temblaiwadi Sajeda Mubarak Kazi 184
B4-033 Nilprabha Madam Temblaiwadi Ahemad Allauddin Kazi 168
B4-034 Kadamwadi Rutuja Magdum Vinya Vikas Vidhate 234
B4-035 Mayuri Patil Chinchwad Sharvil Shital Patil 114
B4-036 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Shriraj Shivraj Patil 166
B4-037 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Tanish Rajesh 124
B4-038 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Meet Anup Patel A
B4-039 Pune Kumudini Gajendra Chaudhary 142
B4-040 Delhi Sunita Gahlaut Mehul Singh 102
B4-041 Gujrath Chetana Kava Kabir Sajidbhai Thayani 306
B4-042 Gujrath Chetana Kava Jigar Dharmeshbhai Sonariya 168
B4-043 Gujrath Chetana Kava Yash Ashvinbhai Gosiya 304
B4-044 Gujrath Chetana Kava Priyanshu laxmidas Gosiya 260
B4-045 Gujrath Chetana Kava Aryan Kalpeshbhai Devani 246
B4-046 Jadhavwadi Kavita Nalawade Pragati Vijay Ghorpade 242
B4-047 Kharghar Mumbai Sai Laxmi Zuhaa Bori 108
B4-048 Patana Deepak Yash Raj Sinha 110
B4-049 Nashik Prasad Wagh Samruddhi Sanjay Joshi 286
B4-050 Nashik Prasad Wagh Suyash Amol Kalyankar 158
B4-052 Nashik Prasad Wagh Apurva Prashant Tupe 204
B4-053 Nashik Prasad Wagh Darshan Anil Ghule 118
B4-054 Nashik Prasad Wagh Harshwardhan Dinesh Darekar 166
B4-055 Nashik Prasad Wagh Meet Suresh Patel 116
B4-056 Nashik Prasad Wagh Omkar Dilip More 168
B4-057 Nashik Prasad Wagh Parth Somnath Pawar 216
B4-058 Nashik Prasad Wagh Pranjal Anil Rahane 180
B4-059 Nashik Prasad Wagh Prantika Anil Ghule 136
B4-060 Nashik Prasad Wagh Sanika Manoj Gawande 268
B4-061 Nashik Prasad Wagh Vaibhav Bandu Raut 234
B4-062 Nashik Prasad Wagh Vaishnavi Ganesh Ghate 256
B4-063 Nashik Prasad Wagh Vaishnavi Suresh Borade 166
B4-064 Nashik Prasad Wagh Yash Hitesh Dayma 138
B4-065 Nashik Prasad Wagh Yash Rajendra Watpade 182
B4-066 Usmanabad Kulkarni Maanas Mangesh Yadav 192
B4-067 Usmanabad Kulkarni Dnyaneshwari Datta Sonawane 244
B4-068 Usmanabad Kulkarni Saundrya Ashruba Ranjankar 156
B4-069 Usmanabad Kulkarni Myur Ashruba Ranjankar 206
B4-070 Nana patil Nagar Urvashi Bhosale Pranav Maruti Patil 180
B4-071 Nana patil Nagar Urvashi Bhosale Yash Sattappa Patil 224
B4-072 Usmanabad Kulkarni Pranav Promod Randive 260
B4-073 Usmanabad Kulkarni Sanika Uttareshwar Gaikwad 222
B4-078 Beed Shyam Joshi Shweta Yashwantrao Sulakhe 392
B4-081 Beed Shyam Joshi Premraje Prakash Ranmare DISQUALIFIED
B4-082 Beed Shyam Joshi Harshwardan Ashok Nikalje 402
B4-083 Mumbai Priyanka Surve Vedanti Advilkar 122
B4-085 Palus Snehalatha Kulkarni Prathmesh Bhagwat Kale 366
B4-088 Nashik Anjusha Jadhav Ramkrushna Dattu Bagul 156
B4-089 Nashik Anjusha Jadhav Shravasthi Jaypal Tribhuvan 136
B4-090 Nashik Anjusha Jadhav Dhanashika Mahesh Deore 164
B4-091 Nashik Anjusha Jadhav Sarthak Santosh Bhawsar 162
B4-092 Nashik Anjusha Jadhav Vanshika Amit Jaju 118
B4-093 Nashik Anjusha Jadhav Vedant Sandip Khairnar 56
B4-094 Odisa Saumendra Padhi Snehanshu Seth 150
B4-095 Odisa Saumendra Padhi Nihar Ranjan Samal 180
B4-096 Odisa Saumendra Padhi parismita Dandasana 246
B4-097 Odisa Saumendra Padhi Ankita Dash 228
B4-098 the Learning Hub Tushar Gurav Shlok Nitin Adhav 216
B4-099 Odisa Saumendra Padhi Anwesha Priyadarshini Kumbhar 204
B4-100 Odisa Saumendra Padhi Dikhya Dutt Dash 216
B4-101 Pune kothrud Vaishali Powar Chaitrali Yogesh Kambale 60
B4-102 Mumbai Suresh Gaikwad Varad Sawant 150
B4-103 Mumbai Suresh Gaikwad Nadeer S Tamboli 188
B4-104 Nilima sao Raipur Chattisgarh Dhriti Rajpurohit 192
B4-105 Nilima sao Raipur Chattisgarh Vanshika Jain 198
B4-106 Nilima sao Raipur Chattisgarh Lakshya Kankariya 310
B4-107 Nilima sao Raipur Chattisgarh Harshika Kankariya 238
B4-108 Nilima sao Raipur Chattisgarh Samaira Nair 96
B4-109 Nagpur Seema Nanderdhane Sarthak Sunil kale 198
B4-111 Nagpur Asia Deepika U Paku 394
B4-112 Mumbai Sayli Kasak Singh 148
B4-113 Mumbai Sayli Saathvik Bhat 96
B4-114 Mumbai Sayli Mishti Pardeshi 0
B4-115 Ajay Kasar Pune tanishka nitin lunkad 190
B4-116 Ajay Kasar Pune dhiraj dilip shetiya 124
B4-117 Ajay Kasar Pune vedant gajanan kulkarni 156
B4-118 Nagpur Supariya Banait Aryaja Dayaneshwar Pimple 253
B4-119 Banglore Hema Ahi Gupta 124
B4-120 Kolhapur Swami Mam Anas Sameer Attar 120
B4-121 Kolhapur Swami Mam Prathmesh Mahesh Katti 84
B4-122 Kolhapur Swami Mam Purva Ghanshyam Katave 168
B4-123 Nigdi Pune Ragini Fulpagar Prathamesh Sarode 135
B4-124 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Pragyan Deepak 240
B4-125 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Ritika Parakh 276
B4-126 Bhopal Harshali Pandit Nandini Mahajan 252
B4-127 Bhopal Harshali Pandit Vaishnvi Parsai 294
B4-128 Bhopal Harshali Pandit Isha Joshi 288
B4-129 Bhopal Harshali Pandit Meitry Banduke 184
B4-130 Bhopal Harshali Pandit Mahak Mahajan 292
B4-131 Bhopal Harshali Pandit Chanakya Barve 362
B4-132 Bhopal Harshali Pandit Nitish Joshi 288
B4-133 Bhopal Harshali Pandit Vijay Goyal 302
B4-134 Bhopal Harshali Pandit Nakul Mahajan 36
B4-135 Bhopal Harshali Pandit Rashika Mahajan A
B4-136 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Mishty Rajinder Slach 184
B4-137 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Stuti Shashi Dhingra 135
B4-138 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Madhav Mukesh Bansal 168
B4-139 Sangali Chetana Kadam Sanika Gaikwad 186
B4-140 Kolhapur Swami Mam Pranali Umesh Sawant 232
B4-141 Kolhapur Swami Mam Yash Limbani 120
B4-144 Usmanabad Kulkarni Samrudhi Bhagawat Choudhari 232
B4-147 Pune Suchitra Harikumar Asmith Harikumar A
B4-149 Malegav Nashik Anjali Aher Parth Anil Gawali 158
B4-150 Kini Suhas Patil Anuja Rajendra Patil 258
B4-151 Kini Suhas Patil Atharv Sambhaji Mali 162
B4-152 Pune Purshottam Deshmukh Prajwal Bhegade 212
B4-153 Rajarampuri 6 lain Manisha Kadavkar Riya Batheja 92
B4-154 Rajarampuri 6 lain Manisha Kadavkar Prem Batheja 126
B4-155 Pune Supriya Anarase Samiksha Maharana 178
B4-156 Pune Supriya Anarase Harshraj Jadhav 172
B4-157 Pune Supriya Anarase Atharv Kudale 124
B4-158 Pune Supriya Anarase Atharv Mahajan A
B4-159 Aurangabad Dhanjay Shinde Sujit Nikumbh 180
B4-160 Aurangabad Dhanjay Shinde Nishtha Deoda 96
B4-161 Aurangabad Dhanjay Shinde Abhinit Shashikant Adhvikar 202
B4-162 Aurangabad Dhanjay Shinde Akshay Ramesh Shinde 228
B4-163 Aurangabad Dhanjay Shinde Purva Rajput 224
B4-164 Aurangabad Dhanjay Shinde Saurabh Rajput 186
B4-165 Jalgav Lata Sonar Aayush Jivan Chaudhari 172
B4-166 Jalgav Lata Sonar Devika Mahendra Patil 156
B4-167 Jalgav Lata Sonar Anagha Rakesh Ramteke 268
B4-168 Jalgav Lata Sonar Krutika Nitin Wagh 308
B4-169 Jalgav Lata Sonar Yogita Jitendra Suryawanshi 266
B4-170 Jalgav Lata Sonar Sakshi Umesh Jaiswal 240
B4-171 Jalgav Lata Sonar Pranjal Ashok Salunkhe 230
B4-172 Jalgav Lata Sonar Shreya Vivek Yewle DISQUALIFIED
B4-173 Jalgav Lata Sonar Vedant Ravindra Savdekar 250
B4-174 Jalgav Lata Sonar Kiran Gajanan Savdekar 246
B4-175 Jalgav Lata Sonar Ninad Prakash Sonar 172
B4-176 Jalgav Lata Sonar Vedant Sachin Vispute 308
B4-177 Jalgav Lata Sonar Ganesh Dilip Yelave 210
B4-178 Jalgav Lata Sonar Vishal Vasant Thakre 262
B4-179 Jalgav Lata Sonar Srushti Dada Dalimbe 390
B4-180 Jalgav Lata Sonar Prathamesh Lalaso Gawade 188
B4-181 Jalgav Lata Sonar Neha Sanjay Sonawane 204
B4-182 Jalgav Lata Sonar Mayur Vijay Koli 234
B4-183 Jalgav Lata Sonar Mrudula Vijay Marathe 126
B4-184 Jalgav Lata Sonar Nishant Mayur Akole 125
B4-185 Jalgav Lata Sonar Om Devidas Kolhe 270
B4-186 Jalgav Lata Sonar Unnati Sanjay Jagtap 272
B4-187 Jalgav Lata Sonar Pranjal Anil More 246
B4-188 Jalgav Lata Sonar Soham Atul Sonar 266
B4-189 Jalgav Lata Sonar Rushikesh Laxman Palavi 292
B4-190 Jalgav Lata Sonar Vaishnavi Sharad Raut 252
B4-191 Jalgav Lata Sonar Mahesh Sharad Raut 328
B4-192 Jalgav Lata Sonar Mansi Manoj Narkhede 184
B4-193 Jalgav Lata Sonar Deepak Haridas Lahane 234
B4-194 Jalgav Lata Sonar Rushikesh Sunil Palodkar 300
B4-195 Jalgav Lata Sonar Rani Gorakh Lambe 372
B4-196 Jalgav Lata Sonar Hariom Kailas Harane 276
B4-197 Jalgav Lata Sonar Ishwari Balasaheb Raut 324
B4-198 Jalgav Lata Sonar Harsh Vaijinath Dalwi 396
B4-199 Jalgav Lata Sonar Chetan Somnath Dalwi 324
B4-200 Jalgav Lata Sonar Bhakti Devidasappa Khandkhule 264
B4-201 Jalgav Lata Sonar Harshvardhan Baban Khansare 306
B4-202 Jalgav Lata Sonar Sarthak Pramod Dongare 234
B4-203 Jalgav Lata Sonar Aaditya Sanjay Kulkarni 246
B4-204 Jalgav Lata Sonar Abhijeet Vinayak Sarwade 216
B4-205 Jalgav Lata Sonar Vaibhav Arun Raut 162
B4-206 Jalgav Lata Sonar Devashish K.K. Mundada 268
B4-207 Jalgav Lata Sonar Chinmay Hukumchand Borude 368
B4-208 Jalgav Lata Sonar Pruthvi Milind Sonawane 358
B4-209 Jalgav Lata Sonar Namrata Pratap Patil 336
B4-212 Akola Rajani Bhagwat Divansh Digambar Ujwane DISQUALIFIED
B4-213 Pinjore Amit Piplani Krish Pal 202
B4-214 Pinjore Amit Piplani Lakshya Sabharwal 266
B4-215 Pinjore Amit Piplani Ananya 250
B4-216 Karad Sujata Kanase Prathmesh Sunil Kanase 398
B4-217 Karad Sujata Kanase Aditya Ganesh Shetty 296
B4-218 Karad Sujata Kanase Omkar Ankush Kanase 376
B4-219 Karad Sujata Kanase Charul Patil 274
B4-220 Karad Sujata Kanase Phalguni Himmat Khabale 362
B4-222 Pune Komal Jagtap Sahil Anil Madane 190
B4-228 Pune Kalpana Sonval Arham Mehta 204
B4-229 Pune Kalpana Sonval Abhilasha Sonval 172
B4-230 Aurngabad Varsha Yogita Shaym Ingle A
B4-231 Pune Redekar Rugved Malode 130
B4-232 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Shivam Pandharinath Bali 220
B4-233 Navi Mumbai Jyoti - Aarushi H. Belagel 88
B4-234 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Nayan Ramesh Jadhav 184
B4-235 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Samruddhi Dipak Adsule 178
B4-236 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Swapnali Shete 186
B4-237 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Samarth Rajendra Kakade 258
B4-238 Aurngabad Shweta Dongawaker Farhad Mohamad Shaikh 254
B4-239 Aurngabad Shweta Dongawaker Gaurav Bharat Veer 292
B4-240 Aurngabad Shweta Dongawaker Tirthesh Yogesh Jain 340
B4-241 Aurngabad Shweta Dongawaker Dhiraj Dinesh Jain 272
B4-242 Aurngabad Shweta Dongawaker Swayam Sanjay Jinturkar 328
B4-243 Aurngabad Shweta Dongawaker Vedant Anand Jain 272
B4-244 Pune Vivek Agashe Mahesh Kisan Gardi 408
B4-246 Pune Riya Bhandari Sanskar Dilip Ade 120
B4-247 Mumbai Varsha Neha mane 204
B4-248 Haldi Amar Patil Chinmay Shardh Patil 212
B4-249 Haldi Amar Patil Aman Abutaher Chougule 318
B4-250 Amravti Pravin Kawlakar Aryan Vilas Kadam 262
B4-251 Amravti Pravin Kawlakar Kalyani Anil Wakde 186
B4-252 Swatach center ghenar ahet Raginee Fulpagar Prathamesh Sarode 264
B4-253 Dhule Priti Kothwade Harshali Dnyaneshwar Suryawanshi 154
B4-254 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Anushka Kundu 154
B4-255 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Divya Sharma 198
B4-256 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Dhruv manan Lodaria 318
B4-257 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Aaryan Neelesh Dube 176
B4-258 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Ankita Abhay Lakhane 266
B4-259 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Akshad Pradip Lade 192
B4-260 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Bhagyesh Jayesh Joshi 198
B4-261 Pune Minal Hingne Krutika Sharad Vahrade 186
B4-262 Pune Minal Hingne Dhruv Kishor Dike 180
B4-263 Nagpur Sonali Harde Swara Padole 300
B4-264 Nagpur Sonali Harde Nimisha rahangdale 250
B4-265 Nagpur Sonali Harde Aayush rajesh patel 160
B4-266 Nagpur Sonali Harde Arharva Patle 346
B4-267 Nagpur Sonali Harde Soham n.bhagat 150
B4-268 Nagpur Sonali Harde Rahul Kishor Raut 288
B4-271 Nagpur Sonali Harde Vanshika Chandrakant Chaudhari 236
B4-272 Nagpur Sonali Harde Shyon Anil Dhoble 276
B4-274 Nagpur Sonali Harde Tisha Parmar 278
B4-275 Panjab- Ucmas Rajbir Singh 136
B4-276 Panjab- Ucmas Jaskaran Singh 284
B4-277 Delhi Ritu Gupta Mam Kabir Kapur 84
B4-278 Delhi Ritu Gupta Mam Rabani Singh 114
B4-279 Karnataka Pravin Sir Srushtika Gundappa Reddy 340
B4-280 Nashik Kalpna Parth soman 396
B4-281 Nashik Kalpna Pranita deshmukh 310
B4-282 Nashik Kalpna Pratik shinde 186
B4-283 Kagal Kiran Hunnure Sahil Sanjay Jadhav 152
B4-284 Dhule Vikas Bhagwat Aditya Gopal Patil 310
B4-285 Dhule Vikas Bhagwat Tejas Nitin Sonawane 152
B4-286 Dhule Vikas Bhagwat Vaishnavi Nagraj Baviskar 324
B4-287 Jalna Malhalar Vinay Laxmikant Raut 202
B4-288 Jalna Malhalar Vedant Hemraj Wagh A
B4-289 Karad Kishori Lohar Atharv Abasaheb Shirtode 240
B4-290 the Learning Hub Tushar Gurav Yashvardhan Vadivel Kaunder 138
B4-291 Karnataka Anita k B Isiri H.V. 320
B4-292 Karnataka Anita k B Ashwathy s. 196
B4-293 Karnataka Anita k B Vachana P.D. 218
B4-294 Karnataka Anita k B Snehashree K.P. 284
B4-295 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Mishty Rajinder Slach 160
B4-296 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Stuti Shashi Dhingra 206
B4-297 Delhi Dr. Paramjeet Kaur Madhav Mukesh Bansal 252
B4-298 Nashik Nilesh Kanade Shradda Borse 158
B4-299 Nashik Nilesh Kanade Bhagyashee Garad A
B4-300 Jalgav Sunil Mone Waani Kaushal Rajendra 186
B4-301 Jalgav Sunil Mone Mone Atharv Sunil 322
B4-302 Jalgav Lata Sonar Rudra Shrikant Kshirsagar 186
B4-303 Faridabad Haryana Sonu Dhruv 76
B4-304 Dhule Vikas Bhagwat Kushal Pramod Sharma 156
B4-305 mamata gandhi karnal/hariana Keshav Garg 228
B4-307 manorama bangalore SHREYA.B.N 196
B4-308 ambala city haryana Koshank Mishra 394
B4-310 Jalgav Lata Sonar Raj Satish Bhole 112
B4-311 Kasaba bawada Pinjar Galli Shipla Patil Sanjota Bahubali Chougale 246
B4-312 Karad Kishori Lohar Yashraj Pravin Jadhav 156
B4-313 Karad Kishori Lohar Sakshi Santosh Jadhav 170
B4-314 Thane Shailaja Annanya Yogesh Pillia 392
B4-315 CENTER Reema Jadhav Saniya Pramod Pandhare 384
B4-316 the Learning Hub Tushar Gurav Riddhi Madan Shinde 252
B4-317 the Learning Hub Tushar Gurav Grishma Harshad Ghotarkar 270
B4-318 the Learning Hub Tushar Gurav Tanishq Prabhakar Chavan 186
B4-319 the Learning Hub Tushar Gurav Harshita Nitin Divekar 198
B4-321 Karnataka Anita k B Akash K.S. 134
B4-322 Hydrabad Madhavi P Vaishnav 84
B4-323 Hydrabad Madhavi L Naga Vanshita 92
B4-324 Nagpur -- Parth Warekar 392
B4-325 Nagpur -- Shaileja Wankhede 384
B4-326 Pune Phonic Worlds KETAKI HARPUDE 252
B4-327 Pune Phonic Worlds GAURI JAPE 394
B4-328 Pune Phonic Worlds KHUSHI UNECHA 228

Category C1

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
C1-001 Ahmadnagar Manisha More Kesar Vineet Chhajed 365
C1-002 Nagpur Hemlata Wadevale Ch. Sahazza 92
C1-003 Uran Mumbai Ravi Sir DARSH PRASHANT DALVI  104
C1-006 Panjab Sharp mind Academy Sehajpreet Tajinder Singh 272
C1-007 Nashik Kalpna Nidhi kodwani 248
C1-008 Pune Pratiksha Salunkhe Arnav Pavankumar Dhakane DISQUALIFIED
C1-009 Vishakhapattnam Anuradha mam Jayveer Sampath Seelam 8
C1-013 Plus Minus Academy  Monika Mittal Hargun 144

Category C3

SR.NO. CENTER CI NAME STUDENT NAME Marks
C2-001 Goregav Mumbai Kalpana Ska Amey Santosh Watkar 75
C2-002 Gujrath Mundra Lahari Mam Vaibhav singh A
C2-004 Shweta Mulik Pune Aayush Santosh Raje 177
C2-005 Shweta Mulik Pune Arnavi Rohan Dengle 147
C2-006 Lucknow Vandana Gupta Akshat Dwivedi 114
C2-007 Islampur Ucmas Sangita Sarada Aryan Hemant Patil 130
C2-008 Islampur Ucmas Sangita Sarada Swapnil Sunil Patil 255
C2-009 Islampur Ucmas Sangita Sarada Aryan Amit Gondkar 221
C2-010 Kshitij Smart Kid Abacus Nashik Snehal Satpute SKA Nikshunj omPrakash Kapgate 66
C2-011 Islampur Ucmas Sangita Sarada Aryaneel Shete 135
C2-012 Ahmadnagar Manisha More Vedant Mangesh Dahale 382
C2-013 Islampur Ucmas Sangita Sarada Stuti Abhijit Shah 84
C2-014 Nagpur Hemlata Wadevale Shriyansh Shinde 97
C2-015 Nagpur Hemlata Wadevale Attadeep Sahane 160
C2-016 Nagpur Hemlata Wadevale A-Nipun Dev Sai 10
C2-017 Nagpur Hemlata Wadevale Paree Kale 44
C2-018 Baner, Pune. Sonali Jugoolkar Aditya Satyanarayan 140
C2-019 Baner, Pune. Sonali Jugoolkar Tej Punde 136
C2-020 Baner, Pune. Sonali Jugoolkar Ojas Kanitkar 48
C2-022 Kagal Mariya Bagwan Tanvi Pradipkumar Patil A
C2-023 Jalna Gopal Butte Shrrejal Rajendra Dhakare 116
C2-024 Banglore Yamuna Veghana S 85
C2-025 Pen Ravi Sir Suraj Sachin Thakur 132
C2-026 Pen Ravi Sir Shubham Sanjay Thakur 167
C2-027 Mumbai Priyanka Surve Ashmit Pathare 120
C2-028 Mumbai Priyanka Surve Sairaj Vinod Mhatre 99
C2-029 Palus Snehalatha Kulkarni Harsh Vinod Kadam 323
C2-030 Mumbai Suresh Gaikwad Ramya Nadar 220
C2-031 Mumbai Suresh Gaikwad Sanvi Chafle 192
C2-032 Mumbai Suresh Gaikwad Ananya Shah 171
C2-033 Mumbai Suresh Gaikwad Akshay Mhaske 153
C2-034 Mumbai Suresh Gaikwad Vinayak Jagatap 176
C2-035 Nagpur Asia Swara Ramesh Wasnik 136
C2-036 Mumbai Sayli Shubham Malviya 176
C2-037 Uran Mumbai Ravi Sir JIYA MAHESH GHARAT  151
C2-038 Uran Mumbai Ravi Sir ARYA MILIND MHATRE   161
C2-039 Chattisgarh Jagdalpur Ravi Sir Advita Umesh Koli A
C2-040 Uran Mumbai Ravi Sir Sarthak Sandip Jadhav A
C2-041 Ajay Kasar Pune gaurav sharad sawant 82
C2-042 Banglore Hema Pragna 369
C2-043 Raipur Rashi Parekh Sanaya Parakh 342
C2-044 Shivaji Peth Prachi Patil Harshvardhan Rahul Bhandare 132
C2-046 Vishakhapattnam Anuradha mam Sri Chandan Kona 267
C2-047 Vishakhapattnam Anuradha mam Saanvi Gopichand Gedala 356
C2-049 kolhapur Prajakta Mane Diptika Jaydeep Alavekar 60
C2-050 Tarabai Park Pooja Desai Tanvi Pradipkumar Patil 60
C2-051 Kagal Kiran Hunnure Gargi Abhijeet Torgalkar 226
C2-053 Pinjore Amit Piplani Preeni Munjal 325
C2-054 Pinjore Amit Piplani Avni Sethi 241
C2-055 Pinjore Amit Piplani Awdhesh A
C2-056 Pinjore Amit Piplani Siya Yadav 383
C2-057 Pinjore Amit Piplani Vansh Chauhan 208
C2-058 Pinjore Amit Piplani Yashita Sood 264
C2-059 Pinjore Amit Piplani Tanish Arora 187
C2-060 Pinjore Amit Piplani Kartikaya Bala 336
C2-061 Pinjore Amit Piplani Srishti Gupta 263
C2-062 Pinjore Amit Piplani Pratham Goel 268
C2-063 Pinjore Amit Piplani Arnav kochhar 264
C2-064 Pinjore Amit Piplani Aditya Pratap 237
C2-065 Buldhana Aarti Moghane Samrat Dongadive 264
C2-066 Buldhana Aarti Moghane Gauri Petkar 186
C2-067 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Agraja Jayandra Dubey 83
C2-068 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Arnesh Sagar Naik 126
C2-069 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Ridhwan Shamkumar Gaikwad 94
C2-070 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Palash Pankaj Bhagat 210
C2-071 Aurngabad Sangvikar mam Aaditya S Tungenwar 164
C2-072 Amravti Ashawini Tatwani Whtsapp -9604910880 / 9822735643 Shubham Prafull Kadwane 106
C2-073 Navi Mumbai Jyoti - Samudyata H. Belagel 97
C2-074 Navi mumbai Shruti Aayush Bipin Ghag 82
C2-075 Hydrabad N Padma Kavya Sanjay Singhvi 86
C2-076 Hydrabad N Padma Kunal Sanjay Singhvi 96
C2-077 Hydrabad N Padma Nikhilesh Sahu 121
C2-078 Jabalpur Divya Dube Varalika Tripathi 180
C2-079 Bhopal Vanita Gandhi Priya Singh 175
C2-080 Bhopal Vanita Gandhi Atharv Dubey 127
C2-081 Bhopal Vanita Gandhi Devansh Shrivastava 118
C2-082 Buldhana Vrushali Kshirsagar Gargee Prasad Tupkari 202
C2-083 Buldhana Vrushali Kshirsagar Arush Santosh Kshirsagar 88
C2-084 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Satyabrata Maharatha 237
C2-085 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Yogesh Rathi A
C2-086 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Murtaza Tanveer Munshi 130
C2-087 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Malay Kaival Mistry 170
C2-088 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Shristi Umesh Patel 162
C2-089 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Purva Anil Patil 212
C2-090 Panjab Sharp mind Academy Panshul Manish Bansal 275
C2-091 Karnataka Roopa Mam Shobith Harsha Sharath 381
C2-092 Pune Komal Mam Ansh Nilesh Kawoor 275
C2-093 Nashik Kalpna Sanskar tiwari 249
C2-094 Nashik Kalpna Suhani sharma 186
C2-095 Nashik Kalpna Shikha sharma 202
C2-096 Nashik Kalpna Krushna avhad 246
C2-097 Nashik Kalpna Nishad thete 258
C2-098 Nashik Kalpna Arnav gite 291
C2-099 Nashik Kalpna Arnav patel 81
C2-100 Pune Pratiksha Salunkhe Tanuj Anup Bhlerao DISQUALIFIED
C2-101 Pune Pratiksha Salunkhe Arnav Kulkarni DISQUALIFIED
C2-103 Vishakhapattnam Anuradha mam Sai Krishna Yashasvi Peri 162
C2-104 Akola Reena Dhote Snehal Ganesh Doiphode 153
C2-105 Akola Reena Dhote Aadarsh Mahadev Kharade 94
C2-106 Akola Reena Dhote Gauri Kishor Ahir 98
C2-107 Akola Reena Dhote Nirvighna sudhakar Sable 101
C2-108 Akola Reena Dhote Samarth Manoj Bhaltilak 99
C2-109 Akola Reena Dhote Aarya Sunil Raut 60
C2-116 Nashik Nilesh Kanade Tanishka Patil 148
C2-117 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Tanish Juneja 201
C2-118 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Agam Sood 72
C2-119 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Snehal Ganesh Doiphode 4
C2-120 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Aadarsh Mahadev Kharade 0
C2-122 Faridabad Haryana Sonu Divyanjali DISQUALIFIED
C2-123 Parbhani K.B.Agencies Gunjan Madhav Dhande A
C2-124 Parbhani K.B.Agencies Tulsa Dnyandro Kudale 161
C2-125 Parbhani K.B.Agencies Shravan Vitthalrao Ghule 204
C2-127 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Samarth Manoj Bhaltilak 16
C2-128 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Aarya Sunil Raut 0
C2-129 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Sanvi sood 131
C2-130 manorama bangalore THEYYUSH.V 4
C2-131 Uran Mumbai Ravi Sir Advika Umesh Koli 119
C2-136 ambala city haryana Vanshika 355
C2-138 Nagpur Bhaskar chapke  SHRAVANI KUMBHARE 137
C2-139 Nagpur Bhaskar chapke  SHAURYA YADAV 203
C2-140 Nagpur Bhaskar chapke  Shree kholgade 347
C2-141 Nagpur Bhaskar chapke  TANMAY Jogi 296
C2-143 Panjab Mukta Mam Ishaan sharma 289
C2-144 Panjab Mukta Mam Jaskaran Singh 273
C2-145 Hydrabad Madhavi K Mihika 72

Category C3

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
C3-001 Kshitij Smart Kid Abacus Nashik Snehal Satpute SKA Om Ajit Jadhav 24
C3-002 Kolhapur Tarabai Park Saloni Korade 131
C3-003 Ambai Tank Deepa Kadam Jiya Mubarak Uchgavkar 95
C3-004 Gujrath Mundra Lahari Mam Shashank Singh 215
C3-005 Gujrath Mundra Lahari Mam Aarya Parashuramkar 248
C3-006 the Learning Hub Tushar Gurav Meeth Anil Lalwani 258
C3-007 Lucknow Vandana Gupta Hansika Gautam 180
C3-008 Islampur Ucmas Sangita Sarada Khushi Shivaji Patil 175
C3-009 Islampur Ucmas Sangita Sarada Parth Sayaji Kadam 161
C3-010 Islampur Ucmas Sangita Sarada Sanjyoti Sandip More 205
C3-011 Islampur Ucmas Sangita Sarada Pratik Patil 212
C3-012 Islampur Ucmas Sangita Sarada Tanishka Ninad Pote 142
C3-013 Ahmadnagar Manisha More Angel Satish Nawlani 144
C3-014 Ahmadnagar Manisha More Nandini Dinesh Nawlani 100
C3-015 Nagpur Hemlata Wadevale Tanishka Bakde 170
C3-016 Nagpur Hemlata Wadevale Somya Inwate 132
C3-017 Nagpur Hemlata Wadevale Shounak Joshi 150
C3-018 Nagpur Hemlata Wadevale Omkar Bakshi 91
C3-019 Nagpur Hemlata Wadevale Manjiri Mulmuley 136
C3-020 Nagpur Hemlata Wadevale Mayank Bodele 146
C3-024 Mundra Swati Choudhary Aarna Bhatnagar 358
C3-025 Baner, Pune. Sonali Jugoolkar Sharavari Sakpal 132
C3-026 Mumbai Chavi Chaya Sumedha Bhaimangesh Naik 76
C3-027 Mumbai Chavi Chaya Ishita Pranay Dalvi 84
C3-028 Banglor Krutika PREETHAM P 155
C3-029 Banglor Krutika  VARENYA S 126
C3-030 Samratnagar Pooja Matade Amogh Chidambar Dudgikar 171
C3-032 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Vahid Riyaj Mushrif 130
C3-033 Jalna Gopal Butte Manasvi Satish Mawal A
C3-034 Kharghar Mumbai Sai Laxmi Zahra Bori DISQUALIFIED
C3-035 Kharghar Mumbai Sai Laxmi Manthan Satish Bori 98
C3-036 Patana Deepak Udeep Krishn 166
C3-037 Banglore Yamuna Ms.Srilakshmi 105
C3-038 Nashik Prasad Wagh Aayush Vinod Bairagi 186
C3-039 Nashik Prasad Wagh Anushka Pravin Malpure 205
C3-040 Nashik Prasad Wagh Milan Jayesh Patel 169
C3-041 Nashik Prasad Wagh Pranav Deepak Garud 276
C3-042 Nashik Prasad Wagh Vedshri Sharad Patil 266
C3-043 Nashik Prasad Wagh Samarth Sharad Satale 237
C3-044 Nashik Anjusha Jadhav Jayraj Vijay Nikam 76
C3-045 Nashik Anjusha Jadhav Mayank Ratnakar Jadhav 161
C3-046 Pen Ravi Sir Tanisha Darap Mhatre 138
C3-047 Pen Ravi Sir Shourya Subhash Awaskar 229
C3-048 Nagpur Mughdha Lamsoge Mohi B Lamsoge A
C3-049 Thane Kusum Lakhwani Bhavik Girish Kumar Ahuja 105
C3-050 Thane Kusum Lakhwani Nikhil Nishikant Pramanik 97
C3-051 Thane Kusum Lakhwani Piyush Rohra 64
C3-053 Pune Baner Minal Chadda Nilay Surana 262
C3-054 Odisa Saumendra Padhi Anwesha panda 141
C3-055 Odisa Saumendra Padhi Rali Nag 132
C3-056 Odisa Saumendra Padhi Shreepanna Dash 125
C3-057 Odisa Saumendra Padhi Shreeyansh Dash 72
C3-058 Odisa Saumendra Padhi Aarya Arcis Gartia 156
C3-059 Mumbai Suresh Gaikwad Arash A Nabvi 147
C3-060 Bhopal Mp Anand Sharma Aditya Maheshwari 131
C3-061 Bhopal Mp Anand Sharma Akanksha Bhandari 147
C3-062 Nagpur Asia Tasneem Murtuza Husain 221
C3-063 Mumbai Sayli Hari Nirmal 156
C3-064 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Khwaish Rathod 101
C3-065 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Omkar Parab 122
C3-066 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Dhruv Naik 120
C3-067 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Garvanshu Gupta 135
C3-068 Uran Mumbai Ravi Sir SIONA PARESH KOTHARI   255
C3-069 Uran Mumbai Ravi Sir BHAKTI AMAR CHAVAN   210
C3-070 Uran Mumbai Ravi Sir RUJULA VAIBHAV KATKUL    180
C3-071 Uran Mumbai Ravi Sir SHRIVANI PRAKASH MHATRE 203
C3-072 Uran Mumbai Ravi Sir HIMANI RAJESH RANKA   195
C3-073 Uran Mumbai Ravi Sir UTKARSH JAIPRKASH GHARAT  136
C3-074 Uran Mumbai Ravi Sir PRIYAL SAMEER GHARAT  164
C3-075 Uran Mumbai Ravi Sir SHRUTI NILESH MHATRE   168
C3-076 Uran Mumbai Ravi Sir DEEP SACHIN APANKAR    38
C3-077 Uran Mumbai Ravi Sir JIDNYASA SACHIN JADHAV 134
C3-078 Uran Mumbai Ravi Sir Prathmesh Vaibhav Pawar 196
C3-079 Uran Mumbai Ravi Sir Bhumik Chetan Bhoir 117
C3-080 Uran Mumbai Ravi Sir Sanchita Milind Phalsamkar 155
C3-081 Ajay Kasar Pune krishna rajesh karula 165
C3-082 Mumbai Chavi Chaya V.V.S Rudra Nikith 64
C3-083 Ajay Kasar Pune anushka ganesh naykodi 183
C3-084 Ajay Kasar Pune shivranjini hariharan 130
C3-085 Ajay Kasar Pune bhadra reghu nair 113
C3-086 Uran Mumbai Ravi Sir NISHTHA DHARMENDRA PATIL  120
C3-087 Nagpur Supariya Banait Arnav Vijay Likhar 387
C3-088 Banglore Hema Sindhu 175
C3-089 Banglore Hema Arpita mony 115
C3-090 Banglore Hema Tiya tyagi 101
C3-091 Buldhana Minal Gujarkar Nishid Rajesh Taksande 131
C3-092 Rajampuri 6th lane Manisha Kadavkar Mallesh Kagale 142
C3-094 Vishakhapattnam Anuradha mam Venkat Danush Karthikeya Kona 132
C3-100 Vishakhapattnam Anuradha mam Sridevi Raghuram Senapathi 240
C3-101 Vishakhapattnam Anuradha mam Hasika Srinivasa Seelam 290
C3-102 Gulbarga Siddhu Gogi Kavya 222
C3-103 Yawal Jagdish Mali Devyani Kailas Roztkar 170
C3-104 Pune Supriya Anarase Aditya Phadtare 141
C3-105 Pune Supriya Anarase Avantika Alhat 185
C3-106 Jalgav Lata Sonar Samruddhi Milind Morwal 192
C3-107 Jalgav Lata Sonar Laksh Meghashyam Bagade 113
C3-108 Ralegav Yavatmal Naddim Sayyad Shivam Pasare 121
C3-109 Pinjore Amit Piplani Vansh Sharma 204
C3-110 Pinjore Amit Piplani Yash Sharma 339
C3-111 Pinjore Amit Piplani Shorya Pundir 259
C3-112 Pinjore Amit Piplani Avantika A
C3-113 Pinjore Amit Piplani Kanishq Singh 339
C3-114 Pinjore Amit Piplani Manav Sawhney 233
C3-115 Pinjore Amit Piplani Aditya Bajaj 193
C3-116 Pinjore Amit Piplani Deepansh Bali 171
C3-118 Karad Sujata Kanase Harshwardhan Jaywant Khabale 250
C3-119 Pune Komal Jagtap Lavanya Datta Parale 265
C3-120 Pune Komal Jagtap Aryan Vinod Khanase 226
C3-121 Buldhana Aarti Moghane Roshni More 216
C3-124 west bengal Priti Mishra - 7872811149 Yogyata Sharma 131
C3-125 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Suhani Mohan Kesharwani 235
C3-126 Aurngabad Varsha Varad Sanjay Bhosale 247
C3-127 Aurngabad Sangvikar mam Om S Kokate 328
C3-128 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Vedant Ajit Mishra 338
C3-129 Navi Mumbai Jyoti - Aahan 88
C3-130 Navi Mumbai Jyoti - Granth Jain 113
C3-131 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Aarchy Sheth 152
C3-132 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Lavanya Gulve 239
C3-133 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shravani Pawar 200
C3-134 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Parth Deepak Shinde 187
C3-135 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Chehek Amit Shet 113
C3-136 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Kunal Rajendra Shirode 80
C3-137 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Ashwin Shankar Kunavat 130
C3-138 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Shivam Sharad Pore 132
C3-139 Raigad (Disha Pratishtan ,Bharti mam) Mansi Ganesh Kamble 52
C3-140 Navi mumbai Shruti R Tanmay Sai 111
C3-141 Navi mumbai Shruti Advik Nadkar 120
C3-142 Navi mumbai Shruti Rachit Rathi 78
C3-145 Jabalpur Divya Dube Vasu Lodhi 159
C3-146 Jabalpur Divya Dube Shivam Dixit 278
C3-147 Jabalpur Divya Dube Subham Ghoshal 168
C3-148 Bhopal Vanita Gandhi Niyati Batham 140
C3-149 Bhopal Vanita Gandhi Pranjal Verma 102
C3-150 Bhopal Vanita Gandhi Dhawal Rakhonde 185
C3-151 Amravti Pravin Kawlakar Agrja Mahesh Sable A
C3-152 Thane Vijaysree (Vasu) Pratham Vinit Makwana 247
C3-153 Bhubhneshwar Jyoti Biswal K. Vaishak Biswal 213
C3-154 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Aditya Vijay Supekar 212
C3-155 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Janhavi Hitesh Thakkar 216
C3-156 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Ritesh Vaibhav Patil 78
C3-157 Pune Minal Hingne Pranali Dattatrya Kank 103
C3-158 Pune Minal Hingne Veer Rahul Chitodkar 195
C3-161 Panjab Sharp mind Academy Bhavika Dinesh Goyal 351
C3-162 Panjab Sharp mind Academy Taranpreet Gurvindersingh Kaur 317
C3-163 Panjab Sharp mind Academy Rishav Rakeshkumar Goyal 270
C3-164 Panjab Sharp mind Academy Vansh Nareshkumar Singla 232
C3-165 Panjab Sharp mind Academy Jaskirath Tajinder Singh 353
C3-167 South Bhopal Vision Abacus Academy Sayell Pathal 302
C3-168 Karnataka Pravin Sir Sujal Ravindra 304
C3-169 Nashik Kalpna Riya bhatia 176
C3-170 Nashik Kalpna Prathamesh bharti 351
C3-171 Nashik Kalpna Riddhi saraf 355
C3-172 Nashik Kalpna Sai patole A
C3-173 Nashik Kalpna Om ghante 44
C3-174 Nashik Kalpna Jay sahtrabudhe 238
C3-175 Nashik Kalpna Disha jore 51
C3-176 Nashik Kalpna Nivedita Mekoth 209
C3-177 Panjab Mrs Neeraj Prakash Jashya Setia 120
C3-178 Mumbai Pooja Agarwal Ishan Agarwal 92
C3-179 Pune Pratiksha Salunkhe Shmali Shailendra Bhopale DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
C3-180 Pune Pratiksha Salunkhe Asmit Pavankumar Dhakne DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
C3-182 Vishakhapattnam Anuradha mam Krishna Vasista Varshith Kantubhukta 348
C3-183 Aurangabad yashasree mam Om Pise 142
C3-184 Akola Reena Dhote Hemant Vasant Verulkar 98
C3-185 Akola Reena Dhote Gouri Kisan Badhe 225
C3-195 Vishakhapattnam Anuradha mam Harshita Goli 225
C3-198 Faridabad Haryana Sonu Siya DISQUALIFIED
C3-199 Faridabad Haryana Sonu Harshit DISQUALIFIED
C3-200 Faridabad Haryana Sonu Hitesh DISQUALIFIED
C3-201 Gulbarga Abhijeet Nikhil 234
C3-202 Gulbarga Abhijeet Sharanbassappa 210
C3-203 Parbhani K.B.Agencies Prashik Dhale 60
C3-204 Parbhani K.B.Agencies Pranjal Sujit Jadhav 165
C3-205 Parbhani K.B.Agencies Tanishka Babasaheb Ghuge 36
C3-206 Parbhani K.B.Agencies Samrat Anilkumar Galkwad A
C3-207 Parbhani K.B.Agencies M.D Falzan Ansari Faheem 147
C3-208 Parbhani K.B.Agencies Omkar Madhukar Renge A
C3-209 Parbhani K.B.Agencies Rajnandini Rameshwar Dabhade A
C3-210 Parbhani K.B.Agencies Rutuja Ravindra Ghuge 44
C3-211 Parbhani K.B.Agencies Mahesh Gangarami Talekar 215
C3-212 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Hemant Vasant Verulkar 4
C3-213 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Gouri Kisan Badhe 4
C3-214 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Kaustubh Prakash Bhor 267
C3-215 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Kartik Prakash Bhor 162
C3-216 Plus Minus Academy  Monika Mittal Kanupriya 224
C3-217 Plus Minus Academy  Monika Mittal Rupam 132
C3-218 Plus Minus Academy  Monika Mittal Jatin 173
C3-219 Plus Minus Academy  Monika Mittal Shivani 234
C3-220 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Ananay Vohra 290
C3-221 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Navya Sood 264
C3-222 manorama bangalore DHIRITHI SUNAYANA E.A 44
C3-224 Plus Minus Academy  Monika Mittal Anhad 180
C3-225 ambala city haryana Aaradhya Pratap Singh 377
C3-226 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Anushka Vijay Singh 134
C3-227 Bhopal Aarti Vishwakarma Gauri Paliwal DISQUALIFIED
C3-228 the Learning Hub Tushar Gurav Gauri Milind Pawaskar 258
C3-229 the Learning Hub Tushar Gurav Jayaraj Srinivas Kokkula 162
C3-230 Nagpur Bhaskar chapke  KAUSTUBH CHIMOTE 141
C3-232 Nagpur Bhaskar chapke  ISHANT DONGE 184
C3-233 Nagpur Bhaskar chapke  TANMAY THAKRE 122
C3-234 Nagpur Bhaskar chapke  RATIKA NAGRIKAR 237
C3-235 Nagpur Bhaskar chapke  SHRUTI PATHARE 208
C3-236 Nagpur Bhaskar chapke  OJASVI BHOYAR 205
C3-237 Nagpur Bhaskar chapke  SUKHADA BHELKAR 122
C3-238 Nagpur Bhaskar chapke  Shreya HOLEY 149
C3-239 Nagpur Bhaskar chapke  Rugved Walse 359
C3-240 Nagpur Bhaskar chapke  DHRUVIKA Sayam 308
C3-241 Nagpur Bhaskar chapke  RIDDHI RAUT 294
C3-242 Nagpur Bhaskar chapke  SHIVANI VARMA 373
C3-244 Nagpur Bhaskar chapke  JEET NANOTKAR 195
C3-245 Nagpur Bhaskar chapke  ISHIKA SHATALWAR 80
C3-246 Nagpur Bhaskar chapke  GRISHMA BHAKTE 255
C3-247 Panjab Mukta Mam Sharonjeet Kaur 391
C3-248 Hydrabad Madhavi Ch Naga Abhinav 44
C3-249 Hydrabad Madhavi Paarth Mathuria 80
C3-250 Hydrabad Madhavi S Yagna Priya 51

Category C4

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
C4-001 Kolhapur Shraddha Om Hetal Mehata 255
C4-002 Kshitij Smart Kid Abacus Nashik Snehal Satpute SKA Gaurav Milind Borase 96
C4-003 Ambai Tank Deepa Kadam Vaishnav Chatabed A
C4-004 Ambai Tank Deepa Kadam Arsh Salim Faras 94
C4-005 Gujrath Mundra Lahari Mam Vinisha Jain 246
C4-006 Sumati Jirake R k Nagar Priyanka Choudhary A
C4-007 Islampur Ucmas Sangita Sarada Atharav Sandip Patil 370
C4-008 Islampur Ucmas Sangita Sarada Vaishnavi Mangesh Dange 304
C4-009 Kolhapur Shraddha Om Hawal 309
C4-010 Ahmadnagar Manisha More Vandana Bharat Singh 217
C4-011 AURANGABAB Sonal Gupta Sanchi Rahul Mhaske 198
C4-012 AURANGABAB Sonal Gupta Sagar Dagadu Hukumdar 196
C4-013 Ahmadnagar Manisha More Saraswati Vasudev Jadhav 406
C4-014 Islampur Ucmas Sangita Sarada Rahul Kirti Patel 144
C4-015 AURANGABAB Sonal Gupta Vishal Chainsingh Khokad 88
C4-016 Nagpur Hemlata Wadevale Shubham Thawaker 12
C4-017 Nagpur Hemlata Wadevale Vinit Khawle 56
C4-018 Nagpur Seema Nanderdhane Divyashree Satish Telrande 164
C4-019 Nagpur Hemlata Wadevale Sagar Nimburkar 155
C4-021 Mundra Swati Choudhary Krish Patel 460
C4-022 Ahmadnagar Manisha Mhaske Prabijotsing Satpalsing Gulati 260
C4-023 Ahmadnagar Manisha Mhaske Vaishnavi Sanjay Gadade 267
C4-024 Ahmadnagar Manisha Mhaske Radhika Pravin Pandkar 72
C4-025 Snehalatha Kulkarni Palus Tejal Satish Sutar 427
C4-026 Urvashi Bhosale Nana patil Nagar Vedika Prakash Patil 132
C4-027 Patana Deepak Tripti Krishn 155
C4-028 Patana Deepak Akshat Bhaskar 145
C4-029 Banglore Yamuna Vasista 194
C4-030 Nashik Prasad Wagh Kanishk Kishor Jeughale 112
C4-031 Nashik Anjusha Jadhav Ansh Arun Agrawal 288
C4-032 Nashik Anjusha Jadhav Krisha Sharad Agrawal 151
C4-033 Nashik Anjusha Jadhav Khushi Vinay Agrawal 80
C4-034 Nashik Anjusha Jadhav Yukta Manoj Agrawal 60
C4-035 Nashik Anjusha Jadhav Prajwal Sunil Pawar 141
C4-036 Nashik Anjusha Jadhav Aarya Nirankar Nikam 56
C4-037 Nashik Anjusha Jadhav Krutika Sudhakar Thakur 36
C4-038 Nashik Anjusha Jadhav Swati Santosh Bhadane 76
C4-039 Palus Snehalatha Kulkarni Ranjeet Bharatsinh Phadnaik 351
C4-040 Palus Snehalatha Kulkarni Sweta Udaysinh Phadnaik 430
C4-041 Palus Snehalatha Kulkarni Avdhut Arvind Ingale 371
C4-042 Palus Snehalatha Kulkarni Kedar Pradeep Vetal 460
C4-043 Palus Snehalatha Kulkarni Chaitanya Amol Devale 285
C4-044 Halkarni Swagata chougule ska Mayuri Bhupal Shikhari 170
C4-045 Pen Ravi Sir Chinmay Milind Dakhave 136
C4-046 Pen Ravi Sir Navvinya Navin Patil 201
C4-047 Nana patil Nagar Urvashi Bhosale Aboli Anil Chougule 114
C4-048 Baner Nita Deshmukh Atharv Ananda Patil 88
C4-049 Baner Nita Deshmukh Bhagyashree Khiranand Dhade 196
C4-050 the Learning Hub Tushar Gurav Varun Ganesh Dornal 114
C4-051 Nashik Anjusha Jadhav Rashi Amit Loya 159
C4-052 Nashik Anjusha Jadhav Aishwarya Madukar Nikumbh 156
C4-053 Nashik Anjusha Jadhav Sanket Kishor Bachhav 101
C4-054 Kagal Kiran Hunnure Swarup Satyam Kordekar 138
C4-055 Kagal Kiran Hunnure Om Chetan Nimbalkar 144
C4-056 Kagal Kiran Hunnure Ashwin Ratnadeep Chaugule A
C4-057 Odisa Saumendra Padhi Piyushman Satapathy 132
C4-058 Odisa Saumendra Padhi Debopam Sriyam Mishra 95
C4-059 Odisa Saumendra Padhi Mahima Mishra 92
C4-060 Odisa Saumendra Padhi Anshul Mishra 123
C4-061 Odisa Saumendra Padhi Aaryansh Hota 60
C4-062 Odisa Saumendra Padhi Prajjna Rawlo 116
C4-063 Odisa Saumendra Padhi Siddivinayak Dash 107
C4-064 Odisa Saumendra Padhi Bhaskar Chandrakar 125
C4-065 Odisa Saumendra Padhi Somyashree Swagatika Sahu 100
C4-066 Odisa Saumendra Padhi Anuska mishra 111
C4-067 Odisa Saumendra Padhi Jiya Mishra 204
C4-068 Odisa Saumendra Padhi Satwik Sankalp khamari 212
C4-069 Odisa Saumendra Padhi Prayas Mishra 117
C4-070 Odisa Saumendra Padhi Lineysha Acharya 150
C4-071 Odisa Saumendra Padhi Amrutasha Panda 116
C4-072 Mumbai Suresh Gaikwad Siddharth Kharat 176
C4-073 Bhopal Mp Anand Sharma Mokshi Jain 130
C4-074 Nagpur Seema Nanderdhane Sharvari Naresh Awari 310
C4-075 Nagpur Seema Nanderdhane Parineeta Chandrakant Ghute 249
C4-076 Nagpur Seema Nanderdhane Sakashi Prakash Kaware 115
C4-077 Nagpur Asia Prajwal Krushna Meshram 314
C4-078 Nagpur Asia Aryan Wasnik 222
C4-079 Nagpur Asia Vaibhavi Pravin Nandurkar 106
C4-080 Mumbai Sayli Sujay Shetty 155
C4-081 Prema BlueBerry Pre School Mumbai Subhan Khan 190
C4-082 Uran Mumbai Ravi Sir PIYUSHA KALPESH MHATRE   105
C4-083 Uran Mumbai Ravi Sir YUG HEMANT BHOIR       141
C4-084 Uran Mumbai Ravi Sir HEM SHASHIKANT PATIL  148
C4-085 Ajay Kasar Pune shurai rajesh warhekar 58
C4-088 Uran Mumbai Ravi Sir SEJAL RAVINDRA PATIL  209
C4-089 Nagpur Supariya Banait Shagun Praveen Chaudhari 198
C4-090 Nagpur Supariya Banait Lakhan Banduji Farkade 257
C4-091 Nagpur Supariya Banait Vedant Rajendra Kamde 257
C4-092 Banglore Hema Neha k Shetty 441
C4-096 Bidri Sadhana Khushi Sharad Thadake 347
C4-097 Gulbarga Siddhu Gogi Divya 264
C4-098 Gulbarga Siddhu Gogi Aditya 269
C4-099 Gulbarga Siddhu Gogi Shreya 195
C4-100 Bhopal Aarti Vishwakarma Amarpreet kaur Chhabra 293
C4-101 Bhopal Aarti Vishwakarma Rabpreet kaur Chhabra 151
C4-102 Bhusawal Sonali Palave Vaibhav Sunil Dhande 170
C4-103 Bhusawal Sonali Palave Tejas Kamlakar Zope 170
C4-104 Pune Supriya Anarase Mansi Matele 182
C4-105 Pune Supriya Anarase Nikita Mandlik 146
C4-106 Pune Supriya Anarase Nandini Kalvur 191
C4-107 Pune Supriya Anarase Snehal Mahajan 253
C4-108 Pune Supriya Anarase Tanushree Kambale 152
C4-109 Pune Supriya Anarase Abhishek Pawar 182
C4-110 Pune Supriya Anarase Avishkar Vairage 175
C4-111 Jalgav Lata Sonar Aaditya Nitin Dusane 160
C4-112 Jalgav Lata Sonar Pratham Bhila Mali 133
C4-113 Jalgav Lata Sonar Tejas Sandip Patil 152
C4-116 Goa Sujata Timblo Rohan Jaywant Dhane 423
C4-119 Ralegav Yavatmal Naddim Sayyad Anuj Santosh Kshirsagar 96
C4-120 Pinjore Amit Piplani Lakshita Sharma 220
C4-121 Pinjore Amit Piplani Nishtha Sharma 287
C4-122 Pinjore Amit Piplani Dhruv Chauhan 312
C4-123 Pinjore Amit Piplani Ridhima Gulati 341
C4-124 Pinjore Amit Piplani Aayush Sinha 138
C4-125 Pinjore Amit Piplani Rohit 224
C4-126 Pune Komal Jagtap Rutuja Santosh Jadhav 231
C4-127 Pune Komal Jagtap Tanvi Prashat Jagtap 172
C4-128 Buldhana Aarti Moghane Soiddhi Pakhare 197
C4-129 Buldhana Aarti Moghane Vaibhav Manghale 389
C4-132 Pune Sanjyoti C Atharva Santosh Badhe 413
C4-133 Pune Sanjyoti C Tejas Dattatray Nanaware 430
C4-136 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Gauri Vaibhavrao Kotgirwar 285
C4-137 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Shikhar Suraj Bhagat 213
C4-138 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Chaitali Subhash Tawade 80
C4-139 Pulgaon Wardha Nilima/Prashant Bire Abhilasha Babanrao Choudhari 76
C4-140 Aurngabad Varsha Rasesh Sunil Puthanpura 229
C4-141 Aurngabad Varsha Rohit Vijay Gaikwad 423
C4-142 Pune Redekar Mahi Nalawade 141
C4-143 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Chanchal madan Darunte 170
C4-144 Aurngabad Varsha Rupali Bhagwan Gade 452
C4-145 Aurngabad Dashrthe / Pallavi mam Prasad Chandrakant Waghmare 272
C4-146 Navi Mumbai Jyoti - Hasini Bhupati 156
C4-147 Navi mumbai Shruti Hrudvika Sangle 90
C4-148 Navi mumbai Shruti Mahi Netke 127
C4-149 Navi mumbai Shruti Navya Pankaj Sheth 132
C4-150 Navi mumbai Shruti Pranav Patil 102
C4-152 Jabalpur Divya Dube Jovina Namdeo 263
C4-153 Jabalpur Divya Dube Anunjay Diwan A
C4-154 Jabalpur Divya Dube Aradhya Namdeo 251
C4-155 Jabalpur Divya Dube Shashwat Singh 192
C4-156 Jabalpur Divya Dube Astha Dubey 210
C4-157 Jabalpur Divya Dube Daksh Bhatia 114
C4-158 Bhopal Vanita Gandhi Aanchal Vindaiya A
C4-159 Bhopal Vanita Gandhi Priyanshika Tikle 221
C4-160 Bhopal Vanita Gandhi Shubhi Dubey 166
C4-161 Amravti Pravin Kawlakar Adwait VilasKadam 263
C4-162 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Sohani Priyadarshini A
C4-163 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Daksh Brijendra Singh 68
C4-164 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Lyn Rovan Pereira 154
C4-165 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Devaj Ajay singh Arya 199
C4-166 Pune Minal Hingne Rewa Sachin Hingane 113
C4-169 Panjab- Ucmas inderjot Kaur 221
C4-170 Panjab- Ucmas Satyam Bharti 263
C4-171 Panjab- Ucmas Manas 184
C4-174 South Bhopal Vision Abacus Academy Vidhi Ramchandani
C4-175 Nashik Kalpna Mitesh tajanpure 217
C4-176 Nashik Kalpna Hiteshri avhad 297
C4-177 Nashik Kalpna Piyush kardile 351
C4-178 Nashik Kalpna Sarthak ghante 181
C4-179 Nashik Kalpna Garima Rokde 358
C4-180 Jalna Malhalar Yash Ganesh Chavan 216
C4-181 Jalna Malhalar Shivraj Aniruddha Bhalekar 326
C4-182 Panjab Mrs Neeraj Prakash Suparna Deb Burman 220
C4-183 Pune Pratiksha Salunkhe Dhanesh Mukesh Benkar DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
C4-184 Pune Pratiksha Salunkhe Parth sulakhe DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
C4-185 Pune Pratiksha Salunkhe Paras Sulakhe DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
C4-186 Pune Pratiksha Salunkhe Parth Jayant Karne DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
C4-188 Akola Reena Dhote Anjali Chandrakant Pedgavkar 119
C4-189 Akola Reena Dhote Prasad Satish Naghate 98
C4-190 Akola Reena Dhote Pranav Rameshwar Babhulkar 140
C4-191 Akola Reena Dhote Neha Bhujang Thorat 143
C4-192 Aurangabad sarswati - Malhar Dwarkadas Pimpale 80
C4-196 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Anjali Chandrakant Pedgavkar 16
C4-197 Faridabad Haryana Sonu Anjali DISQUALIFIED
C4-198 Faridabad Haryana Sonu Ishika DISQUALIFIED
C4-199 Faridabad Haryana Sonu Raj Chandita DISQUALIFIED
C4-200 Faridabad Haryana Sonu Bhargav DISQUALIFIED
C4-201 Gulbarga Abhijeet Saraswati 174
C4-202 Gulbarga Abhijeet Sheshadri 162
C4-203 Plus Minus Academy  Monika Mittal Vansh Goel 308
C4-204 Gulbarga Abhijeet Vaishnavi S S 192
C4-205 Gulbarga Abhijeet Laxmikant 258
C4-206 Gulbarga Abhijeet Anurag 246
C4-207 Gulbarga Abhijeet Amit 180
C4-208 Gulbarga Abhijeet Sweta 204
C4-209 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Prasad Satish Naghate 20
C4-210 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Pranav Rameshwar Babhulkar 12
C4-211 Ginius Abacus Academy Reena Dhote Neha Bhujang Thorat 8
C4-212 Aurangabad sarswati - Malhar Dwarkadas Pimpale
C4-213 Plus Minus Academy  Monika Mittal Navya Aneja 113
C4-214 Plus Minus Academy  Monika Mittal Khushi 161
C4-215 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Janhvi Rath 136
C4-216 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Koshangi 255
C4-217 bhavana aurangabad Swaraj Ravindra Chavan 161
C4-218 bhavana aurangabad Shalini Prakash Ankush 146
C4-219 bhavana aurangabad varad Ravindra Soni 53
C4-220 manorama bangalore ATUL DENNY 254
C4-221 manorama bangalore NEHARIKA JAIGOPI 93
C4-222 manorama bangalore ASHMIT GUPTE 141
C4-223 chaetered Accountants odisa Diksha Agrawal 234
C4-224 chaetered Accountants odisa Ansuman Mittal 324
C4-225 chaetered Accountants odisa Kinsuk Panshari 168
C4-226 Islampur Ucmas Sangita Sarada Amruta Yadav 126
C4-227 ambala city haryana Pushpinder Sigh 321
C4-228 ambala city haryana Arihant Sachdeva 451
C4-232 Plus Minus Academy  Monika Mittal Yashika 287
C4-233 bhavana aurangabad Shravani Vijay Ankush 90
C4-234 the Learning Hub Tushar Gurav Sarthak Dinesh Dalvi 255
C4-235 the Learning Hub Tushar Gurav Shreeya Sanjay Sawant 150
C4-236 the Learning Hub Tushar Gurav Durva Gurunath Gawde 120
C4-237 Odisa Saumendra Padhi Swagatika Meher 112
C4-238 Odisa Saumendra Padhi Soumya Ranjan Meher 96
C4-239 Hydrabad Madhavi B Vennala 113

Category D1

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
D1-001 Pinjore Amit Piplani Aarav Sethi 286
D1-002 Nagapur Raju Aditya Aryaman Pallavi Sahare 100

Category D2

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
D2-002 Gujrath Mundra Lahari Mam Trishul sharma A
D2-003 Gujrath Mundra Lahari Mam Omisha choudhary 168
D2-004 Jharlkhand Nilanchal Archi Anand 288
D2-005 Lucknow Vandana Gupta Aaditya Mishra 122
D2-006 Lucknow Vandana Gupta Naitik Mishra 234
D2-007 Lucknow Vandana Gupta Ravi Vaish 167
D2-008 Lucknow Vandana Gupta Utakrsh Upadhay 216
D2-009 Nashik Prasad Wagh Shraddha Kiran Jeughale 120
D2-010 Nashik Prasad Wagh Swaranjali Pradip Deore 69
D2-011 Ahmadnagar Swati Gaidhani Shalamali Vaibhav Joshi 161
D2-012 Ahmadabad Swati Gaidhani Maanya Jay Sevak 115
D2-014 Ahmadabad Swati Gaidhani Aashritaa Prushty 127
D2-015 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Pragyan Yadav 40
D2-016 Vadgaon-Pune sheetal mam Anjali Mahesh Badakh 120
D2-017 Vadgaon-Pune sheetal mam Sohan Nitin Choudhari 115
D2-018 Ludhiaya Punjab Supriya Sharma Aarush Madaan 120
D2-020 Panjab Rakhi Singla Agamvir Arvindersingh singh 133
D2-021 Panjab Rakhi Singla Anika Rohit Gupta 162
D2-022 panjab-mohali Rakhi singla Pratham Amit Chadha 278
D2-023 panjab-mohali Rakhi singla Jashanjeet Randhir Singh 146
D2-024 Pinjore Amit Piplani Aarav Aggarwal 152
D2-025 Pinjore Amit Piplani Bhavik Kochher 245
D2-026 Pinjore Amit Piplani Harpreet Kaur 337
D2-027 Pinjore Amit Piplani Himanshi 391
D2-028 Pinjore Amit Piplani Vani 336
D2-029 Haryana Babita Singhla Chahal Pawan Singla 230
D2-031 Nagapur Raju Arnav Ravindra Ramteke 75
D2-032 Navi mumbai Shruti Rucha Parhate 165
D2-033 Belgaon Prachi Disha Balniketan Rudrapratap Singh 169
D2-034 Panjab Sharp mind Academy Purna Ganshyam Gupta 391
D2-037 Nashik Kalpna Vedika medhe 210
D2-039 Nashik Kalpna Aryan shinde 284
D2-040 Nashik Kalpna Anushka jamdade 319
D2-041 Nashik Kalpna Sairaj kale 216
D2-042 Nashik Kalpna Viraj warungase 184
D2-043 Nashik Kalpna Varun avhad 162
D2-044 Nashik Kalpna Paras Barve 174
D2-047 Nashik Nilesh Kanade Kaushalya Rajesh Navandar 100
D2-048 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Arav Ashish 228
D2-049 Plus Minus Academy  Monika Mittal Vanshika 261
D2-050 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Vaishanavi Manish Rathi 187
D2-051 Phonic Worlds Pune PALAVI KULKARNI 151
D2-052 Phonic Worlds Pune SOHAM JOSHI 162
D2-054 Nagpur Bhaskar chapke  Priyanshi Koche 164
D2-055 Nagpur Bhaskar chapke  DYANESH TALWEKAR 151
D2-056 Nagpur Bhaskar chapke  SANIKA JAUNJAL 376
D2-057 Pune Phonic Worlds Tanish Bhide 391

Category D3

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
D3-001 Tarabai Park Mariya bagwan Akanksha Shinde 100
D3-002 Kshitij Smart Kid Abacus Nashik Snehal Satpute SKA Jayesh Kailas Patole 139
D3-003 Kshitij Smart Kid Abacus Nashik Snehal Satpute SKA Sumit Prashant Sawant 103
D3-004 Gujrath Mundra Lahari Mam Vaishnavi Tulaje 163
D3-005 Gujrath Mundra Lahari Mam Krutansh Shah 114
D3-006 Gujrath Mundra Lahari Mam Mantra Patel 150
D3-007 Aarti Vishwakarma Bhopal Aryamansingh Sisodiya 193
D3-008 Lucknow Vandana Gupta Vaidehi Dwivedi 90
D3-009 Lucknow Vandana Gupta Kaustubh Dogra 275
D3-010 Lucknow Vandana Gupta Kashvi Paul 96
D3-011 Lucknow Vandana Gupta Meghna Agnihotri 224
D3-012 AURANGABAB Sonal Gupta Tejash Hiralal Kawale 250
D3-013 Tarabai Park Varsha Yugandhara Kanerkar A
D3-014 Nashik Prasad Wagh Pradnya Dnyaneshwar Sangle 125
D3-015 Nashik Prasad Wagh Deepika Subhash Ugale 139
D3-016 Nashik Prasad Wagh Rugved Sunil Deshmukh 150
D3-017 Nashik Prasad Wagh Pranada Mohan Wani 235
D3-018 Nashik Prasad Wagh Yash Maheshkumar Aghav 78
D3-019 Nashik Prasad Wagh Swaroop Amit Ahire 130
D3-020 Nashik Prasad Wagh Anushka Ranjit Gawande 228
D3-021 Pen Ravi Sir Shravani Sanjay Thakur 240
D3-022 Pen Ravi Sir Swaraj Sachin Thakur 276
D3-023 Pen Ravi Sir Veer Nilesh Sutar 130
D3-024 Pen Ravi Sir Varad Pushpakant Thakur 26
D3-025 Nashik Anjusha Jadhav Atharva Jitendra Songra 70
D3-026 Kshitij Smart Kid Abacus Nashik Snehal Satpute SKA Harshal S.Aher 141
D3-027 Nashik swati gaidhani Shlok V.Diwan 65
D3-028 Uran Mumbai Ravi Sir KAVYA PANKAJ BHOIR     157
D3-029 Uran Mumbai Ravi Sir Suyash Suraj Kadam 250
D3-030 Ajay Kasar Pune manushree nikam 90
D3-031 Ajay Kasar Pune dhruv avinash gaikwad 164
D3-032 Ajay Kasar Pune advait kiran patil 17
D3-033 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Palak Potani 149
D3-034 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Vaibhav Sahu 208
D3-035 Ruikar Colony Mariya bagwan Shruti Kale 134
D3-036 Ludhiaya Punjab Supriya Sharma Abhinav Jha 235
D3-037 Delhi Jaya Shrivastava Shivanshi Dixit A
D3-038 Pune Supriya Anarase Shreshthitha Taralkar 157
D3-039 Pune Supriya Anarase Neha Lokhande 150
D3-040 Panjab Rakhi Singla Jaskirat Prince Sodhi 280
D3-041 Panjab Rakhi Singla Gunveersingh Preetjotsingh Sandhu 276
D3-042 Panjab Rakhi Singla Prabal Sunil Saini 385
D3-043 panjab-mohali Rakhi singla Armaan Harpinder Singh 345
D3-044 panjab-mohali Rakhi singla Karman Tarvinderpalsingh Kaur 213
D3-045 Pinjore Amit Piplani Angel Piplani 304
D3-046 Pinjore Amit Piplani Aditya Saxena 339
D3-047 Pinjore Amit Piplani Samarth Suri 298
D3-048 Pinjore Amit Piplani Swastik Jindal 360
D3-049 Haryana Babita Singhla Rashi Rakesh Singla 192
D3-050 Haryana Babita Singhla Riya Rakesh Singla 237
D3-051 Buldhana Aarti Moghane Kapil Itawade 259
D3-052 Buldhana Aarti Moghane Chaitan Chankhore 222
D3-053 Buldhana Aarti Moghane Shreya Lakhade 167
D3-054 Buldhana Aarti Moghane Sneha Garad 290
D3-055 Buldhana Aarti Moghane Sonal Rajpurohit 106
D3-056 Buldhana Aarti Moghane Mrunal Dongare 232
D3-057 Nagpur Pradnya Aditya Yogesh Nilekar 319
D3-058 Nagapur Raju Tejas Rajesh Purwar 180
D3-059 Nagapur Raju Pankaja Tushar Bhave 160
D3-062 Belgaon Prachi Disha Balniketan Sachi Prabhu Khanolkar 161
D3-063 Belgaon Prachi Disha Balniketan Aditi Daragshetti 257
D3-064 Belgaon Prachi Disha Balniketan Aditya Raj Desai 137
D3-065 Bhopal Vanita Gandhi Anurag Singh 319
D3-066 Bhopal Vanita Gandhi Shreya Mittal 228
D3-067 Bhopal Vanita Gandhi Tanmay Gangal 189
D3-068 Bhopal Vanita Gandhi Arpita Parihar 300
D3-069 Bhopal Vanita Gandhi Anurag Kumar 204
D3-070 Bhopal Vanita Gandhi Vishal Jiwari 258
D3-071 Bhopal Vanita Gandhi Akshita Shrivastava 123
D3-072 Nashik swati gaidhani Shradha Santosh Devkar 75
D3-073 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Harsh Parag Dhande 210
D3-074 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Sai Trigyesh Kasukela 153
D3-075 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Jayam Sanjay Tandel 184
D3-076 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Nidhika Jayesh Shinde 176
D3-077 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Smeet Sandip Mandape 207
D3-078 Nagpur Sonali Harde Samyak Dange 424
D3-079 Panjab- Ucmas Dilnaaz Walia 256
D3-080 Panjab Versatile abacus Samarth Sharda 163
D3-081 Panjab Versatile abacus Chetanya Saddi 25
D3-082 Panjab Versatile abacus Aaryaman Bansal 308
D3-083 Panjab Versatile abacus Nimish 96
D3-086 Karnataka Roopa Mam Hrushikesh Thimmesh 399
D3-088 Delhi Ritu Gupta Mam Saisha Gupta 228
D3-089 Nashik Kalpna Nikhil kadam 212
D3-090 Nashik Kalpna Vivek warade 314
D3-092 Nashik Kalpna Rudra gaikwad 216
D3-093 Nashik Kalpna Lakshya wagh 391
D3-094 Nashik Kalpna Shravani gawande 128
D3-095 Nashik Kalpna Riddhesh chaudhari 330
D3-096 Nashik Kalpna Rida maniyar 272
D3-097 Nashik Kalpna Ruchika bhole 294
D3-099 Nashik Kalpna Yash kalantri 204
D3-100 Nashik Kalpna Arav dhote 287
D3-101 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Manasvi Manish Rathi 242
D3-102 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Shruti Nemichand Bhongade 303
D3-103 Aurangabad yashasree mam Mohit Kolhe 197
D3-105 Aurangabad yashasree mam Pranjal chaudhari 57
D3-106 Delhi Jaya Shrivastava Mehak 211
D3-107 Gujrath Chetana Kava Kartik Rajeshbhai Chandani 158
D3-108 Nashik Nilesh Kanade Vibha Mundada 121
D3-109 Nashik Nilesh Kanade Rutuja Nilesh Kanade 51
D3-110 Nashik Nilesh Kanade Tanvi Amale 53
D3-111 Nashik Nilesh Kanade Kavye Maniyar 182
D3-112 Nashik Nilesh Kanade Monit Sabu 108
D3-114 Yashshree Mastermind  yashasree mam Kalpan Lalwani A
D3-116 Faridabad Haryana Sonu Shreya 180
D3-117 Pune Supriya Anarase Saee Kakade 233
D3-118 Parbhani K.B.Agencies ArpitA Arjun Ghuge 114
D3-119 Gmac kids navi mumbai Bhavna mam Arvind Iyer 95
D3-120 the Learning Hub Tushar Gurav Arham Jitendra Mehta 196
D3-121 Panchkula, Haryana Mrs.Neeraj Prakash Dhriti Parashar 271
D3-122 education delhi Arsh Chadha 340
D3-124 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Aadi Jain 287
D3-125 AURANGABAB Sonal Gupta Aniket Abarao Autade A
D3-126 Bhopal Aarti Vishwakarma Siddhi sachin zalani DISQUALIFIED
D3-127 Phonic Worlds Pune RUDRA PALASKAR 265
D3-128 the Learning Hub Tushar Gurav Ayush Mahendra Padwal 294
D3-129 the Learning Hub Tushar Gurav Arya Vishal Shinde 119
D3-130 the Learning Hub Tushar Gurav Shayam Shailesh Mehta 129
D3-132 Nagpur Bhaskar chapke  SHRINIVAS NAGALWADE 213
D3-133 Nagpur Bhaskar chapke  MUSKAN TELMORE 184

Category D4

SR.NO. CENTER CI NAMEnk STUDENT NAME Marks
D4-001 CENTER Snehal Satpute SKA Samruddhi D.Tidme 112
D4-002 CENTER Snehal Satpute SKA Snehal Shantaram Aher 87
D4-003 CENTER Snehal Satpute SKA Ujjwal Prashant Sawat 234
D4-004 CENTER Snehal Satpute SKA Sammed Ashok Kondekar 215
D4-005 CENTER Snehal Satpute SKA Sarthak Dnyaneshwar Tatar 248
D4-007 Gujrath Mundra Lahari Mam Mahek Patel 290
D4-008 Gujrath Mundra Lahari Mam Kalpan shah 228
D4-009 Gujrath Mundra Lahari Mam Het parekh 41
D4-010 Manali Thombre Vivekanand Acadmy Father: Dr. PARAG HADGE A
D4-011 Lucknow Vandana Gupta Anirudh Dwivedi 105
D4-012 Belapur (Navi mumbai) Suneeta Chainani Kamna Bind 484
D4-013 Palak Ahmadabad Vidhi R.Shah 310
D4-014 Jharlkhand Nilanchal Pragya Agarwal 136
D4-015 Nilprabha Madam Temblaiwadi Ruturaj Tatoba Mahekar 178
D4-016 Kadamwadi Rutuja Magdum Madhura Vijay Patil 170
D4-017 Gujrath Chetana Kava Shuchi Pareshbhai Bosamiya 246
D4-018 Gujrath Chetana Kava Mahek Nileshbhai Dhanesa 198
D4-019 Gujrath Chetana Kava Vansh Shantibhai Chudasama 391
D4-020 Gujrath Chetana Kava Margi Nitinbhai Kagarana 128
D4-021 Gujrath Chetana Kava Aadya Nirajkumar Sing 271
D4-022 Gujrath Chetana Kava Mayank Manishbhai Sonariya 266
D4-023 Gujrath Chetana Kava Krish Shaileshbhai Vaghela 207
D4-024 Banglore Yamuna Sumanth.M Rao 269
D4-025 Nashik Prasad Wagh Atharv Kailas Nagpure 188
D4-026 Nashik Prasad Wagh Shruti Avinash Joshi 227
D4-027 Nashik Prasad Wagh Ayushi Ajay Deore 222
D4-028 Nashik Prasad Wagh Harsha Vishal Shah 206
D4-029 Nashik Prasad Wagh Aditya Digambar Dhavan 221
D4-030 Nashik Prasad Wagh Rehan Matin Attar 247
D4-031 Nashik Prasad Wagh Omkar Santosh Gawande 182
D4-032 Nashik Prasad Wagh Siddhesh Yuvraj Gawande 205
D4-033 Nashik Anjusha Jadhav Shweta Janardan Shirode 245
D4-034 Nashik Anjusha Jadhav Niharika sandip Pawar 88
D4-035 Nashik Anjusha Jadhav Shrusti Ramesh Taravate 30
D4-036 Nashik Anjusha Jadhav Diksha Dhanajay Jadhav 114
D4-037 Nashik Anjusha Jadhav Bhavesh Avinash Nikam 201
D4-038 Nashik Anjusha Jadhav Yogesh Kiran Nikam 154
D4-039 Bargarh Anita Lath Dikshya Agarwal 110
D4-040 Bargarh Anita Lath Anshuman Mittal 107
D4-041 Bargarh Anita Lath Kinsuk Panshari 105
D4-042 Nashik Anjusha Jadhav Shweta Rawindra Nikam 148
D4-043 Mumbai Suresh Gaikwad Vaishnavi Gaikwad 264
D4-044 Nagpur Asia Ojaswi Amit Dhanranjani 126
D4-045 Nagpur Asia Abhinav Bhooshan Asia 413
D4-046 Nagpur Asia Aditya Sunil Motghare 287
D4-047 Nashik Swati gaidhani Prerna Dhondopant Gavli 150
D4-048 Uran Mumbai Ravi Sir Riya Prashant Patil 95
D4-049 Uran Mumbai Ravi Sir Neha Kashiram Vasave 230
D4-050 Ajay Kasar Pune gauri sharad sawant 205
D4-052 Ajay Kasar Pune shreya asaram sathe 145
D4-053 Ajay Kasar Pune anuradha rajesh karule 81
D4-054 Ajay Kasar Pune kunal prashant patil 174
D4-055 Ajay Kasar Pune prajwal sanjeev ninganoor 128
D4-056 Ajay Kasar Pune ishika sanjay agrawal 199
D4-057 Ajay Kasar Pune mayuri rajesh warhekar 145
D4-058 Delhi Priya Agarwal Arshiya Gupta 389
D4-060 Delhi Priya Agarwal Vridhi Sawhney 334
D4-061 Nashik swati gaidhani Shrushti Nitin Pawar 147
D4-062 Nashik swati gaidhani Shivam Anjinath Rasal 40
D4-063 Nashik swati gaidhani Yashashree Roshan Khivansara 96
D4-064 Nashik swati gaidhani Nupur Nitin Garpal 85
D4-065 Nashik swati gaidhani Mrudula Anand Gaidhani 313
D4-066 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Ruchi Ramesh Sahu 325
D4-067 Chattisgarh Jagdalpur Khushbu Mahran Halari 72
D4-068 Sangali Chetana Kadam Anuja Dipak Jambhale 284
D4-069 Gulbarga Siddhu Gogi Rutuja 233
D4-070 Vivekanand Academy Manali thombre Varad Mahesh powar 288
D4-071 Delhi Jaya Shrivastava Bhawaya Dixit A
D4-072 Pune Supriya Anarase Juee Murmure 247
D4-073 Pune Supriya Anarase Tanishka Panmand 152
D4-074 Pune Supriya Anarase Nakul Gurav 90
D4-075 Pune Supriya Anarase Himanshu Patil 114
D4-076 Pune Supriya Anarase Vedant Alhat 174
D4-077 Jalgav Lata Sonar Prem Babulal Tayde 60
D4-078 Jalgav Lata Sonar Radhika Sundhakar Mahajan 223
D4-079 Jalgav Lata Sonar Mayank Suresh Sonawane A
D4-080 Panjab Rakhi Singla Ranveet Randhirsingh Kaur 280
D4-081 Panjab Rakhi Singla Akshat Vishal Chanda 216
D4-082 Panjab Rakhi Singla Karanvirsingh Tersem Singh 406
D4-083 Panjab Rakhi Singla Pranav Vishal Chanda 482
D4-084 Panjab Rakhi Singla Parth Shailesh Ojha 470
D4-085 Panjab Rakhi Singla Aryan Rajivkumar Sharma 370
D4-086 Panjab Rakhi Singla Mrinalsingh Surindersingh Rawat 215
D4-087 Panjab Rakhi Singla Abhiroopa Sunil Saini 391
D4-088 Panjab Rakhi Singla Ishaan Vikas Sharma 318
D4-089 panjab-mohali Rakhi singla Saloni Amit Chadha 344
D4-090 Akola Rajani Bhagwat Dnyaneshwari Ratnakar Mankar DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
D4-091 Akola Rajani Bhagwat Shubha Ashwinkumar Shirsal DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
D4-092 Ralegav Yavatmal Naddim Sayyad Shravani Pravin Wadatkar 249
D4-093 Ralegav Yavatmal Naddim Sayyad Aastha Laxman Pande 257
D4-095 Pinjore Amit Piplani Anurag Ayush 327
D4-096 Pinjore Amit Piplani Sujal Thakur 467
D4-097 Pinjore Amit Piplani Chetan Ajmani 351
D4-098 Pinjore Amit Piplani Gautam Sharma 285
D4-099 Pinjore Amit Piplani Aishwarya Pundir 314
D4-100 Pinjore Amit Piplani Adarsh Verma 194
D4-101 Pinjore Amit Piplani Anshul Gupta 430
D4-102 Haryana Babita Singhla Hardik Pawan Singla 460
D4-103 Buldhana Aarti Moghane Prasenjeet Debaje 318
D4-104 Buldhana Aarti Moghane Ananya Choudhary 320
D4-105 Buldhana Aarti Moghane Chaitrali Varhade 103
D4-106 Sambhaji Nagar Shailaja Khade Sharvil Suresh Chougale 289
D4-107 Nagpur Pradnya Rakshita Atul Raychura 232
D4-108 Gaziyabad Pragya Sinha Shourya Mittla 387
D4-109 Gaziyabad Pragya Sinha Sounya Sharma 140
D4-110 Gaziyabad Pragya Sinha Shreya Mittal 373
D4-111 Nagapur Raju Payal Pramod Dongre 110
D4-112 Nagapur Raju Neenad Parag Madke 107
D4-113 Aurngabad Varsha Sanika kishor naik 451
D4-114 Aurngabad Varsha Ayush Arun Kharat 453
D4-116 Navi mumbai Shruti Aditi Patwardhan 252
D4-117 Navi mumbai Shruti Shraddha Shinde 125
D4-118 Navi mumbai Shruti Rishinandan M 174
D4-119 Navi mumbai Shruti Atherva Ajagekar A
D4-120 Navi mumbai Shruti Riddhi Rathi 278
D4-122 Satara Shital mane Nitin Agarwal 402
D4-123 Satara Shital mane Siddhant Telakar 377
D4-125 Hydrabad N Padma Sana Nirmala 191
D4-126 Belgaon Prachi Disha Balniketan Vedant V Honnangi 353
D4-127 Belgaon Prachi Disha Balniketan Nitin S Jogani 352
D4-128 Bhopal Vanita Gandhi Akshat Shrivastava 221
D4-129 Bhopal Vanita Gandhi Achintya Pratap Singh Rathore 224
D4-130 Bhopal Vanita Gandhi Jay Gautavi 193
D4-131 Bhopal Vanita Gandhi Om Gangele 223
D4-132 Bhopal Vanita Gandhi Tapan Rai 223
D4-133 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Akash Patri 275
D4-134 Bhubhneshwar Jyoti Biswal Ashish Agarwal 278
D4-135 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Aniruddha Vijay Supekar 246
D4-136 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Siddharth R. Prabhakaran 240
D4-137 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Prisha Gautam Khetarpal 237
D4-138 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Ritu Nitin Kamat 215
D4-139 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Riddhi Jayesh Shinde 160
D4-140 Vasai , Mumbai Sanjana Champanekr Shravani Mahadeo pawar 236
D4-143 Nagpur Sonali Harde Kasturi Parkhedkar 465
D4-145 Panjab- Ucmas Naunihal Singh 144
D4-146 Panjab- Ucmas Harmanjot Singh 145
D4-148 Panjab Versatile abacus Rudra Kaushal 159
D4-149 Panjab Versatile abacus Rushika Bansal 321
D4-151 Delhi Ritu Gupta Mam S. Pragalpa 441
D4-152 Delhi Ritu Gupta Mam Srishti Gupta 339
D4-153 Karnataka Pravin Sir M.D Numan Hussan 371
D4-156 Nashik Kalpna Om wagh 431
D4-157 Nashik Kalpna Devyani desale 212
D4-158 Nashik Kalpna Sara khandare 389
D4-160 Nashik Kalpna Srushti bhagat 284
D4-161 Nashik Kalpna Amruta dhongade 353
D4-163 Nashik Kalpna Saiddhi gawali 260
D4-164 Nashik Kalpna Chirag patil 453
D4-165 Nashik Kalpna Siddhi jadhav 405
D4-166 Nashik Kalpna Sanika mulay 264
D4-167 Nashik Kalpna Durva dhadiawal 192
D4-168 Nashik Kalpna Samruddhi patil 313
D4-170 Nashik Kalpna Rutuja jamdade 385
D4-172 Nashik Kalpna Abhay jha 462
D4-173 Nashik Kalpna Atharva kalhane 218
D4-174 Nashik Kalpna Padmavti murkewal 278
D4-175 Nashik Kalpna Kinjal bhole 304
D4-176 Nashik Kalpna Shrushti chandanshive 219
D4-180 Nashik Kalpna Aditya Dandane 137
D4-181 Pune Pratiksha Salunkhe Bandal Devash sachin DISQUALIFIED GIVEN MORE TIME
D4-183 Nashik Nilesh Kanade Sakshi Tidke 86
D4-184 Faridabad Haryana Sonu Lakshita 159
D4-185 Parbhani K.B.Agencies Mahrin Fatema sk.md.Gaus 220
D4-186 Parbhani K.B.Agencies Meran Hanif Khan 82
D4-187 Parbhani K.B.Agencies Mayuri Madhukar Renge 174
D4-188 Parbhani K.B.Agencies Arbiyamaheen sk.Zameer 196
D4-189 Parbhani K.B.Agencies Yash Ishwar Kirtane 107
D4-190 Parbhani K.B.Agencies Dhammdeep Vijaykumar Prithane 110
D4-191 Parbhani K.B.Agencies Samyak Bhimrao Khillare 170
D4-192 Parbhani K.B.Agencies Shrujal Jaguandh Kute 227
D4-193 Parbhani K.B.Agencies Pratik Ramesh Sirsat 204
D4-194 Parbhani K.B.Agencies Ruchit Bibhishen Wavhale 97
D4-195 Parbhani K.B.Agencies Rutuja Dilp Sable 101
D4-196 Parbhani K.B.Agencies Shrushti Mahesh Chavan A
D4-197 Parbhani K.B.Agencies Poonam Bhaskar Nagre 151
D4-198 Plus Minus Academy  Monika Mittal Ridhima 417
D4-199 the Learning Hub Tushar Gurav Soham Santosh Rampurkar 222
D4-200 Plus Minus Academy  Monika Mittal Mannat Preet 447
D4-201 Plus Minus Academy  Monika Mittal Aadit Goel 417
D4-202 Plus Minus Academy  Monika Mittal Vansh Aggrawal 387
D4-203 Plus Minus Academy  Monika Mittal Paramjeet 184
D4-204 Delhi Ritu Gupta Mam Kanav Sachdeva 170
D4-205 Bhopal Sanjeev Arya Anurag Pandey 165
D4-206 Bhopal Sanjeev Arya Tanisha Soni 249
D4-207 Nagpur Hemlata Wadevale Shubham 318
D4-208 Parbhani K.B.Agencies Rudra Raju Bhumkara 244
D4-209 Pune Ajay Kasar Om Deshmukh 156
D4-210 Karad Kishori Lohar Sandesh Shaileshkumar Deshmukh DISQUALIFIED
D4-211 Phonic Worlds Pune POOJA CHOUDHARY 277
D4-212 the Learning Hub Tushar Gurav Prathmesh Prashant Sharbidre 248
D4-213 the Learning Hub Tushar Gurav Gouresh Narahari Dusa 286
D4-214 the Learning Hub Tushar Gurav Ritesh Ravindra Gurav 247
D4-216 Nagpur Bhaskar chapke  Ruhaan Dubey 424
D4-217 Nagpur Bhaskar chapke  KRISHNA RAMBHAD 183
D4-219 Nagpur Bhaskar chapke  Prajkta WANKHEDE 225
D4-220 Nagpur Bhaskar chapke  VANSH Nagpure 236
D4-221 Nagpur Bhaskar chapke  SWAPNIL KUMBALPURI 201
D4-222 Nagpur Bhaskar chapke  PRAKSHITA KSHIRSAGAR 242
D4-223 Nagpur Bhaskar chapke  RADHIKA RAUT 213
D4-224 Nagpur Bhaskar chapke  MANVEE MOHITE 170
D4-226 Nagpur Bhaskar chapke  Ayushi NIMJE 270
D4-227 Nagpur Bhaskar chapke  PUNYESH KAPRE 425
D4-228 Nagpur Mughdha Lamsoge Pawan Kumar Meena 419
D4-229 Nagpur -- Yash Asish Nagpure 425
D4-230 -- -- Saurabh Bansod 85